Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

Týnka31
06.07.2016 5 z 5

Kniha se velmi příjemně čte a je to taková příjemná oddechovka s velkým poselstvím.
Nechci se nikoho dotknout, ale ti,kdo ji tady haní, knihu asi nepochopili. Skrývají se v ní velmi silné momenty i veselé scény. Krajina Irska je tam velmi dobře vystihnutá. Doporučuji!

HanKasp
05.07.2016 2 z 5

Prvních 70 stran knihy mě nebavilo. Celkově mi dojem z knihy kazilo neustálé hulení cigaret postav v knize a k tomu opíjení a zvracení. Byly tam asi 3 pasáže, které mi přišly zajímavé, kde děj ubíhal. Zbytek knihy byl velmi průměrný. Oproti sladkým románům však byl závěr mírně překvapující, ale nechává na čtenáři domyslet si, jak se životy postav posunuly dál. Asi by mně to nevadilo u kterékoliv jiné knihy (otevřený závěr), ale s ohledem na kvalitu této knihy, bych očekávala ještě nějaký další zvrat (jednu cestu).
Není to kniha, kterou bych si přečetla znovu.
Pokud ale hledáte na cesty něco, co se rychle čte, klidně po ní sáhněte. Nečekejte ale moc.

bagel
04.07.2016 2 z 5

Kniha mě původně velmi lákala, ale po přečtení komentářů jsem si nedělala iluze a tak jsme nebyla ani moc zklamána. Děj nebyl vůbec propracovaný a nešel do hloubky, hlavní hrdinka byla často hysterická a jednala podivně. Z čeho asi ty dva roky žila? Jen konec se mně jakžtakž líbil. A kladem taky bylo, že kniha byla tak krátká, takže jsem ji během jednoho dne přečetla.

Temný snílek
03.07.2016 3 z 5

Přiznám se, že mě kniha zaujala jak názvem, tak nádhernou obálku. Čekala jsem něco jako úžasný Levandulový pokoj, ale tahle kniha je o dost jiná a vlastně dost průměrná romance pro ženy. No, prostě jsem od příběhu čekala něco víc hlubšího a procítěnějšího, ale zase to není vůbec špatné počtení, jen taková lehká oddychovka.

Luciluc
02.07.2016 1 z 5

Knihu jsem si v knihovně vybrala kvůli tomu, že mě zaujal její název a obálka. Abych pravdu řekla, byla jsem z knihy zklamaná. Námět nebyl zas tak špatný, ale nelíbilo se mi, jak byl podán. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí, nenašla jsem si k nim cestu. Edward se choval otřesně (nemluvě o jeho změnách chování k Diane - jeden den přátelský romantik, druhý den arogantní a hrubý blbec), Diane mi přišla někdy až moc hysterická a obešla bych se bez popisu toho, kolik cigaret kdo vykouřil. Příběh ve mě nic nezanechal.

MissBlack
01.07.2016 1 z 5

Obálka tak pěkná a název tak dokonalý. Jaká škoda, že ani jedno nemá s příběhem nic moc společného. Čekala jsem něco ve stylu Levandulového pokoje od Niny George, něco plného citů, naděje, odpuštění, knih, moudrosti a cestě za nalezením sebe sama. A co jsem dostala? Cigarety na každé straně, nesympatickou hrdinku, která mi často lezla dost na nervy. Zklamání bylo nekonečné vzhledem k očekávání. Ještě štěstí, že jsem si knihu nekoupila, to by byly vyhozené peníze.

V o autorce jsem také četla, že text nejdříve zveřejnila na svém literárním blogu. No, jeden čas jsem dost literárních blogů četla a nutno podotknout, že nejeden z oněch autorů by to napsal lépe - nejen lepší příběh, ale i po jazykové stránce.

Anie94
30.06.2016 odpad!

Horsi knihu jsem v zivote necetla. Takovy plochy pribeh o nicem, bezcharakterni postavy. Fakt ztrata casu. Jestli z tyhle knihy bude nekdy film jak se pise na obalce, uz vim na co rozhodne do kina nepujdu. Fakt hruza. Vhodne mozna pro nactilete. Tem jedinym by se to mozna mohlo libit.

Nikuš16
28.06.2016 4 z 5

.......

Aleh
26.06.2016 3 z 5

Tato kniha mě vtáhla mě do děje už od 2. stránky. Byl to silný příběh od samého začátku. Těšila jsem se, jak to bude dál pokračovat, jak hlavní hrdinka Diane bude nést břímě, které jí osud připravil.Věřila jsem, že je silnou osobností a čas ji pomůže znovu se navrátit do života, Zklamala mě však 2. část. Chápu, že na určitý čas opustila Paříž, svůj byt, svou kavárnu, ale to, jak se v Irsku snažila znovu nalézt smysl života, to mě tentokrát zklamalo . Asi jsem čekala něco jiného. Ale skončilo to tak, jak jsem předpokládala.

dencuska
13.06.2016 5 z 5

Hoci by sa niekomu príbeh opísaný v knihe mohol zdať ako "klišé", pre mňa bol výborný. Dávno som sa tak nezahryzla do knihy, ako v tomto prípade. Je pravda, že názov knihy môže byť pri jej výbere mätúci, nakoľko o čítanie kníh a pitie kávy tam takmer vôbec nejde :) Táto skutočnosť je v knihe spomenutá len v súvislosti s tým, že hlavná hrdinka je majiteľkou malej literárnej kaviarne. Mňa osobne zaujal aj názov knihy, aj jej obálka. Vôbec výber neľutujem, miestami som mala pri čítaní aj slzy v očiach, čo sa mne moc často nestáva :) Autorka ponecháva otvorený koniec celému deju, čo sa mi na jednej strane páčilo, na druhej strane som ostala zvedavá, ako by to naozaj skončilo, keby príbeh pokračoval :) V konečnom dôsledku je to oddychovka, príjemné čítanie a trošku aj snívanie v určitých momentoch :) Jednoznačne odporúčam.

tatruszka
13.06.2016 3 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli naprosto krásnému názvu a obálce. A i když jsem knihu přečetla v podstatě jedním dechem, tak mě hlavní hrdinka poměrně štvala svým chováním, v podstatě nic nezvládla bez cigarety a alkoholu. Nicméně jsem se těšila na šťastný konec, který prostě od takového knihy očekávám, těšila jsem se na tu závěrečnou pusu a romanticky šťastný konec, který se k mému sklamání nekonal.

marketa4853
13.06.2016 5 z 5

Po knize jsem sáhla ne jen kvůli její krásné obálce a platonické lásce k Francii. Nicméně jsem se nezklamala. Příběh byl krásný, žádné klišé. Všechny postavy mi byly sympatické, každá měla svou roli a zastávala ji perfektně. Celý příběh měl krásný spád, vše mělo hlavu a patu. Konec mě trošku zarazil, ale potěšil. Kdyby měl dobrý konec, nebylo by to ono :) Oddechové čtení, které jsem zhltla za deštivý víkend pod dekou, u krbu s čajem a zapálenou svíčkou ! :)

Izu
08.06.2016 2 z 5

V tehle knize se kouri, liba na skran, kouri, chlasta, liba na skran.Nejsympatictejsi postava je Postman Pat.

Aimee1
08.06.2016 2 z 5

Obálka a anotace splnila svůj účel - knihu jsem přečetla během dvou odpolední. Ale narovinu - je to literární blaf, špatně napsané, myšlenka dobrá, ale zpracování hrůza. Vykreslení postav, hrůza, ať žijí stereotypy - neustále veselý a neproblematický gay, který je nejlepší přítel hlavní hrdinky a kdyby byl hetero, byl by dokonalej, nenáviděný soused s vizáží drsného a sexy Ira z reklamy na whisky, který jí nakonec vyléčí.. a ona co? No hádejte... Čekala jsem kvalitnější literaturu.

Mikik
07.06.2016 4 z 5

Přečetla jsem ji na jeden zátah, takže nemůžu říct, že by mě úplně zklamala. Příběh, který byl chvílemi opravdu teskný, ale s nádechem romantiky. Jen škoda, že názvu neodpovídá kniha mnohem více. Šťastní lidé v této knize opravdu moc nebyli. A kdyby tam bylo ještě jednou napsáno, že ji políbil na skráň, tak už bych to asi nedala:-D.

mariva
02.06.2016 4 z 5

Knížka má mimořádně pěknou grafickou úpravu - lákavou obálku, příjemnou velikost. Snad proto jsem od ní čekala trochu víc. Nemůžu ale říct, že bych byla vyloženě zklamaná. Prostě zajímavý příběh, ale pokud bude mít děj pokračování, asi se bez něj obejdu.

Honey19
02.06.2016 2 z 5

Hlavní hrdinka je silně nesympatická, taktéž i hlavní hrdina. Příběh celkově mi nepřišel zajímavý, zvrat očekávaný snad od první stránky knihy. Zavádějící je i název knihy - rozhodně to není o ´šťastných lidech´ ale o plačtivé hlavní hrdince, která se utápí v sebelítosti a nesympatickém hulvátovi, který se absolutně neumí chovat.

Sabča92
28.05.2016 3 z 5

Dokonalý román pro ženy na jeden zátah. Trochu klišoidní zápletka ale jinak milá, smutná jednohubka. Musím podotknout, že bude druhý díl, na který se těším. Kniha byla smutná a velmi se mi líbilo, že Diane na svou rodinu nezapomněla ani po změně prostředí. Opravdu se četla sama a všem ji moc doporučuji. Navíc má dokonale pozitivní obálku a krásný malý kabelkový rozměr :D
Doufám, že se dočkáme i druhého dílu. Název dokonalý, jen škoda, že se kolem názvu příběh více netočil. V knize mám několik záložek pro vtipné hlášky :D

Boboking
24.05.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která s knížkami a kávou nemá skutečně nic společného. První čtvrtina knihy se rozjížděla velmi slibně, mám rád tyto "nešťastné" příběhy, ale trochu mne pak zklamalo to hlavní pokračování v Irsku, jako by najednou se postava razantně změnila, byl to někdo jiný. Trochu mne to zklamalo, příliš to zajelo do žánru "červené" knihovny. Plus body dám hlavně za styl a čtivost, a překvapivý závěr, který se "červené" knihovně dost vymykal. Styl skutečně velmi nenáročný, díky čemuž přečteno během jednoho večera.

Charmedka
18.05.2016 3 z 5

Knihy i kafe miluji, takže nešlo knihu přehlížet. Název je ale strašně zavádějící, ten krásný název vůbec nesouvisí s dějem, což je obrovská škoda. Více než pití kávy a četba, byla pro hlavní postavy důležitá cigareta.