Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55868/bmid_stmivani-lkq-55868.jpg 4 6480 808

Stmívání / Twilight série

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

kokoa
20.08.2012 5 z 5

Tato kniha byla moji první knihou, kterou jsem přečetla za týden a kdybych jsem nemusela spát, tak bych to četla i přes večery...
Kvůli téhle knihy jsem pochopila, že mě baví četba knih , jen jsem nevěděla jaký žánr mě baví
Líbila se mi jak vzhledem , tak názvem což si myslím, že je na knihách důležitý pojem, protože když se mi nelíbí obal, tak si ji nekoupim i kdyyž třeba děj a jak je to napsané by se mi líbil
Koupila jsem si knihu která mě zaujala jak názvem tak obalem ale textem jak to bylo pojaté se mi nelíbilo
autoři musí dbát i na zevnějšek hlavně vážně výborní autoři...

Lady_Ef
20.08.2012 1 z 5

Kniha je čtivá, občas dokonce vtipná a romantická, ale svým způsobem prázdná (jako většina romantických knih). Jestli hledáte kvalitní romantický příběh, tak tady ho rozhodně nenajdete.

lucmat
10.08.2012 5 z 5

Poutavá, čtivá, romantika, četla jsem originál v angličtině, takže pekelně soustředěná a nemohla jsem se odtrhnout, dokud nebyl konec. A pak nedočkavě vyhlížet další díly... :-)

paloma
09.08.2012 5 z 5

Vubec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, takže během týdne jsem přečetla všechny díly. A nejraději bych udělala druhé kolo, ale asi si nechám malou přestávku. Nepamatuji, že by se mi tak moc něco líbilo, snad jedině Pilíře země a Navěky věků.

TessDragon
05.08.2012 5 z 5

Takže, za 1. Stmívání není pro antiromantiky. Stmívání je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších knih současnosti. Když jsem ji četla poprvé byla jsem do toho doslova "zažraná", koupila jsem si celou ságu a už jen čekala na film. Podruhé po pár letech jsem si ji přečetla znovu, už to nebylo jako poprvé, ale knížka si mě po několik stránek zase získala. S Bellou musím přiznat, že jsme si v hodně věcech podobné, ale někdy bych ji s radostí uškrtila. :D Ale miluji to, miluji Cullenovi, Angelu, Charlieho, Bellu, Renée, Jakea (i když jeho osobnost se rozroste až ve 2 díle). Stmívání hlavně doporučuji pro mega romantiky jako já.

jalunka23
31.07.2012 5 z 5

Pro mě je celá sága Stmívání taková "droga"...ve chvíli, kdy jsem začala číst, jsem se nedokázala odtrhnout a zůstalo mi to dodnes, ráda se k těmto knihám vracím.Možná je to tím, že jsem jinak mamina na plný úvazek čtyř dětí a tyto knihy mi umožňují útěk od reality.:-)

gumedvidek
30.07.2012 5 z 5

Tahle kniha účel splnila - je čtivá, zajímavá, má poutavý příběh. Nepatří do kvalitní literatury, ale kdybych chtěla kvalitní literatury, tak si nevyberu zástupce fantasy románu určeného pro teenagery, že?...

milovnikknih
25.07.2012 3 z 5

kniha lepší průměr,ale mnohem lepší než film-Film byl nuda.

Jitulka
24.07.2012 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem viděla film dříve než knihu, byla jsem nadšená. Příběh byl poutavý, zajímavý, v některých chvílích vzrušující. Nedokázala jsem se odtrhnout od představy R. Pattinsona jako upíra E. Cullena (to se vztahovalo i k dalším postavám samozřejmě), ale nijak mě to netrápilo, těžko bych si dokázala představit dokonalejší tvář, která by odpovídala popisu autorky lépe :)
Mojí úchylku na upíry si nedokážu vysvětlit, ale i to byl jistě důvod, proč jsem celou ságu Twilight přečetla více méně jedním dechem.

cathyblack
02.07.2012 2 z 5

Knihu jsem četla (nu co, patří mezi fenomény moderní fantasy) a dostala mne do velice pochmurné nálady. Dokonce jsem začala pochybovat o svém příteli a toužila po něčem víc romantickém....leč by to nemuselo zářit na slunci a zabodávat zuby do černých pum, které samy lační po krvavé kořisti. Riskla jsem dvojku, ale dále mi v tom už bránil žaludek.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Zhodnotím celou sérii 4. knížek najednou - jednoduchá, "nenásilná" literatura, určená především osobám školou povinným :-) Dobře se mi četly všechny čtyři díly této série a ač jsem (bohužel) už dospělák, tak mě upírská sága zaujala. Bylo to pro mě úplně nové téma, které jsem dosud nečetla, takže se mi proplétání lidí, upírů a vlků velmi zalíbilo. Stejnojmenné filmové zpracování už mě tolik neoslovilo. Knížky doporučuji k přečtení, já určitě nebudu číst znovu, ale přečtení nelituji.

Azizi
23.06.2012 4 z 5

Neviem čo čakáte od oddychového románu pre dievčatá. Naviac si myslím, že ak by to bolo prepracovanejšie, možno zhrnuté do menej kníh, láska Belly a Edwarda by bola posunutá do úzadia a najväčší priestor by bol venovaný Cullenovcom, ktorí majú podľa mňa vcelku veľký potenciál, mohlo by to byť dosť dobré.

Ivet.Pe
19.06.2012 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila a dlouho u mě bodovala na 1. místě. Druhý ani třetí díl takových kvalit už nedosahuje. Je vážně krásně napsaná.

Verousek
17.06.2012 3 z 5

Rozhodně zajímavá četba :)

Lady Dračí ok
17.06.2012

Trošku mě naštvalo,že z mých oblíbených fantasy postav, udělala víly co se třpytí a tancují po paloučku. Podle mě je kouzlo upírů právě v tom,že nemohou lidské krvi odolat a Cullenovi to zvládají až velmi dobře. Chudák Drákula se teď někde obrací v rakvi...

dafy
16.06.2012 5 z 5

kniha se mi moc líbila,... daleko lepší než film... doporucuji...

doktorking
10.06.2012 odpad!

Tohle je naprostá katastrofa, udělat z mých oblíbených upírů domácí mazlíčky, navíc, ruku na srdce, slečny a dámy, styl jakým je to napsaný i bez fantazie dokáže zvládnout školačka z prvního stupně, navíc to má ještě tři pokračování a film netřeba komentovat absolutní zhnusení upířího žánru, zlatá slova Stephena Kinga - Meyerová neumí psát .

LadyDance
26.05.2012 4 z 5

Knížka se s filmem nedá srovnat. Knihu jsem přečetla za 14 dní, moc se mi líbila. Knížka je jednoznačně lepší než film. Na film se podívám jednou a to mi stačí.

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Ta knížka mě původně naprosto uchvátila, líbila se mi, mělo to nápad a odstartovala celé to šílení po upírech. Kdyby to tehdy tímhle dílem končilo, tak si to zachová to kouzlo.

Navíc se neměl točit film. Když má Edward dobrou náladu, tak je dokonce vtipný a usmívá se. Má být taky nadpřirozeně krásný. Tak proč vybrali do této role Pattinsona? Tváří se neustále, jak kdyby měl "kulohryz". Ten film docela zkazil dojem z knížky, kterou jsem původně měla ráda :(

Budly
19.05.2012 4 z 5

Nebudem sa vyhovárať na vek, kedy som to čítala. nebudem tvrdiť, že vtedy sa mi to páčilo, no teraz už nie. Nebudem tvrdiť, že tú knihu nemám rada. Lebo neklamem. Veď načo aj klamať? Niektorí ľudia, si isto myslia, že za tento svoj názor by som sa mala hanbiť. Ale nehanbím sa. Mám taký pocit, že s príchodom tejto knihy a jej popularitou sa udiali zvláštne veci. Masy ju začali milovať a masy nenávidieť. Teraz už ťažko posúdiť, ktorá masa je väčšia, než tá druhá.
Táto kniha je zvláštne lepkavá, a na koho že sa nalepí? Na nešťastné ženy, ktoré občas rady vypnú. Alebo na tínedžerky, ktoré ani poriadne nevedia, čo je láska a radi by si ju predstavovali tak, ako je opísaná v tejto knihe. Ak sa vám kniha nepáči - fajn, je to pochopiteľné. Ale nie je dôvod urážať tých, ktorým sa to páči. Učte sa rešpektovať názory ostatných.