Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

preciousx
28.03.2016 3 z 5

Velmi zavádějící název knihy, příběh není o knihách a kávě, příp. o kavárně s tímto názvem, ale o lidské bolesti, cigaretách, a utápění bolesti v alkoholu. Hlavní hrdinka Diane ztratí svého manžela a dceru při autonehodě a s touto ztrátou se nedokáže vyrovnat. Uzavírá se před světem až se rozhodne utéct do Irska, kde doufá že najde klid před otravným kamarádem a rodiči, kteří se ji snaží donutit zase žít. V Irsku se seznámí s Edwardem, svým sousedem, se kterým se nenávidí a pak z řádku na řádek je s ním šťastná. Nekoná se žádný happy end, ale je to konec, který podtrhuje atmosféru knihy, jejíž příběh je zaměřen na boj člověka proti bolesti ze ztráty milovaných.
Je to oddychová kniha, nenáročná, kdy v jednu chvíli máte chuť Diane nakopat zadek, v druhé ji zase fandíte a přejete ji, aby byla konečně šťastná.
Nevím, jestli je chyba ve zpracovaní elektronické knihy, nebo je to i v tištěné verzi, ale hrozně mi vadí, když nejsou časové skoky oddělené alespoň řádkem. Čtete a z ničeho nic se na dalším odstavci ocitnete o den, týden nebo měsíc později a najednou nevíte, co se vlastně stalo.

Inouš
23.03.2016 2 z 5

Nechápu, proč slečny kdesi pode mnou označují knihu jako smutnou, ba dokonce hořkou kávu.
Až na začátek, kdy hlavní hrdinka popisuje tragédii, při níž jí zemřel manžel s dcerou a jednu jedinou návštěvu hřbitova mi na knize nepřipadalo absolutně nic smutného, spíše naopak. Moc mě pobavila. Je to příjemná oddechovka pro ty chvíle, kdy se nechceme pouštět do žádných literárních převratů, ale přečíst si něco přesto povedeného a zároveň jednoduchého. Za mě určitě palec nahoru.

Odehnalka
20.03.2016 2 z 5

Kniha pro mě velkým zklamáním, čekala jsem něco úplně jiného. Název knihy je velmi zavádějící, hlavní hrdinka mi byla protivná již po pár stránkách, měla jsem pocit, že hlavní postavy nedělají nic jiného, než kouří cigarety a popíjí. Jednoduché věty.
Knihu jsem sice měla přečtenou za pár dní, ale bylo to spíš tím, že jsem to již chtěla mít za sebou.

Sidonia
18.03.2016 1 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem špetku francouzské vytříbenosti a šarmu a věčně kouřící a popíjecí hrdinka mne zklamala. Děj hodně jednoduchý, spíše vhodný do harlequinu.

HandaBanda
17.03.2016 5 z 5

Absolutně jedním dechem jsem tuto knihu přečetla. Bylo mi u ni sice smutno, ale i to je život. Doporučuji přečíst

pichova.veru
17.03.2016 4 z 5

Kniha se četla opravdu krásně, je to taková oddechovka....Příběh je hězký, romantiku mám ráda...myslela jsem ale že to skončí trochu jinak, aspon mě to příjemě překvapilo :)

parvitas
09.03.2016 1 z 5

Sklamanie. Začalo to brutálne, myslela som si, že čítam niečo ako druhé P.S. Milujem ťa. Ale kdeže. Hlavná postava mi po pár stranách liezla na nervy. Aj keď som jej smútok chápala, žiaden veľký prerod sa nerovnal. V jednej chvíli sa opíja a fajčí jednu cigu za druhou a vzápätí sa lepí na toho, koho nenávidela a neznáša aj jeho bývalku a zároveň sa opíja a fajčí jednu od druhej. Nuda. Krátke vety. Až do konca. Najviac mi vadilo to, že sa tam káva a knihy takmer ani nespomínajú (len ako ukážka, že mala kaviareň, čo išla pomaly krachnúť, lebo sa jej nevenovala). Názov knihy je teda riadne zavádzajúci...
Jediná fajn vec je záver, ktorý nekončí tak, ako by ste si asi mohli myslieť, že sa k tomu schyľuje

evonra
08.03.2016 4 z 5

Dojemný příběh, který vás chytne a nepustí, protože je opravdu plný emocí všeho druhu.
Moc hezké, doporučuji.

Šánka
04.03.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která mě dokázala rozesmát i rozbrečet. I když příběh začíná tragickou událostí, není jen smutný, je o tom, jak se vyrovnat s velkou ztrátou, nevzdávat to a žít dál. Svěží příběh vám vykouzlí úsměv na tváři a zároveň nažene do očí slzy. Útlá kniha s velkým obsahem.
Tak si uvařte kávu a čtěte!

miroslava3430
07.12.2015

Aj ja som si knizku kupila kvoli tomu nazvu. Ale nedajte sa nim oklamat. Nie je to o sladkej kavicke v pohodlnej stolicke s knizockou v ruke. Je to horka kava, taky ako byva obcas zivot. Ale nebyva iba taky.

lidunka1
24.09.2015 4 z 5

Moc hezký název knížky.

MarianP
24.09.2015 4 z 5

Útla novela, ktorá sa zameriava na vyrovnanie sa človeka so smrťou blízkej osoby. Dej je pochmúrny, smutný, miestami veľmi emotívny. Nečakajte dielo svetového formátu ani detailný prierez psychiky človeka, ktorý si prejde peklom. Dočkáte sa úprimného a dojímavého príbehu ženy, ktorej osud naložil koľko uniesla. Koniec novely ostáva otvorený, čitateľ si preto záver musí domyslieť...