Lovec myšlenek

Lovec myšlenek https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388373/bmid_lovec-myslenek-iT6-388373.jpg 4 48 17

Steven Dunbar série

Doktor Barrownam provádí výzkum ve věznicích s psychopatickými vrahy, aby dokázal, že lze „přepnout“ genetickou výbavu odsouzených a tím změnit jejich chování. Je přesvědčen, že se blíží největšímu objevu v dějinách neurologie. Když jeho práci podpoří utajený soukromý investor, rozhodne se doktor nové poznatky nezveřejnit, což se neobejde bez tragických následků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Devil´s Landscape , 2017

Hemingway178
23.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Číst si o sériových vrazích má vždy něco do sebe a psát o možnosti jejich sériové výroby je jistě zajímavý nápad, ale v tomto případě to bylo trochu zbytečně natahované, podané ne až tak zajímavým způsobem. Hvězdička navíc za český původ jedné z kladných postav a za propagaci plzeňského piva.

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

První čtvrtina knihy je moře pojmů kolem genetiky. Seznamování s postavami nijak zvlášť nefunguje, nastínění atmosféry je velmi vágní. Poté, co se čtenář přebrodí přes terminologii, konečně začne něco dávat smysl a charaktery postav začnou vystupovat z pozadí. Kousek za polovinou začneme získávat orientaci v čase a prostoru, děj vyplouvá a objevuje se důvod, proč knihu dočíst. A docela dobrý důvod. Druhou polovinu jsem četla téměř jedním dechem. Svižné tempo ve vyprávění a sympatie s některými hrdiny zafunguje. Až do téměř posledních stránek. V průběhu čtení nemá čtenář šanci rozlousknout zápletku, není to detektivka, do hry vstupují nové postavy, nové organizace a vše je tak nějak dost krkolomně uzavřeno a velmi podrobně vysvětleno. Na předposlední stránce jsem si ještě říkala: "Snad to takhle neskončí, snad to bude mít dohru!", nemělo, skončilo to. Zanechalo to ve mne pocit nekompletnosti. Po skvělém vyvrcholení napětí nepřišlo očekávané BUM! Obrovská škoda. Celkově kniha trochu horší průměr.

čef
02.07.2020 4 z 5

Nevím, čím to, ale tento příběh Stevena Dunbara mi nepřišel příliš zajímavý. Teoretický základ, že existují přepínače v naší DNA, které jsou schopny udělat z dobrého člověka dobráka a naopak, nepovažuji za pravděpodobný ani za atraktivní, vždyť někomu vymýt mozek a udělat z něj monstrum resp. fanatického blba není zas až tak obtížné a že těch úspěšných pokusů již bylo mnoho, o tom nemohu ani jako amatér vůbec pochybovat. Kniha stojí za přečtení, třeba si přitom někdo jako já může uvědomit, jakou odpornou propagandistickou hru s námi různé osoby a organizace rádi hrají.

Hella
08.05.2020 3 z 5

Jako vše od autora a se Stevem Dunbarem v hlavní roli standardně dobré!

Saša57
27.02.2020 5 z 5

Další výborná kniha od Kena McClura. Co víc dodat. Mám přečtenou celou sérii, která se mi velice líbí a těším už na další (mám již předobjednáno).

orinka3
08.01.2020 2 z 5

První kniha od tohoto autora co čtu, a hned taková smůla! Mohlo by to být strhující, kdyby téma pojal nikoliv jako akademické rozhovory, ale vdechl do toho i opravdový život. Málo platné, nestačí mít jen znalosti, ale je potřeba předat je dál takovou formou, aby od knížky člověk neutíkal. Barrowman si mé sympatie nezískal, ba ani jeho kolegové. Nebavilo mě to. Je mi líto, nezačetla jsem se ani do poloviny - a to je pro mě pokyn nečíst dál vůbec.

Danago
24.12.2019 4 z 5

Mám ráda autorovy knihy a sérii Steven Dunbar čtu již dlouho a nadšeně. Proto mě moc potěšilo, že po delší době u nás vyšel další díl.
Výzkum ve věznicích s psychopatickými vrahy, který provádí doktor Barrownam, aby dokázal, že lze „přepnout“ genetickou výbavu odsouzených a tím změnit jejich chování byl velice zajímavý .Příběh je podaný tak, že jsem se chvílemi, při scénách z věznice, docela bála.
Steven Dunbar v knize opět hraje hlavní roli jako vyšetřovatel a tentokrát jej příběh zasáhne i hodně osobně.
Sérii mám ráda a ani tato knížka mě nezklamala. Jen jednu hvězdičku ubírám, protože to na mě bylo chvílemi příliš vědecké.
Jinak dobrá kniha, která vede i k zamyšlení, že jakkoli dobře zamýšlený výzkum může mít své děsivé stránky. Což jsme v historii jistě již mnohokrát zaznamenali.

meduza78
13.06.2019 4 z 5

Psychopati a jejich vliv na okolí je zajímavé téma. Jsou to výborní manipulátoři. Pravdivé a děsivé zároveň. Nejhorší je touha po nekonečné moci, nic je nezastaví. Ale co je ještě horší, není to poprvé, kdy se církevní organizace snaží něco ututlat.

muchomurka
24.05.2019 3 z 5

Já nevím, mě to tentokrát nějak nebavilo. Příběh byl příliš odborný a nějaký plochý. Místo akce a vyšetřování, tak Steven chodil od jednoho k druhému a nic. Pak se jakoby zhmotnil případ, který ale Steven neřešil a jen čekal, co se vyvrbí. Oproti předchozím dílům tomuto chyběl spád, napětí, čtivost. Škoda.

intelektuálka
01.04.2019 4 z 5

Další zajímavé dílo od skotského lékaře a vědce - výzkum v genetické oblasti - ovšem pohybovat se v blízkosti psychopatických vrahů může přinést nebezpečí ...

Téma k zamyšlení - a možná i věrohodné ... ale opět otázka : je správné chtít ovlivňovat přírodní zákony ?

Každý nový objev s sebou přináší rizika ... i zápory ...

Pro oblíbence tohoto autora bude kniha dalším čtivým příběhem.

harena
31.03.2019 5 z 5

Další výborná kniha od tohoto spisovatele. McClure dokáže napsat thriller, který i bez závratných honiček a vražd dokáže být napínavý, velice dobře čtivý a zajímavý. Dr. Barrownam je přesvědčen, že narazil na zvláštní sekvenci přepínačů genů, která - pokud se přepne nesprávným způsobem- může vést k absolutní pohromě. Zasahuje to spoustu genů, z nichž některé se zapnou a jiné vypnou. Někdy se tak i narodí dítě - psychopat, kdy se sekvence sepne nesprávným směrem, někdy se vyskytne člověk, který je zosobněné zlo, má schopnost změnit aktivitu genů u druhých, což vede ke katastrofálním změnám osobnosti, ale také jsou případy, kdy se i nevyléčitelně nemocný člověk náhle uzdraví.
Vyšetřuje a vyslýchá v psychiatrickém ústavu psychopata Lawlera a netuší, že to není právě nejlepší nápad. Neboť zlí lidé potřebují získávat větší a větší moc a mají velikou schopnost ovládat jiné.
Překvapuje mě nízké hodnocení, ale asi je to tím, že se očekává honičkový příběh, což tento není. Pro mě určitě 5*.

Stanas513
16.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, opět. Vynikající zápletka, žádné zbytečně dlouhé popisy. Musím uznat, že pan McClure je Pan spisovatel.

milunka21
09.02.2019 3 z 5

Bohužel, snad nenavštvu fanoušky knihy, ale na mě byla kniha náročnější na čtení a zdlouhavá. Nalakála mě anotace, ale tohle není nic pro mě. I když nezavrhuju ji úplně, protože je mi jasné, že své čtenáře má.

sari5117
24.01.2019 2 z 5

Musím říct,že jsem čekala více scén Barrowmana v psychiatrické léčebně. Právě kvůli tomu jsem po ní sahla. Takže mě to spíše zklamalo.

Martiiiik
16.01.2019 4 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak moc nadšená jako obvykle... Téma určitě moc zajímavé.. Ale jinak mi přišlo, že se většinu knihy nic nedělo a pak na jedné stránce se zázračně všechno vyřešilo, protože to hlavní postavě z ničeho nic dopnulo.. :-) mno vlastně proč ne :-)

marcela8908
08.01.2019 3 z 5

Trochu nuda, určitě nebude patřit mezi ty nejoblíbenější

Bisdog
29.12.2018 3 z 5

Táhlý děj knihy bez akce a napětí se strmým koncem ,za mě nejhorší kniha od autora, moc jsem se na ní těšila a jsem ráda ,že jsem dočetla .........obal zajímavější než obsah.

Ken McClure (p)
skotská, 1942