Ohnivé znamenie

Ohnivé znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/bmid_ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 5 601 159

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Ohnivé znamenie , 2015

ctenar2846
23.04.2023 5 z 5

Po prvních dvou dílech jsem se obával toho co mě potkává u spousty sérií historických detektivek, a to je snižující kvalita :(

Tady mě ale opravdu mile překvapilo, že i třetí případ byl originální a autor zase o dost přitvrdil co se týče brutality a napětí. Spíš než jako detektivku už bych celou knihu bral jako horor. Už se těším až si dám další díl.

tereza1198
17.03.2023 4 z 5

Tentokrát nás vyšetřování zavede do Prešpurku. Tři vyšetřovatelé se opět zapletou do složitých vztahů ve městě, v podhradí i na šlechtických sídlech. Z těch pěti knih, které jsem ze série četla, se mi tento díl líbil nejméně. Chyběl tomu pořádný náboj. Pořád je to ale nadprůměrné čtení v rámci žánru a já se brzy vrhnu na další díly.

Loxias
04.03.2023 5 z 5

Premyslim, jestli tohle byl zatim nejlepsi dil nebo je to dany tim, ze sem ted cerstve po precteni. Kazdopadne posledni tretina byla dost brutalni jizda a bavilo to moc. Po pekelnem vrchu sem si rikal, ze to byla takova jednorazovka, ale dal sem sanci dalsim dilum a ted to vypada, ze to dotahnu do konce.

PitoR
25.02.2023 5 z 5

3. diel – horor v Prešporku!!!!

Séria Kapitán Stein a notár Barbarič je kompletne doma. Tentokrát došlo na tretí prípad pre trojicu vyšetrovateľov „SBJ“ – Stein, Barbarič, Jaroš – ktorý sa odohráva v Prešporku.

Bez nejakej omáčky okolo – Ohnivé znamenie – pokračovanie detektívok z dávnych čias ma upútalo a prečítal som ho na jeden dúšok. Slovenský autor Juraj Červenák, známy predovšetkým fanúšikom fantasy literatúry, sa tu opäť predstavil v tom najlepšom svetle. Veľmi zaujímavé, aj v súvislosti s našou históriou - jedno meno ma teda poriadne prekvapilo. Výborná kniha a už sa teším na štvrtý diel – Diabol v zrkadle.

Ak máte radi detektívky s historickým nádychom, skúste.

kuruteku
17.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak ano. Od určitého okamžiku nic překvapivého. Nicméně mne do budoucna zajímá, kde se bere Jarošův sadismus a co je za Steinovou povahou. Bratislavcane jsou určitě spokojeni, že se Prešpurk od Barbaricovych dob hodně posunul.

Vesmich
15.01.2023 5 z 5

Stein dostává zabrat! Všude na něj číhá neřest a bezbožnost, kdekdo dělá všechno špatně a nikdo si od něj nechce nechat poradit. Od začátku jsem měla takové podezření, jestli náhodou nevstoupí na scénu..víš kdo, viď...a taky se to stalo! Tentokrát hodně práce pro pana notáře :)

martin8550
13.01.2023 4 z 5

Zábavná béčková literatura. Potěšilo mě trochu exotické prostředí Bratislavy, postavy vyšetřovatelů i barvité akční scény. Zápletka trochu kostrbatá, po velmi dobře rozehrané úvodní scéně jsem očekával trochu složitější napínavější pátrání a rafinovanější nástrahy hlavního zla, nakonec to bylo dost přímočaré, ale fakt dobré akční příhody hlavních hrdinů v druhé polovině knihy to nakonec dobře kompenzovaly.

Johana
02.01.2023

Vlastně mne to bavilo - i přesto nedočteno. Je to taková oddechovka na chatu. Nejsem právě na chatě, tak třeba jindy.

mataj
19.10.2022 5 z 5

Mizející mladé dívky, záhadné vraždy a zvrácené choutky neznáme skupiny vlivných osob. Stein, Barbarič a Jaroš musí odhalit kdo za tím vším stojí, a sami se dostanou do nejednoho nebezpečí. Výtečně jsem si toto napínavé dobrodružství užila.

Šnek86
09.09.2022 4 z 5

Naše neohrožená trojice tentokrát řeší případ sadistických únosců mladých panen.Opět se jedná o rozsáhlé spiknutí, které vede do nejvyšších kruhů společnosti.Není zde nouze o oběti, podezřelé a následně i potrestané. Sotva případ vyřeší, tak arcivévoda Matyáš přichází s dalším úkolem.Pokračuji v sérii.

Carmaykl
22.08.2022 5 z 5

mam pocit ze Nižnansky by ziral ale fakt to nema chybu

soupik2012
16.08.2022 4 z 5

Špatné to nebylo, ale předchozí díly mě bavily o něco víc. Nejvíc mi vadilo, že tak zřetelnou indicii která vede k odhalení tajného spolku, všichni tak dlouho ignorují. Přitom je zmíněna hned po jejich příjezdu do města. Ani zapletení hraběnky Báthoryové do tohoto příběhu, mi nebylo zrovna po chuti. Bylo nevěrohodné a působilo téměř parodicky. Ale abych jenom nekritizovala tak je nutno přiznat, že jsem se většinou dobře bavila a tuto netradiční vyšetřovací trojici jsem si velmi oblíbila. Tak snad budou jejich následující dobrodružné příběhy o něco více věrohodné. Audiokniha je velmi povedená a načetl jí pan Marek Holý.

netopýrek1985
18.07.2022 5 z 5

No páni. To zase byla jízda naprosto parádní zhltnuto jedním dechem už se těším na další díl

Petrasuvicka
16.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělé, dokonalé! Opakuji se, ale tohle trio si mě získalo a zbožňuju je. Dialogy mezi nimi jsou vtipné, svižné a těším se na ně. Líbilo se mi, stejně jako u druhého dílu, geniální propojení s legendou / báchorkou - tenkrát Golem a teď úchylné choutky a vraždění Čachtické paní. Červenák si dává opravdu záležet na historickém pozadí a detailech, musel strávit hodiny přípravou a babráním se ve starých mapách nebo kronikách.
Co zůstává a nemění se - hromady mrtvol, Barbaričovy (pro mě vtipné) problémy se zažíváním a moje nepochopitelná náklonost ke kaprálovi. Těším se na další!

iatros
07.04.2022 5 z 5

Mám ráda historické detektivky a doposud byl mým favoritem Vlastimil Vondruška, ale, upřímně, kam se hrabe na Mistra Červenáka. Doma mám bordel, neuklizeno, neuvařeno, nevyžehleno a nebude to lepší, protože hned po odhalení v Prešpurku jsem se s trojkou vyšetřovatelů (mrzoutem Steinem, primadonou Barbaričem a úchylem Jarošem) plynule přemístila nejdříve do Schemnitzu a Prahy (abych si oživila vzpomínky na minulá pátrání) a následně do Vídně na řešení nového případu (4. díl, Ďábel v Zrcadle). =)))

karolina7748
18.02.2022 4 z 5

Mám ráda historické detektivky a tohle bylo pěkné počtení se sympatickým triem vyšetřovatelů.

chomic_pisek
23.01.2022 5 z 5

Zklamání se opět nekonalo. Barbarič ukázal, že není padavka a později byl náležitě odměněn. Stein je pořád tvrdý a suchý jako opravdový stein a Jaroš je prostě frajer. Případ jako vždy důkladně zamotaný, rozuzlení divoké a celou dobu to bavilo. Kam pojedeme dál? :-)

ErikaKej
04.01.2022 5 z 5

Podľa mňa jedna z najlepších kníh aké som v poslednom čase čítala. Napínavá až do konca. Vynikajúci príbeh. Ten historicky kontext s vernymi opismi vtedajšieho Prešporku je vymakaný. Pán Červenák ma dar opísať i jedlo tak že máte pocit že si na dobových lahôdkach pochutnávate spolu s našími hrdinami. Ja som si knihu vypočula ako audioknihu v podaní Mareka Geišberga a naozaj to zvyšuje zážitok ak je kniha načítaná kvalitne. Rozhodne doporučujem.

Maud22
18.11.2021 5 z 5

Všechno začíná lidskou rukou v psí tlamě. Naše známá trojice Stein, Barbarič a Jaroš pátrají po unesené dívce a dostanou se na stopu pachatelů, kteří mají na svědomí mizení mladých dívek. A že ta stopa míří vysoko. Hlavní vyšetřování se ale odehrává v Prešporku (Bratislava) a setkáváme se i se starou známou z Pekelného vrchu. Barvitě popsané je prostředí lepšího nevěstince i městských lázní (horšího nevěstince), v nichž se odehrávají drsnější sexuální praktiky, ovšem oproti spáchaným činům jsou to kratochvilné hrátky. Stein je upjatý (i turecké nemravné obrázky "... takú bezbožnú odpornosť šmaril do ohňa. Už po niekol'kých dňoch."), ale rázný a spravedlivý, Jaroš dobře plní své povinnosti a Barbarič si konečně přijde na své. :-)

LubinkaG.
29.10.2021

Kniha ma prijemne prekvapila, realie zo starej Bratislavy potesili. Pri prechadzke urcite budem obzerat budovy a kuty spominane v knihe. Hned som sa vrhla na dalsiu knihu, aj ked v serii je pred touto.