Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4923 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

misar11
17.12.2013 2 z 5

Nejhorší ze všech 4 knih...horší konec už být nemohl. Pardon, tetralogie celá v kuse je ale pěkná...

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Když pominu fakt, že se tam upíři třpytí a že je ta představa docela nereálná, tak je to dobrá oddechovka :)

Šárkys
06.11.2013 5 z 5

nejlepší díl ! Ale docela mě naštval film na konci 2 části

Lenishka
30.10.2013 5 z 5

je fakt ze kdyz jsem tento dil cetla film jeste nebyl, a tak fungovala moje fantazie, a i kdyz ten film neni stejne libila se mi jak knihy tak i filmy, rada se k nim vracim

Elvire Fogharty
27.10.2013 3 z 5

Popravdě jsem ji četla jen kvůli tomu, že jsem na závěr očekávala souboj jako ve filmu. Však jsem se žádného souboje nedočkala. Potom se mi už nechtěla ani dočítat.

HiNataLi
18.10.2013

Poslední díl série a byla jsem za to i ráda. Knížku jsem četa spíš na setrvačník, než cokoli jiného, ale nebylo to až tak strašné. Co mě rozhodně zaujalo byl Jacobův náhled na události. Dokonce i zapojení Rosalie do běhu příběhu ve větším rozsahu bylo milým překvapením, ač rozhodně tato upírka není zrovna sladkostí sršící. Konečná "bitva" byla ale zklamáním. Kdo četl chápe, kdo bude číst pochopí... Tečka.

KriKri
16.10.2013 5 z 5

Nejlepší z celé série. Pořád se něco dělo, žádné zdlouhavé popisy, nebo přemýšlení hlavních postav. Nejvíce se mi líbila Jacobova kniha.

Hikari
13.10.2013 1 z 5

Jak se do nevýrazné, nudné a nerozhodné holky mohou zamilovat dva podle knihy nejkrásnější kluci?..

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

Mně osobně se tenhle díl líbí moc, protože ukazuje tolik podob lásky, kolik jí na světě může být. Ironické? V tomhle světě možná, hlavně nezvyklé, ale když každej píše horory a v televizi je největší poptávka po tragediích, masakrech a vraždách, proč tuhle žízeň po násilí nezředit kapkou lásky rodičovské, partnerské, přátelské či osudové? Kdykoli budu mít pocit, že je tý temnoty v našem bezcitným světě moc, vím, po čem sáhnout, abych načerpala trošku bezmezné - co? červené knihovny? Snad. Ale lepší by bylo, kdyby v každým z nás bylo o kapku víc lásky, kterou neschováváme, ale dáváme najevo těm, který milujeme. A ne skrytě...potají :)

P.S: Serii čtu každý rok (zatím třikrát) a vždycky v ní najdu něco nového. Souhlasím s mi-nul-o, první a poslední díl jsou nejlepší.

mi-nul-o
23.09.2013 5 z 5

Četla jsem to znovu po těch tuším čtyřech letech, abych zjistila, jestli jsem se tehdy nechala strhnout davovým šílenstvím nebo na tuto sérii budu i s odstupem pohlížet stejně.
A překvapivě jsem jí opět propadla - ač už na to nemám věk a sci-fi nemám ráda.
První a poslední díl jsou nejlepší. Tento jsem přečetla asi za tři hodiny a nemohla se odtrhnout. A to jsem přitom věděla, co bude, jak to dopadne.
Myslím, že víc psát není třeba. :-)

Rezkaaa
23.09.2013 1 z 5

Celou sérii sem hltala a naprosto zbožňovala, četla jsem to asi milionkrát znovu a znovu.

To mi bylo asi dvanáct let. S odstupem času si uvědomuji, že ano, první díl byl dobrý, romantický, takový hodně jednoduchý a předvídatelný a ty další a další... Čím větší číslo dílu, tím horší to bylo. Připadalo mi to jako telenovela, kde se natahují trapné scény na ještě trapnější. Ano, nějaký ten děj to mělo, ale líbivé je to pro dvanáctileté holčičky, což plně chápu. Působí to na mne jako na sérii, kdy první díl byl dobrý a nápaditý a ty další vyprodukované pouze kvůli zisku. Nechci nikomu křivdit, ale je to můj názor.
Doufám, že mě Stephenie nezklame u Hostitele, do kterého se chci pustit a znovu si mně získá (píše pěkným čtivým stylem).

Mishwaa
30.08.2013 4 z 5

Hlavní myšlenky Twilight ságy (SPOILER!)
1. díl: Edwarde, já tě miluju!
2. díl: Proč jsi mě opustil, Edwarde?
3. díl: Edwarde, ty ses ke mně vrátil!
4. díl: Edwarde, budeme mít dítě!

Když se nad tím zamyslíte, ty knihy jsou vlastně jen o tomhle. Kdyby bylo po mém, spoustu zbytečných vět bych seškrtala a vtěsnala bych čtyři díly do jedné knihy, stejně se tam nic moc neděje :). Čte se to celkem dobře, ale je to zdlouhavé.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší díl celé slavné upírské ságy.
Událo se tady toho nejvíce, byla nejvíce napínavá a nejvíce bojovná.
Boží konec :)

Viky.Tejralova
22.08.2013 5 z 5

Naprosto skvělá, napínavá a úžasná kniha, ostatně jako celá sága Stmívání. Všechny knihy jsem si ohromně zamilovala. Jsem ráda, že na konci rozbřesku vše dobře dopadlo, protože kdyby se cokoliv stalo s Bellou, Edwardem, Renesme, nebo s kýmkoliv z Cullenů, nebo svědků na straně Cullenů stalo, byla by to pro mě velká rána. A také jsem ráda jak to dopadlo s Jacobem Bellou a Edwardem. Konečně jim to začalo dávat smysl a Bella se mohla celá zamilovat do Edwarda... :-)

benda02
12.08.2013 1 z 5

Hodně nepovedené ukončení této serie. Chtěl jsem masakr, umrtí v rodině Cullenových, prostě takovou vizi co Bella měla, konečně něco, čím by spisovatelka překvapila, ovšem dostáváme se do stejných kolejí jako předchozí díly, ale tyhle koleje jsou už vyjeté a ničím nepřekvapí. Opravdu jsem se nudil.

pink_ivy
11.08.2013 3 z 5

“Life sucks, and then you die. Yeah, I should be so lucky.” Rozhodně nejhroší díl celé ságy. Autorka by udělala lépe, kdyby knížku něják ukončila po třech dílech a tenhle snad ani nevznikl. Druhá část knížky byla sice o něco lepší, ale ani to nemůže vyvážit katastrofu první části, kde byl ten porod jen třešnička na dortu.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Rozbřesk je podle mého nejlepší knížkou z celé série Stmívání. I po několika přečteních si ráda bez studu přečtu své oblíbené kapitoly.

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Knížka krásná....na film jsem se raději ani nekoukala...

zdenyCZka
29.07.2013 5 z 5

Všechny tři díly zbožňuju!

hela1007
29.07.2013 5 z 5

Celou ságu mám moc ráda. Četla jsem již několikrát a chystám se znovu někdy přečíst. Psáno poutavě. Mám radši knihy než filmy.