Tajemství Velkého Vonta

Tajemství Velkého Vonta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2844/bmid_tajemstvi-velkeho-vonta-Ozd-2844.jpg 5 1224 79

Stínadelská trilogie série

< 3. díl

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer.... celý text

Lodja
19.10.2014 5 z 5

"Buďme svorni."
"Žlutá je barva naše."
"Nevyzraďme nic, co víme."
"Mlčenlivost chrání nás!"

Tady bych dala pět hvězdiček jenom za systém Vontů. Paráda!

dadako
19.05.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila méně než obě předchozí.

beran57
02.05.2014

maple34 : To není knížka jen pro kluky. Já jsem holka a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi ta knížka líbí a ty zbylé dvě.

vana.zkraslic
02.04.2014 5 z 5

Celou trilogii jsem si přečetl až teď , v dospělosti spíš z hecu, ale jsem velice nadšený. Jako malej kluk bych se při četbě asi hodně bál :)

TerkaPS
20.02.2014 5 z 5

Skvělé - jako vše od Foglara. Foglarovky jsou mé dětství....

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Všechny "foglarovky" stojí za přečtení. A souhlasím s Kollarovic pode mnou - je to Český poklad. :-)

Mercatino
23.11.2013 5 z 5

Český Poklad.
Nechci být vašim pánem, ale služebníkem! Tak slibuji při památce Vojtěcha Vonta tím končím! Buďme svorní! Nevyzraďme nic co víme! Žlutá je barva naše!

tyzik.cejka
26.05.2013

jsem moc rád že nic neskončilo a pan Foglar napsal i trojku obálka knihy se mi velice líbí je dorá už ta kostra co tam na tom domě civí děj není špatný

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Skvělé zakončení, až mi běhal mráz po zádech... Tohle se panu Foglarovi opravdu povedlo..

maple34
04.04.2013 5 z 5

Bezvadné zakončení trilogie Rychlých šípů. Pro většinu slečen nezajímavé, pro většinu kluků bomba.

kowalenska.m
25.02.2013 5 z 5

Zajímavé tajemství Velkého Vonta. Přejížděl mi mráz po zádech. Nádherně napsáno!

Kakho-Oto
10.02.2013 5 z 5

Úžasné! Foglar dokázal takřka nemožné: i třetí dobrodružství ze Stínadel je fascinující. O nic horší než dvě předchozí. Dokonce vůbec nevadí, že se příběh netočí okolo ježka v kleci.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

kacimilek
29.07.2012 3 z 5

Dílko jsem četla už dříve. Kniha byla zajímavá a napínavá, ale není to to, co by mě opravdu nadchlo. Nicméně určitě knihu doporučuji dětem (především chlapcům) ve věku zhruba do 13 let. Pak už je asi dílo nezaujme.

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Naprosto úchvátná trilogie snad pro všechny generace ♥

WEIL
13.11.2011

Přestože jde už o jakousi nástavbu k předchozím dvěma knihám, tak si i zde J. Foglar udržel své spisovatelské renomé na vysoké úrovni...

Chtěl psát ještě čtvrtý díl, ale ze zdravotních důvodů už mu to činilo značné potíže, takže od tohoto plánu ustoupil.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Závěr trilogie o Rychlých šípech. Tato a dvě předchozí knihy jsou asi tím nejlepším, čeho se nám od Jestřába dostalo.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Asi nejslabší z celé trilogie, ale i tak dobré čtení.