Ohnivé znamenie

Ohnivé znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195781/bmid_ohnive-znamenie-2EI-195781.jpg 5 601 159

Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi. Notár si musí zavolať na pomoc Steina a Jaroša. Spolu putujú do Prešporka, ktorý sa po páde Budína stal hlavným mestom Uhorska. Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami. Posledné, čo Prešporok v predvečer volieb a veľkého výročného jarmoku potrebuje, je rozsiahle vražedné sprisahanie…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Ohnivé znamenie , 2015

toni-az
08.12.2019 3 z 5

Na můj vkus se v tomto díle příliš dokola omílaly teorie a možnosti. Občas sem tam akce posunula děj dál, ale pak se zase 10x omílalo s různými podezřelými. Jasně, jinak je to napsané dobře, dialogy realistické, malá exkurze do doby a místa, kde to našinec moc nezná, nicméně už mi to začíná připadat moc na jedno brdo.

zuzulique
02.12.2019 4 z 5

Tretie stretnutie s Barbaričom a Steinom a musím povedať, že zatiaľ najlepšie. Výborne vystavaný dej bez hluchých miest, radosť čítať. Teším sa na štvrtý diel.

hanzmb
09.11.2019 5 z 5

Třetí případ, třetí prostředí. Má to spád, propracovaný příběh a perfektně vykreslené postavy. K tomu rozumná dávka tajemna a ty krvavé pasáže popisované s vkusem. Ve vyšetřování nejsou nelogičnosti, vše zapadá.Co víc si přát.
Knihu jsem četl hned po Mstiteli z Jenštejna a ač jsem veliký fanda pana Vondrušky, tentokrát Ďuro vyhrává.

sgjoli
09.11.2019 4 z 5

Z těch tří knih, co jsem zatím ze série přečetla, to byl asi ten slabší díl, ale i tak si rozhodně zaslouží 4 hvězdy. Opět to bylo napínavé, skvěle zamotané, temné.... člověk dlouho neví, kde je pravda a kdo je za co zodpovědný. A ten konec opět skvěle graduje. Akorát jednu chvilku se mi zdálo, že ten děj trochu stojí na místě, když se Stein s Barbaričem při pátrání točili v kruhu, jako by se nemohli hnout dál. Ale netrvalo to moc dlouho a zase se to brzo rozjelo. A celkově jsem si to nakonec přeci jen užila.

Perlička k tomu (A TAKÉ DOST MOŽNÁ SPOILER): nevím, jestli jsem si toho všimla jen já, ale zdálo se mi, že Stein záměrně skrývá nějaké tajemství ze svého soukromého života. Vystupuje zde jako ctnostný muž, který se velmi silně staví proti nevěře, nevěstincům a tělesným prohřeškům a zakládá si na bohabojném rodinném životě. Mohli jsme to vidět už v předešlých knihách, ale tady to bylo velmi silně zdůrazněno. Tak jsem zvědavá, jestli se to pak nebude více probírat v nějakém dalším díle. Jsem tím nahlodaná a Steinův osobní život a rodinné zázemí mne o to víc zajímá.

Francoa
03.11.2019 5 z 5

Velmi dobré napínavé čtení, které mi nutí využít každé volné chvíle ponořit se do příběhu plného dobrodružství, napětí a intrik.Barbarič stále vynáší své rychlé dedukce a vždy nakonec nalezne správné řešení.Řešení mi napadlo jen chvilku před rozuzlením, moc jsem se divil, že mi vše nenapadlo o hodně dřív, když vlastně to ani jinak snad nemohlo být.

Phyl
22.10.2019 5 z 5

Tolikero mrtvých panen a nejenom panen a to jen pro mé zvrácené potěšení. A nikdo mě nemůže souditi ani obvibiti, neb velkých majetků a vysokých postavení já vlastním. Byla by to totiž skandální nehoráznost s následky nedozírných důsledků, které by mohly pošpinit dobré jméno celé říše. Vytýkací dopis tak mohu použit jako papír na utření zaneřáděné anální díry, pochrchlat jej opovržením a spálit v plamenech zapomnění, stejně jako se stalo s pár obětními beránky, kteří pikají za mé hříchy. Je na čase se opět poohlédnout po další oběti mých smrtelně chlípných choutek a plivnout opět do tváře veškeré lůze, která mě obklopuje, následuje a miluje. Oddat se hříšným pokleskům pod záštitou mého postavení a ochranou rukou v podobě většího "dobra" ve formě tutlání skandálních zjištění a toletance, neb by mohko vše vést k opravdu velké pohromě v říši. Proto plivu do vašich tváří představitelé nižších stavů a mí drazí a slepí následovníci bez názoru, jdu si ulovit další mladou pannu, jíž čeká vskutku vzrušující konec bytí.

Hotovson
10.10.2019 5 z 5

Opravdu pekelný spiknutí, kdy jsem si nemoh bejt nikym jistej a postupně se odhalovaly další a další díly děsivý mozaiky. Královsky jsem se u toho bavil a překvapilo mi, jak je do příběhu zakomponovaná Alžběta Báthoryová jako jedna z vedlejších postav a setkáváme se zde i se Žofií z první knihy.

Masomleyn
05.10.2019 2 z 5

Upřímně řečeno nic moc. Číst se to dá, ale pouze jako oddechovka. Ne příliš uvěřitelný děj, charaktery postav se slévají, jedna říká totéž, na co druhá myslí, novodobé formulace nezapadající do doby a podobné rušivé kixy.
Na druhou stranu hezké vyjádření prostředí a občas i spád a napětí.
Za lidovku :)

Dani3
28.08.2019 3 z 5

Tento díl se mi líbil ze všech nejméně. Bylo to celé překombinované a zbytečně natahované. Začátek byl skvělý, potom se to ale zadrhlo. Děj začal být hodně jednotvárný a hlavní postavy moc dlouho „přešlapovaly na místě“. Závěr byl naopak rychlý a strhující.

jan0504
13.08.2019 5 z 5

Táto séria má stúpajúcu kvalitatívnu tendenciu...nemám čo dodať - perfektné, pán Červenák.

RADIN
09.07.2019 5 z 5

Červenák ma presvedčil,aby som čítal jeho knihy.

Palus
27.05.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco!! Třetí díl v sérii bezkonkurenční, těším se na další... Pomyslná laťka je nasazena velmi vysoko, klobouk dolů, mistře Červenáku!

p.pavlina
03.04.2019 5 z 5

Další díl a další parádní zážitek. Rozuzlení bylo trochu překvapením, ale v dobrém smyslu. Těším se na další.

Ramiel
03.03.2019 4 z 5

No vida, další z příběhů se přesunul z Prahy do Bratislavy. Líbí se mi, jak si autor pohrává s historickými postavami a známými historkami, které odívá do nového hávu. A tak tentokrát jsou naši tři hrdinové nevědomky na stopě Čachtické paní. Jestliže se mi líbily autorovy fantasy příběhy, tak musím říct, že tato série historických detektivek je podle mě ještě mnohonásobně lepší.

Igor1311
28.12.2018 5 z 5

pre mna rozhodne najlepšia červenákova kniha. Príbeh sa formuje v podstate už od prvej strany, neskutočne naberá na napätí a ked si už myslíte, že viete, kto je ten ,,záporák", je to niekto iný. jednoducho výborné!

raty
29.10.2018 5 z 5

Třetí díl tentokrát ze staré Bratislavy. Opět velmi dobré čtení. Moc mě baví postavy vyšetřovatelů, správně zamotaný detektivní případ i zasazení děje do zajímavého historického období.

Jaruš7
25.09.2018 5 z 5

HHN- půjčím si k hodnocení vylepšený titul knihy mistra F.K. Hodně Hustej Nářez z historických reálií. Zdá se to, jako dřina sondovat z dávných časů chmurné pověsti a tvořit příběh v děsuplném prostředí, nevybočujíc do zářících a příjemných chvil, aby čtenář nasál trochu ladu z té doby, ale krutá a nevábná syrovost je jaksi dramaticky věrohodná, což J.Č. dokonale zvládá.
Nepřikrášleno, spíš naopak.
Upřít autorovi umění v historických thrillerech prostě nelze.
Povedlo se.

špulo
01.07.2018 5 z 5

Slovenská historická detektívka. Diel tretí. Paráda...

Mirass40
30.05.2018 5 z 5

Opět skvělý Ďuro. Jedna z postav mě donutila znovu přečíst 1. i 2. díl a mohu jen doporučit. Po všech tisícistránkových "bichlích" je tohle super odlehčené (ovšem žádající si plně čtenářovu pozornost), ale napínavé čtení se skvělou zápletkou, chemií mezi hlavními hrdiny a klasicky neočekávaným koncem.

stryko007
26.05.2018 4 z 5

4 hvezdy jen proto ze druhy dil me bavil o neco vic.