Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

K4t13
12.03.2017 5 z 5

Opravdu moc krásná kniha. Čte se sama, příběh je velmi poutavý. Doporučuji k přečtení :-)

kika 13
23.02.2017 3 z 5

Já se nemohla začíst a hlavní hrdinka mě dost často rozčilovala.Hlavně její hygienické návyky.Život často není fér to je pravda.Doufám že druhý díl bude více bojovný.

Peslik
23.02.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Že jsem ji začala číst v období našeho rodinného smutku je tak trochu moje mínus. Poplakala jsem si u ni a to dost, ale líbila se mi a vím, že jednou si ji přečtu znovu a vychutnám si každé slovo. Život není lehký, on by to asi ani nebyl život, ale sen a kdo chce žít sen? Já rozhodně ne, a proto jsem ráda za takové knihy. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

Ťapulka
10.02.2017 4 z 5

Začátek byl hodně smutný a stál mě spoustu slz. Prostředek knihy se vyvíjel naprosto očekávaně. A závěr byl překvapující. Možná je to "červená knihovna", ale za přečtení určitě stojí.

Himbi
06.02.2017 odpad!

Dočteno jen kvůli zjištění, jestli je konec stejně přihlouplý jako začátek. Nedoporučuji - naprostá ztráta času.

Martina23
05.02.2017 2 z 5

Tak já nevím, začátek chytlavý, ale od okamžiku příjezdu "zlého" souseda normální červená knihovna. Do dalšího dílu nejdu...

Elis_131
22.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale pak jsem si ji oblíbila. Vřele doporučuji.

TheMelorry
19.01.2017 5 z 5

Kniha se může podle názvu zdát jako oddechovka. Opak je pravdou. Řeší poměrně závažné téma. Diane se mi jako hlavní postava líbila a celý příběh byl moc dobrý. Škoda jen, že kniha nebyla delší.

noxys
19.01.2017 5 z 5

Příběh mě oslovil a přečetla jsem jedním dechem. Hned druhý den jsem běžela koupit druhý díl...

Půca4
18.01.2017 4 z 5

Knížku jsem četla během nemoci, takže oddechové čtení přesně pro tuto příležitost. Přestože se mi skutečně líbila, pořád mám pocit, jako by mi u ní něco chybělo.. 4* si ale zaslouží.

ReziEngli
17.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, takové oddechové čtení :) Ale nevím, jestli se budu pouštět do druhého dílu ...

Aneleh
15.01.2017 5 z 5

Dvakrát jsem si zde přečetla, že hlavní hrdinka je "kráva". Tohle přirovnání mě úplně zdrtilo. Vždyť zde mladá žena ztratila svého manžela a malou dcerku! Kdo něco takového prožil, určitě chápe a kdo ne, neměl by ani odsuzovat. Spousta žen po takovéto tragédii končí na psychiatrii a už nikdy nejsou schopny normálního života. Naopak hlavní hrdinku považuju za statečnou a čestnou. Sama se dokázala srovnat s ohromným neštěstím, které ji potkalo a začít znovu podnikat a žít. Cesta do Irska jí pomohla srovnat si svoje myšlenky a pochopit, co dál dělat se svým životem. Jistě měla někdy právo na výstřední jednání. Taky se mohla jednoduše zbláznit a mezi lidi už nevyjít vůbec nikdy. To, že nepadla do náruče prvnímu muži, který se jí naskytl, považuju za její velkou vnitřní sílu. Jistě by to tak většina žen udělala, ale ona dokázala Edwardovi i sobě přiznat, že ještě není na vztah připravená a nedokázala by neustále srovnávat. Je poznat, že autorka pracovala jako psycholožka a že zná stavy lidí, kteří přišli o svoje nejbližší, čím si prošli a jak se s neuvěřitelným neštěstím vyrovnali. Nad knihou jsem strávila celou noc a nelituji toho. Rozhodně to není žádná romantická oddechovka, ale kniha ze života.

SladkaK
12.01.2017 odpad!

Paní spisovatelka to pojala dost dramaticky vám teda povím. Bylo zde pár světlých okamžiků, kdy mě něčí výrok rozesmál ale jelikož hlavní hrdinka je docela hysterická kráva a o většinu akčnosti knihy se postarala ona svými nemožnými scénami, tak mě kniha spíš zprudila, než zaujala.

vanilka231
01.01.2017 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček...pro mě nádherná odreagovačka,nenáročné čtení,totální oddechovka...kdo si chce u knihy odpočinou tak maximálně doporučuji!!!

Zuzpospi
21.12.2016 5 z 5

Přečtená téměř jedním dechem :-)

Ywonek
18.12.2016 1 z 5

Co bych tak napsala. Krasna obalka, ale tim to konci.Tato kniha pro me byla jeden velky schizofrenni omyl nemuzu si pomoct. Zacatek jeste usel, ale potom...

Beky
14.12.2016 4 z 5

Působivý příběh ze života ... Oddechové pohodové čtení, taková jednohubka :-) .

Ewik
11.12.2016 5 z 5

Co čtenář, to jiný názor. Někomu se bude kniha líbit, někomu ne. Mě příběh pohltil, brečela jsem i smála se zároveň. Ano, je pravda, že postavy nebyly moc vykreslené a místy až neosobní, ano je pravda, že mi také vadilo: cigareta vyřeší všechno, ALE je to také o druhé šanci. Život si s námi hraje, zkouší nás, ale když nám pak ukáže novou cestu, je jen na nás, jak se k tomu postavíme.
Diane to měla těžké, její ztráta byla zdrcující. Čtivé a za mě mohu doporučit.

Pavluška33
02.12.2016

Typický příklad pro "nesuď knihu podle obalu". Obal se mi líbil, název také, čekala jsem lehké čtení, ovšem na nějaké úrovni. To, čeho se mi dostalo, lze klasifikovat zcela jistě jako lehké čtení, ale úroveň pokulhává....dost. Začátek byl skvělý, rychlý spád a nastínění událostí mě zaskočilo a přitáhlo. Ovšem to, co následovalo, byl příšerný propadák. Když jsem dospěla k pasáži "jeho oči se setkaly s mými" zauvažovala jsem, jestli má smysl číst dál. Laciný románek pro puberťačky, lacině a stereotypně vylíčený kamarád homosexuál, nepříjemná hlavní hrdinka, zcela nefunkčně popsaný její pan osudový...nejprve drsňák, potom podpantoflák. Ne. Tohle se opravdu nepovedlo

Ivet7
01.12.2016 3 z 5

...hezká oddechovka, ráda si přečtu i druhý díl.