Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/678/bmid_stmivani-dSt-678.jpg 4 6475 807

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

evafort
23.12.2012 4 z 5

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbít, ale dobrý:)

MesLivres
09.12.2012 3 z 5

Kdybych knihu četla jako náctiletá, určitě bych byla nadšená a zbláznila bych se minimálně do jedné z jejích postav. Na moje současné já je ale strašně přeslazená, často jsem se přistihla, že jí čtu s mírným úšklebkem. Každopádně je dobře, že každá generace má nějaké "velkosérie", já jsem zase vyrostla na Harry Potterovi a jsem za to ráda.

vykyi
09.12.2012 4 z 5

Celou ságu jsem přečetla v mých 16 letech, což je, buďme upřímní, ideální věk, aby to člověk vzal takové, jaké to je a ještě miloval. Je to tak krásně naivní a romantické a Edward je doslova vysněný muž. :)
Až díky Stmívání jsem začala skutečně číst a nebála se otevřít knihu, protože by mě to zdržovalo. Díky němu jsem i začala psát, ač se k tomu v součastnosti nepřiznávám.
Jako je pro někoho srdcovka Harry Potter, který je přivedl k literatuře, pro mě to navěky bude Twilight sága.

kasulka
06.12.2012 5 z 5

Knížku jsem přečetla dvakrát a moc se mi líbí, určitě se k ní zase za čas vrátím.... po Rozbřesku je to nejlepší díl série.

zulvisek
06.12.2012 5 z 5

Když mi mamka se segrou řekly že čtou nějakou ságu o upírech a vlkodlacích,zaklepala jsem si na čelo a pomyslela jsem si taková blbost to bych nikdy číst nemohla.
Po jejich vychvalováni jsem si to přeci jen půjčila s tím že to se mi teda fakt líbit nebude.
Chyba lávky.Knihy mě naprosto pohltily a nemohla jsme přestat číst.
Po přečtení celé ságy jsem si pustila i filmy a ač mě fakt uchvátily,knížkám nesahají ani po kotníky.
Řekla bych že (pominu-li knihy mé oblíbenkyně Lenky Lanczové) Twilight sága je asi to nejlepší co jsem kdy četla....

Kate.S
28.11.2012 3 z 5

Nejedná se sice o žádné bůhvíjak kvalitní dílo, ale nemůžu si pomoct - ráda se k této knížce vracím.

barina
20.11.2012

Mám pocit, že někteří kamarádi se tu snaží víc představit svůj dobrý vkus než přednést vlastní názor, ale ono to o nich taky dost vypovídá.
Celou sérii jsem četla. Několikrát. Bylo mi 15 a přesto, že jsem byla čtenář už odmala, poprvé jsem poznala, jaké to je, nemoci se odtrhnout od knihy.
Netvrdím, že je to dílo hodné Shakespeara, že by mělo patřit do povinné četby a že neexistují lepší knihy.
A ano taky čtu klasické autory, ale nedělám to proto, abych vypadala sečtěle a mohla se ohánět jmény. Stmívání jsem četla dřív, než se stalo oblíbených terčem nekonstruktivní kritiky. Tenkrát totiž nebylo dost slavné, aby se jím někdo zabýval. Přečetl by si romantický příběh pro náctileté třicátník se zálibou ve sci-fi, kdyby to zrovna nebylo moderní?
Ve zkratce: Ve své kategorii úžasná kniha, která čtenářkám dává, vše co chtějí. Pokud ji člověk nečte proto, že chce v literatuře hledat smysl všeho bytí, ale chce si odpočinout nebo má chuť zase jednou uvěřit, že existuje láska, směle do toho.

machrus
16.11.2012 5 z 5

Četla jsem celou sérii a teď po těch letech mohu myslím napsat objektivní úsudek.V té době kdy jsem sérii četla nebyl ještě zfilmován ani jeden díl (blížila se jednička do kin a já rychle musela přečíst sérii a v té době ještě neoficiálně přeložený Rozbřesk na internetu.A sérii jsem nečetla jenom jednou.Byla jsem jí také ohromená,ale asi mě dojem zkazila ta publicita).V té době bych tady pěla jenom samé chvály,ale dnes?Teď mohu oprvadu napsat,že je to pohádka,kterou by prostě člověk měl brát s nadhledem.Pro mladé dívky to je nádherné čtení.Krásný,bohatý,dokonalý mladý muž,který se zakouká do nově přistěhovalé holčiny.To Edwardovo chování k Belle vezme za srdce.Kdo by tohle nechtěl?Ale kde jsme v realitě...?Je to prostě kouzelný Harry Potter trochu jinak.Když chce člověk utéct chvíli od reality je tohle ideální čtení.

SaDiablo
08.11.2012 1 z 5

Přeslazené, ale pamatuju se, že se mi to četlo dobře - až na těch pár okamžiků, kdy se mi z romantiky až navalovalo... Moje pořadí je rozhodně Rozbřesk, Stmívání, Zatmění a NM.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Ke knize jsem se dostala naštěstí dříve než k jejímu filmovém zpracování. Kniha mne velmi zaujala a přečetla jsem ji téměř celou najednou. V knize mi byli hodně symatičtí Cullenovi a to především Alice a Esme. Četla jsem celou sérii, ale podle mne byla zrovna tahle kniha nejlepší...

keselylenka
29.10.2012 5 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za jediný den. To co podle ní natočili bych ani nenazvala filmem, ale hrůzou. Jsem moc ráda, že jsem nejdříve četla knížku, protože jinak bych do toho ani nešla.

Lira
04.10.2012 5 z 5

Líbí se mi to, ale problém mi asi nejvíce dělaly upíři a ta jejich blbost s kůží a diamantěním. Je to dost nesmyslný a Bella v dalších dílech bude dost hloupá a celkem to bude stát skoro za prt.

l.ennca
03.10.2012

Přes mnoho záporných komentářů se mi tato kniha velmi líbila a ráda se k ní vracím. Určitě je o dost lepší než filmové zpracování, ale to tak bývá téměř u všech zfilmovaných knih. Tato kniha je super k odpočinkovému čtení a i přesto, že existuje mnoho lepších a kvalitnějších knih, patří Stmívání k mým nejoblíbenějším.

Capinka
01.10.2012 5 z 5

Po filmu, kterej na mě skoro vůbec nezapůsobil (a který jsem asi trošku nepobrala a už vůbec jsem nesdílela "nadšení" mých stejně starých kamarádek z představitelů hlavních rolí) jsem se pustila do knížky. A nelituju toho! Po několika letech, co jsem nepřečetla vůbec nic, jsem tuhle knihu přímo zhltla (a to dokonce v němčině) a tahle sága mě přímo pohltila. Filmy teda nic moc, ale když se na ně dívám teď po přečtení jejich literárních předloh, tak mi připadají i docela dobré... je to však jen díky tomu, co jsem si všechno přečetla v knížce: pocity, další souvislosti atp. Takže jednoduše řečeno: na tuhle knihu nedám dopustit :)

nelcisko
25.09.2012 5 z 5

Prvně jsem viděla film a byla jsem ním poblázněna jako spousty jiných holek v mém věku. Ale pak jsem si přečetla knihu a ta mě docela nadchla! Nikdy bych neřekla, že film může být oproti knize úplný propadák, ale tady to tak je. Kniha se mi úplně zalíbila, nadšená jsem byla hlavně z toho, že dílo je psáno v ich-formě, takže jsem mohla dopodrobna číst Belliny pocity. Vřele doporučuji.

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Nevím proč, ale asi neznám lepší knihu :-) Mám všechny díly za sebou - poté jsem se vrhla na film a málem jsem se poč.... Ty představy ve filmu byly stejné, jak JÁ si je představovala díky knížce.... Prostě parádní zážitek pro mě :-)

Vini
07.09.2012 5 z 5

Od téhle knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji asi za 2 dny a přiznám se, že mě nikdy žádná kniha takhle nezaujala.

dencuska
26.08.2012 5 z 5

Nikdy som si nemyslela, že niekedy budem niečo takéto čítať :) Zvábila ma na to kamarátka, ale neľutujem. Od tejto knihy som sa nevedela odtrhnúť a prečítala som ju na šup. Príde mi omnoho zaujímavejšia ako samotný film, ale je to vec vkusu :)

terreza
22.08.2012

Už asi rok se chystám, že si tuhle knížku přečtu, ale nějak se k tomu nemám.. Tak snad časem se k tomu dostanu...

kokoa
20.08.2012 5 z 5

Tato kniha byla moji první knihou, kterou jsem přečetla za týden a kdybych jsem nemusela spát, tak bych to četla i přes večery...
Kvůli téhle knihy jsem pochopila, že mě baví četba knih , jen jsem nevěděla jaký žánr mě baví
Líbila se mi jak vzhledem , tak názvem což si myslím, že je na knihách důležitý pojem, protože když se mi nelíbí obal, tak si ji nekoupim i kdyyž třeba děj a jak je to napsané by se mi líbil
Koupila jsem si knihu která mě zaujala jak názvem tak obalem ale textem jak to bylo pojaté se mi nelíbilo
autoři musí dbát i na zevnějšek hlavně vážně výborní autoři...