Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek)

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70597/stastny-princ-a-jine-pohadky-70597.jpg 5 512 57

Sedm pohádek známého anglického spisovatele 19. století naplněných bohatou básnickou fantazií a hlubokou morálkou. Obsahuje tyto pohádky: Šťastný princ, Znamenitá raketa, Slavík a růže, Sobecký obr, Oddaný přítel, Hvězdné dítě a Mladý král.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Happy Prince and Other Stories

LEGACY
16.08.2015 5 z 5

"Krása existovala už dlouho před rokem 1880, ale teprve pan Oscar Wilde ji uvedl do společnosti"

Nenacházím slova, kterýma bych vyjádřil své pocity po přečtení a tak se uchyluji k této větě, kterou sem přečetl na začátku těchto neskutečně citlivě napsaných pohádek, a která aspoň částečně popisuje mé "rozbředlé pocity". Literární extáze a speciální místo v mém srdci zaslouží Slavík a růže.

ajalon163
06.06.2015 5 z 5

Když jsem četla tyhle pohádky, nejen že jsem jihla nad jejich krásou a brečela pro jejich hrdiny, ale taky jsem nemohla pochopit, jak mohl být Oskar Wilde tak nenáviděn církví a společností své doby! Protože v málokterých pohádkách člověk najde tolik etických otázekjako právě tady.

wooloong
22.03.2015 5 z 5

Nikdy jsem u pohádek tak nebrečela jako u těchto.

linhi22
23.02.2015 5 z 5

Dodnes jsem se nesetkal s jímavějšími a lidštějšími pohádkami. Sobecký obr spolehlivě uvede slzné kanálky do chodu :-))

DaSmoulinka
13.08.2014

Páni, to je teda něco. Skoro každá z těchto pohádek ve mě něco zanechala. Nádhera, nádhera. Oscar Wilde je skvělý spisovatel. Nejzajímavější byli vždy konce pohádky. Dočetla jsem a má ústa zůstala překvapením otevřená.

tesar_dali
22.01.2014 3 z 5

niektore pribehy su moc roztahane

Phoenix16.cz
04.08.2013 5 z 5

Od Wilde jsem toho přečetla poměrně dost, ale jako autor mě moc neoslovil. Přesto tyto pohádky se mi líbily převelice. V knize jich bylo jen pár, zato perla vedle perly. Každá byla jiná, přesto však v sobě nesla silné kouzlo a poselství.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Jednoduše okouzlující.

Meďánek
12.06.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila..;)

Lucipher69
11.06.2013 5 z 5

Moc krásné a smutné pohádkové příběhy z kterých vždy plyne nějaké ponaučení.

kolodze
04.04.2013 5 z 5

Nejlepší věc co jsem od Wilda četl,ke které se stejně jako k jiné knize, která má v názvu Prince, vždycky rád vracím.Nádherně napsané příběhy (pohádky bych tomu snad ani neříkal,protože se rozhodně nepodobají klasickým pohádkám jak si je většina lidí představuje a osobně si myslím že to docení spíš dospělí než děti) s pesimistickým, byť celkem upřímným, pohledem na svět.Vřele doporučuji ....jen malé varování...šťastné konce tu rozhodně nečekejte a doporučil bych ke čtení přibrat i kapesník ;)

Dickobraz
21.02.2013 5 z 5

To je prostě nádhera, pro kterou se mi těžko hledají slova; hořkosladké "realistické" pohádky s hlubokým, přesto ne explicitním morálním poselstvím. nejvíce mě zaujaly: Oddaný přítel, Mladý král, Dítě hvězdy. Doporučuji všem "velkým dětem".

Argony
19.02.2013 5 z 5

Asi jsem masochistka. Vždycky ty pohádky obrečím, ale musím je číst stále dokola.

Erezka
27.01.2013 5 z 5

Zbožňuji pohádky a tyhle patří mezi ty nejkrásnější.

Graine
16.08.2012

Smutné, dojemné, ale krásné pohádky!

Petunnka
05.04.2012 3 z 5

Jako dítě vůbec nebavila a když jsem se k ní po letech vrátila, tak stejně žádný velký zážitek....

Saline
27.10.2011 5 z 5

Nikdy nepřestanu obdivovat krásu a pravdivost pohádky Slavík a růže... ♥