Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/678/bmid_stmivani-dSt-678.jpg 4 6480 808

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

Ami457
15.05.2012 3 z 5

Četla jsem tuhle knihu minulý rok po shlédnutí filmu a musím říct že mě oslovila více jako film... Bella mi tady přijde i celkem sympatická... Přečetla bych si ji klidně ještě jednou, ale znám mnoho lepších knížek...

Bramboráček
09.05.2012

Přišlo Hunger Games převálcovalo je to tak!!
Ale kniha je perfektně napsáná a pěkná. 7/10

Lucie Calwen
06.05.2012 5 z 5

Tuto ságu zbožňuji a podle mého názoru je tento díl nejlepší :)

milkanova012
23.04.2012 5 z 5

je tos jupr kniha ale rozb řesk je nej..

machmau
22.04.2012

to bylo úžasné já to viděla ale neviděla jsem 2,3 a 4-2.část

kroftik
10.04.2012 3 z 5

Stmívání je pohádkou, v níž je hlavní hrdinka tak trošku naivka a hlavní hrdina, kromě toho, že je upír, takový no... nijaký :) Věřím tomu, že kdybych knížku četla o deset či více let dříve, určitě bych celý milostný i dobrodružný příběh prožívala mnohem intenzivněji. Na druhou stranu i v pozdějším věku se to fajn čte a ať jsou postavy jaké jsou, držíte jim palce. Filmové zpracování úrovní dobré, stejně jako knížka, i když oproti zbytku populace si nechám po nocích místo o Edwardovi zdát o zlém, sexy upírovi jménem James :)))

Petunnka
05.04.2012 3 z 5

Nic moc. Přečetla jsem celou ságu. To se dalo, ale už jsem holt jiná věková kategorie :-)

johisa
04.04.2012 5 z 5

Náááááádhera.....prostě nejlepší kniha jakou sem kdy četla. A taky si myslím že je nejlepší ze všech 4 dílů.

Joudinka
18.03.2012 5 z 5

Velmi se mi líbí celá sága!

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Túto knihu som čítala v originále (neviem teda posúdiť český alebo slovenský preklad) a okamžite ma očarila. Je to kúzelný príbeh, ktorý sa dá čítať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť.

Val
02.03.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem docela dlouho ignorovala...Pak mi to nedalo a přečetla jsem Stmívání. Byla jsem docela překvapená, protože se mi to vůbec nezdálo tak hrozné, jak některé komentáře tvrdí. Oni si čtenáři musí opravdu uvědomit, pro jakou cílovou věkovou skupinu byla kniha napsána. Já už dávno nejsem puberťák, nicméně troška malé holky milující romantiku a tajemno ve mě zůstala..... je to hezký příběh a já se docela s chutí pouštím do dalších dílů. A mimochodem...někdy mám pocit, že taky miluju Edwarda :-)))

Bee
29.02.2012 3 z 5

Stmívání je příjemná knížka, ačkoliv Belliny myšlenkové pochody mi občas dávaly fakt zabrat. Hlavně i proto, že mi připadá jako naprosto nereálná lidská bytost, plus k tomu přičteneme její občasné "hrdinské chování", a je to. Líbí se mi nový náhled na upíry, ačkoliv mi tam pár věcí přišlo opravdu podobných s Interview s upírem, ale přeci jenom se nedá vymyslet nic úplně nového, co by alespoň trochu odpovídalo upírům.
Největší chybou bylo knihu zfilmovat. O bezhlesném zírání na sebe a pozorování tváře toho druhého se přecejen líp čte, než se na to kouká.

Lenka 13
28.02.2012 5 z 5

Celá sága se mi líbila

DarkFireflies
25.02.2012 3 z 5

Kniha, od které člověk podle námětu očekává něco úplně jiného. Většinu lidí zklamala, ale mně jakožto milovnici romantiky, se líbila. Nemělo to sice žádný závratný a strhující děj, ale já jsem od ní dostala to, c jsem očekávala.
Takže, já beze studu přiznávám, že ač kniha měla své mouchy (např. nesnesitelnou povahu hlavní hrdinky), líbila se mi a to se nepovažuji za vypatlanou pubertální slečinku, jak tu někteří nazývají příznivce této knihy. ;)

pajulka
24.02.2012 5 z 5

nemám slov, já bych tohle mohla číst znovu a znovu..a film je opravdu velmi zdařilý, ovšem na knihu nemá :) ta má svoje kouzlo!

moonell
23.02.2012

Brak pro pubertální slečinky hledající "věčnou lásku" alespoň v literatuře (ač jsem na pochybách, zda-li volím správný výraz). Upíři, kteří nad sebou mají kontrolu ? Ne, ne, ne. Fuj.

Layss
21.02.2012 5 z 5

Opravdu dobré zpracování upíří tématiky. Vždycky se mi upíři líbili a tohle je prostě skvělý příběh...

Kituna
18.02.2012 3 z 5

pékny dil ... jako vsechny :-* ..milluju ty pribehy :-***

Mugli
17.02.2012 1 z 5

Na začátek když to porovnávám s filmem, tak je knížka stokrát lepší (dobře tolikrát asi ne, ale je lepší). K této sérii jsem se dostala proto, že jsem se chtěla přesvědčit o úžasnosti příběhu, o kterém všichni v té době v mém okolí básnili. Pak přišlo jen zklamání.

houston
14.02.2012 2 z 5

Tak tomuhle jsem na chuť opravdu nepřišel. Patetická záležitost napsaná pouze za účelem obohacení se. Nic pro mě.