Ohnivé znamenie

Ohnivé znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/bmid_ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 5 601 159

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Ohnivé znamenie , 2015

anickalysano
09.02.2016 4 z 5

Porad to je samozrejme majstrstyk na tomhle poli v tom nasem malem stredoevropskem rybnicku, ale treti Barbaric-Stein-Jaros je pro me zatim nejslabsi. Tech nechutaren uz na me zacina byt trochu moc a pritomnost slavne hrabenky to podle me trochu srazila do vod drobneho historickeho bulvarecku. Nicmene furt je to supr kvalitni pocteni a tesim se na dalsi dil :-).

peedbook
02.02.2016 5 z 5

Iné storočie,ale dej ako keby z dnešnej doby ... skvelé čítanie

jan8470
25.01.2016 4 z 5

Tak jo. Já do toho jablka kousnu. Juraj Červenák - Ohnivé znamení. Knihu jsem dočetl až do hořkého konce. Zápletka skvělá a vllastně i dost neotřelá. Stein se ukázal v trochu jiném světle a mile překvapil. Barbarič a Jaroš nezklamali. Jen tu profláknutou mrchu tam cpát nemusel, ta byla už trochu nadbytečná.Ale se nemůžu dočkat dalšího dobrodružství. Kdy že navštívíme Vídeň?

Reat
11.01.2016 5 z 5

No co k tomu říct? Snad jen to, že už před vydáním to pro mě byla kniha roku a po jejím přečtení je mi fakt smutno, jako když Vám skončila v mládí škola v přírodě nebo dětský tábor....Chybí Vám nějakou dobu kamarádi, známí a prostředí....než zase najedete na svůj režim. A stejně tak jako se těšíte na příští prázdniny, až zase uvidíte své známé, já se těším na další knihu, až se zase setkám s Joachimem, Matějem a Bohdanem. Juraj Červenák (pokud si mohu troufnout hodnotit) se v psaní případů Steina a Barbariče vysloveně našel. Jedna z nejlepších knížek jaké jsem kdy četl, stejně jako v případě obou dvou předchozích dílů.

elizabeth_ba
09.01.2016 4 z 5

Lepší než předchozí díl z rudolfinské Prahy. Nejedná se o historickou detektivku v pravém slova smyslu (což vůbec nevadí) ale autorovo pojetí spravedlnosti je pořád odlišné od toho mého. Navíc si nelze nevšimnout, že autor nemá rád šlechtu (v minulém díle to odnesla ta česká, v tomto ještě více ta uherská). Uznávám, že doba tehdy byla hodně drsná a na nějakou přísnost až krutost se pohlíželo jinak, ale přesto. Líčení poprav van Gulika a Horákové se mi zdají sice drsnější, ale více odpovídající realitě (a i stavovské přístušnosti) a zapadající do jejich knih. Ale nechám kritizování, neboť i tak si ráda přečtu další díl, tentokrát z Vídně.

katyka
06.01.2016 5 z 5

Ja mám pre Červenáka skrátka slabosť. Jeho romány sú skvelou zmesou napätia, histórie a nezanedbatelnej dávky humoru. Ani Ohnivé znamenie nie je výnimkou. Pobavila som sa na vtipných hláškach, nespala, len aby som mohla ďalej čítať a dozvedela sa, ako to všetko dopadne. Mám pocit, že Stein, Barbarič a Jaroš ma bavia diel od dielu viac. Už sa teším na Diabla v zrkadle. ;)

TeaPeter
05.01.2016 5 z 5

Za mě to byl zatím nejlepší díl řady. Zápletka byla výborně sestavená a hodně dlouho neprůhledná.

klokan.1905
03.01.2016 5 z 5

Skvělé pokračování s notářem Barbaričem, kapitánem Steinem a kaprálem Jarošem... Zajímavé rozuzlení celého případu... ;-) Rozhodně doporučuji k přečtení a dávám za pět... hvězdiček :-)

Modrina
02.01.2016 5 z 5

Svět je malej, tak zní stará pravda. A kraj okolo Prešpurku to v určitou dobu jen potvrzuje. :) Od prvního do posledního slova jsem byla zcela pohlcena. A že zápletka není zcela originální? Možná, ale přesto to knihu v mých očích nijak neshazuje. Už se těším na další!

SONP
03.12.2015 4 z 5

Krví prvorozených si u mne autor nastavil laťku, pokud jde o hutnou středověkou atmosféru, pekelně vysoko. I zde si dosyta užijeme pachu středověkých měst, bláta a splašků na ulicích, jakož i malé sondy do tajů středověkého sexu nejen za úplatu. Nerad bych vypadal jako pragocentrista, ale Prešpurk není Praha, a tak to na mne tentokrát nefungovalo na 100%. Zkrátka čím víc člověk zná dnešní město, tím víc si užije Červenákovu obrazotvornost založenou na skvělé znalosti dobových reálií. I tak skvělá historická detektivka s výborným hororovým začátkem a zamotaným koncem. 90%

MP17
28.11.2015 4 z 5

Pořád kvalitní zážitek a knížka skoro nešla odložit, ale přesto už se vkrádají jemné pochybnosti, hlavně co se originality zápletky týká. Jak zde uvádí jiný hodnotitel, opravdu by to chtělo víc kaprála Jaroše, je to suverénně nejzajímavější postava z celé trojice.

Caporegime
27.11.2015 5 z 5

Hlavně konec knihy je literární orchestr... když jsem se dozvěděl vraha šel mě mráz po zádech ( četl jsem v 1 ráno :D ) podle mého nejlepší kniha od autora

Ranuncul
25.11.2015 5 z 5

Vůbec mi nevadilo,že knížka ma 400 stránek.Jen bych přivítala ještě trochu víc kaprála
Jaroše

Ranuncul
23.11.2015 5 z 5

Vše rozečtené odhazuji v dáli a odcházím do knihkupectví pro tento díl.Nechápu jak jsem si mohla nevšimnout,že vyšel.

Fuksinka
19.11.2015 5 z 5

Ještě jsem nečetla knihu u které jsem musela několikrát na google. Slova jako kordován, nebo taverník, jsem si hodně užívala. Řekla bych, že u překladu si užíval i Robert Pilch.
Ďuro má zase perfektně nastudováno a tentokrát přihodil i dobový recept. Rozdílné povahy Steina, Barbariče a Jaroše opět perfektně baví. Zejména Steinova upjatost s hrubiánství (nejen) v bordelu nemělo chybu. Příběh je skvělý, napínavý, dobová atmosféra dokonalá. Podezřívala jsem skoro všechny. Zapojit do příběhu postavu "Žádnýspoiler" mi přišlo v první chvíli naprosto debilní. Pak jsem si ale uvědomila, kdo vystupoval v prvním díle a musím uznat, že to nebylo debilní, ale logické. A po odhalení všech souvislostí jsem byla i ráda, že se na ni nezapomnělo.
Zatím nejlepší příběh série. Velké plus za vyšší počet stran.

trudoš
06.11.2015 5 z 5

Rozhodně díl s nejpovedenějším začátkem. Strhující rozjezd okořeněný hororovým nádechem mě dlouho držel v přesvědčení, že půjde o jednoznačně nejlepší román v celé sérii. Jenže jak oproti předchozím dílům přibyl počet stran a tak mi přibližně od poloviny přišlo, že se to promítlo především do natahovaného děje. Ne, že by se nic nedělo, na to si Juraj Červenák dává setsakra pozor, ale vývoj událostí už začal být drobet stereotypní, než konečně nabral finální sprint. Ale jinak naprostá spokojenost. Zápletka se drží v uvěřitelných mezích, vyšetřování je povedené, a hrdinové se dokonce obejdou bez obvyklého mučení, což kvituji s povděkem. I postavy mají vyrovnaný prostor, jen už nedochází k zvratům tužícím charakter, jako v předchozí knize. Historická atmosféra zvládnutá na jedničku, přičemž jazyková stránka je vysloveně přepychová (v rámci dobrodružné literatury). Pravdou je, že autorova práce se slovenčinou je v tomto případě jedním z rozhodujících faktorů, proč jsem si četbu tak užil.

AndreaD
13.10.2015 5 z 5

Práve sa regenerujem z dočítanej knižky a vstrebávam všetky pocity. Opäť zažiari naša známa dvojica, presnejšie povedané trojica, nakoľko Jaroš sa stáva nepostrádateľnou postavou na ktorú sa môžu notár aj kapitán vo všetkom spoľahnúť. Neštíti sa špinavej práce, má slušné dedukčné schopnosti a zaujímavé vypočúvacie metódy. V tomto diele dokonca nasadí aj svoj vlastný život! Celkovo sa mi páči autorova príprava, siahol hlboko do dejinnej histórie Prešporku, cítiť to v opise každej budovy, obrazu, miesta či postavy. Dokáže ich vhodne vkomponovať do deja a nepotrebujete tak žiadne vysvetlivky na konci knižky. Umením autora je, že akonáhle som v domnení, že konečne máme podozrivého, tak mi ho Červenák jednoducho zamorduje. Takto mi odpravil asi 3 podozrivých a tým ma prinútil čítať do nekresťanských hodín. Koniec som prežívala doslova s bolesťou brucha, keď Barbarič čupel pred Zeleným domom, tak som mala vážne zrýchlenú peristaltiku čriev... Záverečný verdikt ohľadne Anky a Alžbetky sa mi zdal trestuhodne mierny, sám Jaroš by na nich určite mile rád vykonal nejednu z pestrej škály mučiacich metód... Ale tak to bolo v minulosti a tak je to aj dnes. Najväčšie svine sa budú mať vždy najlepšie a zo všetkého vyviaznu bez škrabancov...

Galadwen
12.10.2015 5 z 5

Drsná, akční a dobrodružná detektivka z raně novověkého Prešpurku, rozhodně ne pro útlocitné povahy. Jinými slovy, Stein s Barbaričem mě opět nezklamali, jsem úplně spokojená. I když mě (v té chvíli) trochu zaskočil náhlý obrat děje asi ve 2/3.

Gracian1964
10.10.2015 5 z 5

Prave dnes som docital knihu Ohnive znamenie. Dobre. Pacilo sa mi to viac ako dvojka, Krv prvorodenych...Ta scena na Dracom hrade mi nieco velmi pripominala, ale neviem si spomenut co...akoby som ju uz kedysi cital...zeby v niektorej knihe o kapitanovi Bathorym? Takze dobra praca, mily Cervenak...som spokojny, len tak dalej...tesim sa na stvrte pokracovanie...Mor Ho!!!