Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek)

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70597/stastny-princ-a-jine-pohadky-70597.jpg 5 512 57

Sedm pohádek známého anglického spisovatele 19. století naplněných bohatou básnickou fantazií a hlubokou morálkou. Obsahuje tyto pohádky: Šťastný princ, Znamenitá raketa, Slavík a růže, Sobecký obr, Oddaný přítel, Hvězdné dítě a Mladý král.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Happy Prince and Other Stories

jengibre
12.05.2018 4 z 5

Krásné příběhy se smutným koncem, které umí chytit za srdce a vedou k zamyšlení. V době kdy jsem knihu četla, na mě nejvíce zapůsobil Slavík a růže. Po přečtení jsem hluboce nenáviděla jak profesorovu dceru, tak studenta... :-)

Hospodyňka
05.03.2018 5 z 5

Příběhy s neskutečným rozměrem. Zatím jsem nedorostla do fáze, kdy budu moci předčítat svým dětem bez "bulení".

Listy
14.02.2018 5 z 5

Skvělý soubor pohádek. Člověka dožene k slzám už jen trefným popisem společnosti. Zvláště mě okouzlily pohádky Šťastný princ, Slavík a růže, Dítě hvězdy. Ostatní pohádky byly také skvělé, ale tyto tři mne prozatím zaujaly nejvíce.
Rozhodně doporučuji všem věkovým kategoriím!

mia.com
21.11.2017 2 z 5

Jak mám Wildea ráda a vím, že to je umělecká klasika, ale tyto pohádky mi vůbec nesedly. Vím, že to nejsou rozkošné příběhy pro děti, ale spíše něco pro zamyšlení, jenže mě to nějak nesedlo a ani mě to vlastně nebavilo...

Niu
31.08.2017 5 z 5

Nádherná knížka pohádek. Možná ani ne tak pro děti, jako pro dospělé. U "Šťastného prince" a "Slavíka a růže" mi tekly slzy. Pohádku "Slavík a růže" jsem poprvé četla někdy ve čtvrté třídě z čítanky a už tenkrát to na mne hodně zapůsobilo a pamatuji si to dodnes. Wilde to napsal s takovou lehkostí okořeněnou špetkou ironie. Doporučuji.

jana1976
07.08.2017 5 z 5

Nevím co bych mohla dodat. Vůbec jsem nečekala, že by mě tato kniha mohla tak dojat. V mém srdci na vždy zůstane.

martina.culik
30.05.2017 5 z 5

Pohádky Oscara Wilda mi nepřijdou moc pro děti, jsou smutné a jsou k zamyšlení. Já je mám ale moc ráda a četla jsem je nejednou česky i v originále.

Mayaku
05.05.2017 5 z 5

Pohádky Oscara Wildea jsou nádherné. V dokonalém poměru balancují složky dojemnosti, smutku i poťouchlé ironie a dohromady vytvářejí nezapomenutelný emocionální zážitek, který ale podle mě plně docení až dospělejší čtenáři.

Žurinka
04.04.2017 4 z 5

Zajímavé čtení, mají svou hloubku, jednu pohádku (Dítě hvězdy) jsem i viděla. Nevím jestli bych to četla dětem ale až budou větší samy by si to měly přečíst.

eliska2106
04.02.2017 4 z 5

Wildovy pohádky jsem četla v práci a nemyslím tím pod stolem, ale jako součást pracovní náplně, abych je mohla citovat na výstavě inspirované těmito příběhy. Společnost obrazů s už trochu omšelým šťastným princem, povrchní infantkou, mořskou pannou, která opuštěná vydechla naposledy a obrem v jeho zahradě mi dodala ke čtení kouzelnou atmosféru, kterou si budu dlouho pamatovat ... :-*

marketa536
25.01.2017 3 z 5

Zaujaly mě 4 pohádky a zbytek mi už nepřišel tak skvělý :)

vejik
16.01.2017 5 z 5

Wildeovy pohádky jsou jedním slovem DOKONALÉ.

Nesouhlasím s komentáři, že pohádky jsou smutné, a proto nejsou určeny pro děti. Jsou to pohádky psané životem, ve skutečném životě všichni nežijí šťastně až do smrti. Nemůžeme své děti přehnaně chránit před vším, co by je mohlo třeba jen rozesmutnit. Nad těmito pohádkami si taky pobrečím, a přesto už se těším, až je budu svým dětem jednou číst a až si o nich spolu budeme povídat. Přece byste své děti o tento literární skvost nepřipravili. ;)

HDosoudilová
04.01.2017 5 z 5

Miluju Oscara Wildea a jeho knihy. Tato je má oblíbená i když není tak úplně pro děti podle mě. Šťastný princ je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek.

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Měla jsem tu čest číst i v originále. Neřekla bych, že pohádky jsou určeny dětem...Synkovi je číst určitě na dobrou noc nebudu. Jsou krásné, ale velmi smutné.

Hermoso Risa
14.07.2016

"To je ale pitomost, ta láska!" ..
Krásná kniha. Je pokladem v mé skromné knihovničce.

chanahd
14.05.2016 5 z 5

Mé oblíbené pohádky. Co k tomu říct? Snad jen nádhera a smutek.

Lessana
04.04.2016 5 z 5

Nesmierne pôsobivé, poučné a pravdivé rozprávky, pri ktorých mi behali až zimomriavky a ku ktorým sa rada vrátim.

mihal5570
11.01.2016 5 z 5

Úžasné pohádky, nádhera.

Lectore
18.11.2015

Skutečně netuším jak jinak vystihnout tuto knihu, než názvem : Pohádky života ;
neboť jako v lidském životě, dobro a láska nekončívají vždy šťastně a zlo neprohrává a nebývá vždy potrestáno.

Bohužel se mi dostali do rukou v letech, když už jsem nebyl dítětem, ale o to víc jsem poznal jejich hodnotu a stali se mi nejoblíbenějšími pohádkami, pokud je mám tak označovat.
Tuto knihu rozhodně budu jednout předčítat svým vlastním potomkům, neboť co příběh, to skutečné ponaučení.

narcisonanis
11.10.2015 5 z 5

Wilde dokáže přes více než staletou propast sáhnout přímo do srdce. Skrze dobrotivého prince a věrného vlaštováčka... Pomocí příběhu o obětavém slavíkovi, který pro nevděčnou lásku položil svůj život... Díky sobeckému obrovi, kterému roztálo srdce nad upřímnou radostí dětí... a tak dále.
Krásně dojemné a smutné příběhy ukazují, jak hořkosladký může život být. Tajemný irský homosexuál to zkrátka se slovy umí :)