Krámek se starožitnostmi

Krámek se starožitnostmi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475078/bmid_kramek-se-starozitnostmi-7Zr-475078.jpg 4 399 93

Starožitnosti série

Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy. Když ucítí silné pouto k nádhernému stříbrnému chatelainu, viktoriánskému přívěsku na opasek, musí se dozvědět víc. Když si chatelaine prohlíží, přenese se zpět do sedmnáctého století, do doby, ze které šperk pochází. Dozví se, že v jeho minulosti došlo k nespravedlnosti. Zjeví se jí duch, který obývá její nový domov, a vyzve ji, aby zachránila život jeho dcery. Zároveň Xanthe vyhrožuje, že ublíží Floře, pokud neuspěje. Zatímco Xanthe bojuje, aby zachránila dívku v bouřlivých dnech roku 1605, setká se s architektem Samuelem Applebym. Možná to bude právě on, kdo jí pomůže děvče zachránit. A možná také bude důvodem, proč se nedokáže přimět vrátit do přítomnosti. V této první knize nové série se autorka bestselleru Dcera čarodějnice, Paula Brackstonová, vrací ke své typické směsici magie a romantiky, která vás nepochybně okouzlí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Little Shop of Found Things , 2018

Yanny
02.04.2022 2 z 5

Pro mě zatím největší zklamání roku a nejvíc nevyužitý potenciál.
Tato kniha mě bohužel vůbec nebavila.
Romantiky tady bylo také děsně málo a zatím to bylo celé takové divné, hlavní hrdinka mi vůbec nesedla... líbilo se mi prostředí malého městečka a hezký vztah matky s dcerou... ale to nezachránilo nic na tom že jsem se to čtení nutila a konec prosvištěla, abych vůbec nevěděla, jak to dopadne.
Takže bohužel tuto knihu nemohu s klidným svědomím doporučit asi nikomu... Já dávám jen 2 hvězdičky za nápad, že někdo cestuje časem, zatímco samá na staré předměty... a za krásnou obálku.

DreamerX9
24.03.2022 3 z 5

Tohle byla velice krásně napsaná kniha. Magie I postavy I prostředí a především čtivý styl psaní. Kniha má vážně ojedinělý styl. Za mě je tedy v mnoha pasážích zdlouhavá a dej není nějak chytlavý nebo pohlcující spíše oddechový ale krásně plyne.

Buchtičkajani
13.03.2022 5 z 5

Moc hezké. Krásný, milý pohádkový příběh...
Už se těším na pokračování....

lucakuca
25.02.2022 5 z 5

Mám šťastnou ruku na správnou magickou romantiku.
Jako mísa ovoce - sladké, svěží a voňavé.

PeM
24.02.2022 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Příběh mě chytil už od prvních vět a nepustil, přečteno za jeden den. Prolínala se v něm témata, která mě baví - duchařina a starožitnosti, takže pro mě příběh jako dělaný a těším se na pokračování.

Mirin1349
07.02.2022 5 z 5

Tenhle nádherný pohádkový příběh, kde se prolíná minulost a současnost, mě pohltil hned od prvních stránek. Od knihy jsem neměla přehnaně velká očekávání, tedy možná i proto mě tak příjemně překvapila. Pokud vyjde pokračování, ráda si ho přečtu.

Awča
17.01.2022 5 z 5

Opravdu pohádka, skvěle jsem si při čtení oddychla od běžných starostí - a to není v této době málo. Hrdinka mi byla sympatická, vlastně všechny postavy byly víceméně milé, ať již ty v minulosti nebo v současnosti. Autorka se příliš nevěnovala situaci historické Anglie, ale od toho jsou jiné knihy. Milé pohlazení po duši, ráda si přečtu další díl.

Nimunka
04.01.2022 5 z 5

Příběh jsem si užívala. Nádherná knížka. Taková pohádka pro odpočinek. Zhltla jsem knížku během dvou dnů.

Arsi007
02.01.2022 2 z 5

Naprosto nevyužitý potenciál, vůbec nechápu, kde se tu bere tak vysoké hodnocení. Důvod, který Xanthe k návratu do minulosti měla se dal jednoduše obejít a to, jak vše řešila a nakonec i vyřešila bylo neskutečně prvoplánové. Romantická linka naprosto bez jiskření. Tohle není kniha pro někoho, kdo čte jednu knihu za druhou. Nic vás tu nepřekvapí ani nenadchne. Pro občasného čtenáře budiž. Cením obálku, která je naprosto dokonalá.

IG: @hanybooks

veronika4937
20.12.2021 5 z 5

To byla taková nádhera! Sáhla jsem po trochu jiném žánru, než obvykle čtu, o to větší pro mě bylo překvapení, že mě příběh naprosto pohltil od prvních stránek a nemohla jsem se odtrhnout. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat v dalších dílech.

_Knihomolka_
11.12.2021 5 z 5

Nemůžu ani uvěřit tomu, jak ten příběh rychle utekl. Když jsem totiž šla z knihovny domů, prohlížela jsem si tuto knihu, s tím, že jsem si říkala, že jí budu mít asi tak na týden, ale to jsem se hodně spletla. Hned od první strany mě totiž její příběh naprosto pohltil. Pak jsem už jenom četla a četla a nedokázala jsem knížku skoro pustit z rukou. Ale ten konec... To jsem si říkala - Cože? To je jako všechno? Jak to bude pokračovat?
Prostě a jednoduše, nemůžu se dočkat pokračování.

zuzka5372
05.12.2021 5 z 5

Zajímavý děj vás nutí číst dál a dál. Až najednou dojdete na konec knihy a řekněte si cože? A to je jako všechno? A co bylo dál? Jedinou výtku kterou bych k příběhu měla je že vztah Xante a Samuela nebyl jaksi výstižněji popsán. Čtenář necítí takové to chvění kolem žaludku, když čte o tom jak se milují. Nevím jak to výstižněji popsat ale nebyla tam popsána ta chemie, člověk jim tu lásku nevěří. Ale nejspíš jsem postižená čtením románů, kde je vše jen o elektrizující přitažlivosti a nehynoucí lásce proto mi to tady trochu chybělo. Nicméně počet hvězdiček zůstane plný. Kniha je zajímavá, čtivá, zkrátka super. Těším se na druhý díl....

Knihomolka97
20.10.2021 4 z 5

Tento magický příběh mě zaujal od prvních stran. Sice byl vyprávěn v er-formě, což úplně nemusím, ale neměla jsem problém se hned začíst.
Hlavní hrdinka Xanthe má zvláštní talent nebo spíše dar. Když se dotkne některých starodávných předmětů, dokáže z nich vyčíst jejich minulost a příběh. To je velice zajímavé.
Čtení jsem si opravdu užila, ale mám dvě výhrady. Romantická linka, která se z příběhu vyvinula mě chytla za srdce a na konci jsem se neubránila slzám. Nicméně jsem romantiky čekala víc.. ale je to první díl, takže na rozjezd asi dobrý. :D
A druhá věc: délka knihy. Kdyby měla třeba o 70 stran míň, ani by mi to nevadilo. Chvilkama působila zdlouhavě a měla jsem trochu problém udržet pozornost.
Celkově jsem ale určitě spokojená. Příběh byl originální, zajímavý, napínavý a já doufám, že se brzo dočkám dalšího dílu, protože jsem hoodně zvědavá na pokračování.