Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

perpe2a
01.10.2016 4 z 5

Báječná, oddychová knížečka, která skvěle vyplní pauzu mezi čtením thrillerů :-) Za mě příjemně překvapila a doporučuji.

pola
05.09.2016 4 z 5

hezká oddechovka, přečteno za jeden den :-)

zuza.floderova
04.09.2016 5 z 5

Nemůžu si stěžovat, kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji za dvě hodiny, tak moc mě nadchla. Teď akorát přemýšlím, jestli jsem ji vážně nepřečetla moc rychle. Byl to moc dojemný příběh, ale ne moc klišé. Od této autorky si určitě přečtu i další knihy. :)

IvettSp
03.09.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě knížka zklamala, protože jsem od ní neměla žádné velké očekávání. Tudíž jsem byla mile překvapená koncem, jelikož jsem čekala typické klišé. Na druhou stranu nemám moc ráda, když jsou konce takhle otevřené.

Liduka
29.08.2016 3 z 5

Odpolední jednohubka, která se dobře četla. Dala bych i víc hvězdiček, kdyby Edward nebyl takový nesympatický a arogantní hulvát.

Kingomolka
28.08.2016 4 z 5

Mě se kniha líbila. Já jsem si s ní odpočinula a strávila 3 dny. :)

LucinQa77
25.08.2016 3 z 5

Kniha se dobře čte, příběh mohl být lépe vymyšlen a kniha zajímavější.. Nejvíce se mi líbil začátek a konec. Ale i tak doporučuji si knihu přečíst.

miuk
22.08.2016 2 z 5

Oddechovka jeden večer.

Hanuja
19.08.2016 2 z 5

Tak na to, jak jsem se na tu knihu těšila, mne zklamala. První dvě třetiny knížky jsem se nemohla začíst a v té poslední třetině jsem už byla ráda, že kniha skončí. Podobné příběhy na téma, kterým se zaobírala tato knížka jsem už četla. Tento byl nejslabší. Vše tam bylo takové předimenzované.
Dost často se choulila do náruče.Obálka knihy je moc pěkná.

kikies
19.08.2016 2 z 5

Podle názvu a obálky jsem také čekala něco trochu jiného. Nejvíce mě překvapilo, jak velká "blbka" byla hlavní hrdinka - nějak mi to nesedělo k představě třicetileté ženy, matky od rodiny (ač ovlivněné velkou ztrátou) - a jak velkého hulváta dokázala autorka udělat z toho zádumčivého Ira. Ani jeden mi nebyl sympatický a vůbec nechápu ten přerod, kdy se náhle přiblížili k sobě. Je to takové jakési nepřirozené, tvrdé a spíše slabé než dobré. To množství cigaret je podle mě také úplně zbytečné a konec je divně useknutý... nepotřebuji nutně, aby ti dva skončili spolu, ale potřebuji nějaký konkrétní závěr, že se něco vyřešilo, posunulo, a to mi tady vážně chybělo.

Aichah
17.08.2016 2 z 5

Podle titulu a obalky jsem cekala neco trochu jineho.

andela7455
16.08.2016 4 z 5

Přečteno na jeden zátah :D

sinfulka
12.08.2016 2 z 5

Po "Mužích, kteří nenávidí ženy", jsem chtěla nějakou oddychovku a taky se tak stalo. Na knihu jsem slyšela celkem ódy, takže proč né.. ovšem pěkně jsem si naběhla. Sem tam si ráda přečtu nějakou pěknou lovestory, ale že to bude takovej doják, to jsem vážně nečekala. Několikrát jsem se přistihla, jak se směju na celý kolo.. Docela síla.

JanaT.
11.08.2016 2 z 5

Přidávám na stranu kritiků. Vždy když knihu přečtu za pár hodin,o něčem to svědčí. V tomto případě jde o velmi snadný čtenářský level-hlavně děj,dialogy, žádné úvahy,hlubokomyslnosti,nic komplikovaného,předvídatelná zápletka i její rozuzlení.Číst se to dá,ale je to taková nikotinofilní verze dojáků ala Rosamunde Pilcher.

mija.chalka
03.08.2016 5 z 5

Krásný čtivý příběh. Na začátku plný emocí. Hrdinka dost často na ránu, ale lidé jsou různí a příběh je i uvěřitelný. Někdo mi řekl, že mu chyběl úplný happyend, za mě kdyby skončila jinak, tak bych byla zklamaná. Příjemné oddychové čtení na jedno odpoledne, i když na začátku jsem měla slzy v očích.

Marika Vanova
01.08.2016 2 z 5

Tak vám nevím. Nebylo to úplně ono. Takovýhle surový Ir snad ani neexistuje, neumím si představit, že někdo takhle mluví s cizí ženou. Trošku divnej román, ale má větší písmenka, rychle to odsejpá a na počtení s kočárkem to ještě ujde.Ale obálka a název je moc fajn, to jo.;-)

RézinaKudrnatá
01.08.2016

SPOILER Dle názvu knihy jsem čekala něco jiného a asi i více. Očekávala jsem letní pohodu, pozitivní smýšlení a nějaké to moudro do života. Kniha je psána čtivě, stále jsem ale čekala, kdy se Diane rozhoupe a s Edwardem to dají dokopy. Bohužel jsem se nedočkala, čekala jsem asi větší happy end. Oddechovka na víkend. Neurazí, nenadchne. Osobně spíše nedoporučuji. Moc kouření, moc zvracení, moc surový chlap (až nepřirozeně). Abych jen nehanila, obálka knihy je úchvatná.

Život-s-Kačí
20.07.2016 4 z 5

Hrozně jsem se na tento příběh těšila, ale úplně nebyl dle mých představ. Četl se dobře a rychle, čekala jsem však něco trochu jiného. Přesto kniha nezklamala a všem doporučuji. Musím ještě vyzdvihnout nádhernou obálku, ktará mě úplně nadchla.

NeradovaKatka
18.07.2016 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala malinko více, přesto je to ale příjemná oddechovka, na léto naprosto ideální

isis.sisa
07.07.2016

Kniha se velmi dobře čte, příjemná oddechovka. Pro mně kniha typu' neurazí, ale taky nenadchne'.