Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

Anet9876
28.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi bavila a přečetla jsem ji asi za 2 dny, což je u mě docela dost dobrý výkon, byla velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem zvědavá na 2. díl, který se chystám v brzké době koupit.

nikol1774
27.06.2017 5 z 5

Kniha mě strašně nadchla. Krasně se četla. Všechno bylo dokonale popsané, připadala jsem si jako bych koukala na film, umím si dokonale představit každý detail, který je v knize popsaný. Nutila mě číst dál a dál a nakonec to dopadlo tak, že byla během jednoho dne přečtená. Těším se na druhý díl i na autorčinu knihu ''Šťastní lidé mají snadný život''

Majulinek
10.06.2017 5 z 5

Smutný osud Diane, který dokázal chytit za srdce. Ale celkově to působilo jako příjemná oddechovka

nakavusterezou
27.05.2017 4 z 5

U této knihy budete mít pocit, jako byste vykouřili plnou krabičku cigaret, vypili litry kávy a to, co se stalo hlavní hrdince na začátku knihy, jako by se stalo Vám.

Chika
25.05.2017 5 z 5

Za mě pěkná kniha. Strašně dobře se četla. Četla se vlastně úplně sama. Těšila jsem se na ni. Těšila jsem se, až se k ní znovu dostanu, až budu dál číst příběh.
Nevěděla jsem, co od knihy čekat. Nevěděla jsem, o čem je. Sáhla jsem po ní kvůli jejímu názvu. Proto mě vlastně hned na prvních stránkách zaskočilo to, o čem je. To, jak příběh začíná. Ale neodradilo. Je to kniha, u které nemusíte zas tak moc přemýšlet. Kterou si prostě právě u té kávy přečtete.

ritz
23.05.2017

Mě teda knížka moc nezaujala, není to úplně můj "šálek kávy".

Evik84
22.05.2017 3 z 5

Knížka se četla dobře, i když jsem od ní čekala trochu víc, ale je to příjemná oddechovka.

durinka
11.05.2017 3 z 5

Osobně mě zaujal její název o něco víc, než samotný obsah. Každopádně se jedná o příjemnou, čtivou, velice milou a oddechovou knihu, která má zajímavý příběh.

Pettinka
08.05.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka. Moc pěkně se to četlo, styl autorky se mi opravdu zalíbil, takže stránky utíkaly jako voda. To že jsem čekala trochu jiný konec je spíš moje chyba a ne autorky. Každopádně jdu pořizovat druhý díl, abych věděla jak to dopadne :)

JIVaJaH
26.04.2017 5 z 5

Tato knížka mě okouzlila jak obalem knihy, tak dějem uvnitř. Celá atmosféra knihy byla něčím pro mě zvláštní(v dobrém slova smyslu), poutavá. Osoby rozličné a zajímavé, silný příběh a prožívání hlavní hrdinky.

lalikpepa
25.04.2017 3 z 5

"Spoilery" Oddychová kniha s hlavní hrdinkou, která se vyrovnává s tragickým osudem a pořád u něčeho brečí - doma, v Irsku, na pláži, v kavárně. Až je to místy otravné. Nebyla mi příliš sympatická a závěrem se mi znechutila úplně, zato Edward se mi s blížícím se koncem líbili čím dál víc. Škoda, snad bude druhá kniha zdařilejší, holt mám prostě ráda happy endy:)

jessamine-rose
22.04.2017 5 z 5

... čítala som túto knižku samozrejme v slovenčine. Ale i tak. Bola to krásna kniha s veľmi bolestivým príbehom, osudom mladej ženy. V podstate ten kto danú knižku čítal si automaticky ťukne na čelo a povie "v čom môže tkvieť šťastie tejto knihy?! Fajčiť desiatky cigariet a piť kávu namiesto jedla?!" Názov knihy je len metaforický, no obsahuje dlhý a náročný boj k tomu, aby sa k danému názvu čo i len priblížil. Plakala som pri tejto knihe tak veľmi ako sa mi už dávno nestalo. Z knihy na mňa sálala obrovská depresia, chlad a udierajúce vlny o útesy zo zeleného Írska, pach cigariet a vôňa kávy... ale malo to tak byť. Život nie je len o tých pekných a úsmevných situácií v živote, bohužiaľ je aj o úmornej a ťažkej ceste k dosiahnutiu čo i len jeden krásny moment... za mňa osobne je to cenná a nádherná kniha.

IrennCasman
18.04.2017 5 z 5

Přemýšlím, co bych vlastně měla napsat o této knize a o svém názoru na ni. Snad jen to, že jsem velice dobře chápala, co si Diane prožívá. Už od zažátku mi byla sympatická a stejně tak i Félix, který mi neskutečně přípomínal mého nejlepšího přítele. Hodně jsem u té knihy přemýšlela a představovala si. Byl to pro mě opravdový zážitek. Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

KnihomolkaYulča
15.04.2017 5 z 5

Moc moc se povedla. Dekuji spisovatelce z celeho srdce ze tuto knihu napsala. Je v ni vse bolest, smutek, laska, nenavist, vášeň, prvni zamilovani atd. Vsechny pocity ktery clovek dokaze zazit. Bylo to smutny brecela jsem, mozna i dyl jak u nekterych filmu. Usmivala jsem se jak pošuk. Hrali ve me všechny emoce. Chci si poridit druhy dil protože to dopasala tim zpusobem že toužím znát pokračování. Vyjadrovala pocity slovy tak že i nektery lidi nevedi jak to slovy vyjadrit. Hltala jsem kazde slovo teto knihy. Zamilovala jsem se. A dala mi tato kniha to ze se chci nekdy podivat do Irska a zjistit jestli jsou lide opravdu tak skveli jak je popsala autorka. Klobou dolu. Nejlepsi kniha kterou jsem zatim četla... Davam ji 1000 hvězdiček.

kudrdlinka
14.04.2017 4 z 5

Tahle knížka mě svou pěknou obálkou a názvem lákala už dlouho, ale různá hodnocení tady mě docela zrazovala. Jsem ale ráda, že jsem se do ní pustila, četla se mi hezky. Diane mě sice někdy štvala, ale někdy mi ji bylo líto. Když člověk něco takového neprožije asi může těžko soudit. Docela se těším na pokračování.

teri1003
11.04.2017 5 z 5

Knížku mohu doporučit všemi deseti. Chystám se na druhý díl a doufám, že mě nezklame. Knížka se mi moc líbila hlavně díky tomu, že dostane odvahu odjet do Irska a začít znovu. Líbí se mi i život, který prožívá se svým sousedem a rodina, která jí pronajímá dům je prostě báječná. Knížku 100% doporučuji. :)

hellena1523
02.04.2017 3 z 5

Kniha mě nalákala krásnou obálkou a anotace ve mne evokovala životní příběh šmrncnutý romantikou (pozn. téma úmrtí partnera je pro mě hodně citlivé).
No, moje očekávání příliš naplněné nebylo. Taková průměrná oddechovka na sobotní večer, kdy si člověk chce mentálně odpočinout od saigonového pracovního týdne.
Hezky se četlo, příběh takový tuctový, vztah Diane a Edwarda takový hollywoodský. Postava Diane byla neskutečná kráva (ale to já bych byla asi taky) a čuně (dobře, uznávám, já jsem až chorobně zaměřená na osobní hygienu a pořádek), ale ve výsledku mě docela i bavila.
Jak jsem řekla - oddechovka, ale moc toho nečekejte...

Princezna22
02.04.2017 odpad!

Tady u téhle knihy bych mohla říci větu: pokud nekouřite,po přečtení této knihy asi začnete... Uffff.. Ne ne a ne.. Za mě ne...

05sara12
02.04.2017 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, myslela jsem, že příběh bude více souviset s kavárnou, jelikož právě její název a koncept mě donutil knihu si koupit. :-) Nicméně poté, co jsem překonala na mě až moc depresivní úvod mě kniha začala bavit a líbil se mi i konec, který, přestože se jedná o romanci, nebyl takový, jaký jsem ho očekávala. Proto jsem se také těšila na druhý díl. Knihu doporučuji třeba na dovolenou, čte se sama a je to takové nenáročné odpočinkové čtení :-)

BBaarča
25.03.2017 2 z 5

Čtivá kniha na jediný večer, ale od příjezdu hrdinky do Irska se hvězdičky v hodnocení pomalu propadaly dolů. Na můj vkus trochu přeslazené, nereálné, postavy ne moc sympatické. Když už jsem si říkala, že nejhorší jsem přečetla a pominu tu přeslazenost, bude to docela průměrné čtení, přijela Megan a následoval další propad. Reakce Edwarda, následující doprošování Diane a ten konec? No, ne že by si ho Edward nezasloužil. Krásná obálka i název, který s knihou bohužel nemá nic společného. Na tři hvězdy to fakt nebylo.