Krámek se starožitnostmi

Krámek se starožitnostmi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475078/bmid_kramek-se-starozitnostmi-7Zr-475078.jpg 4 399 93

Starožitnosti série

Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy. Když ucítí silné pouto k nádhernému stříbrnému chatelainu, viktoriánskému přívěsku na opasek, musí se dozvědět víc. Když si chatelaine prohlíží, přenese se zpět do sedmnáctého století, do doby, ze které šperk pochází. Dozví se, že v jeho minulosti došlo k nespravedlnosti. Zjeví se jí duch, který obývá její nový domov, a vyzve ji, aby zachránila život jeho dcery. Zároveň Xanthe vyhrožuje, že ublíží Floře, pokud neuspěje. Zatímco Xanthe bojuje, aby zachránila dívku v bouřlivých dnech roku 1605, setká se s architektem Samuelem Applebym. Možná to bude právě on, kdo jí pomůže děvče zachránit. A možná také bude důvodem, proč se nedokáže přimět vrátit do přítomnosti. V této první knize nové série se autorka bestselleru Dcera čarodějnice, Paula Brackstonová, vrací ke své typické směsici magie a romantiky, která vás nepochybně okouzlí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Little Shop of Found Things , 2018

Jaymay
02.08.2023 5 z 5

Stejně jako chatelaine okouzlil Xanthe, tak stejně mě okouzlila tato knížka resp. její obálka a musím říct, že se zařadila mezi mé srdcovky. Kniha je okouzlující, příběh má spád, je kouzelný, magický, drsný i napínavý, romantiky je zde tak akorát, nic přeslazeného. Pár výtek by se sice našlo, ale ve výsledku nejsou pro mě tak podstatné, aby to ovlivnilo můj názor. Zkrátka za mě je to TOPka pro milovnice příběhů o lásce, napříč staletími. l mé cynické srdce při čtení pookřálo, a jsem velice ráda, že tuto knížku vlastním. Ach...ten příběh, ten závěr, ten Samuel...

minde
26.07.2023 5 z 5

Do knihy jsem se začetla náhodou v čekárně u lékaře, abych si zkrátila čas. Ani jsem nečekala, že mě to tak chytne. Musela jsem číst dál, ani na jedné stránce jsem se nenudila. Cestování časem do minulosti mě baví, připomínalo mi to Cizinku, i když se to nedá srovnávat. Ale bavilo mě to tak moc, že jsem si hned musela pořídit Tajemství čokoládovny.

Niu
10.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Jako obvykle jsem si nečetla anotaci, jen jsem vycházela z názvu knihy. Takže nějaké cestování časem mi nepřišlo na mysl. Musím říct, že mi dělala problém ta část příběhu, kdy se přes paní Mortonovou dostane Xanthe do minulosti, prostě té době ne a ne přijít na chuť. Zvlášť, když takovým fakt divným způsobem je člověk odsouzen ke smrti. Ale pak jsem se nějak začetla a dobrý. Trhalo mi srdce situace se Samuelem, ale věřím, že to není série jen tak pro nic za nic :o) I když teda pak ... co chudák Liam? Nemohla jsem se zbavit dojmu, že příběh jen tak klouzal po povrchu. Musela jsem si najít, jak takový chatelaine vypadá a fakt je to zajímavé. Moc povedené popisy prostředí a věcí, starožitností, dokonce i postavy byly spíše příjemné než nepříjemné, skvělý vztah matky a dcery, přátelství. Byla to pohodová kniha, i když v části s Alicí jsem zažívala strach a stres, jak to celé dopadne. Ve výsledku jsem ráda, že jsem si na knížku našla čas.

Amitiel76
14.05.2023 3 z 5

Tak na tuto knihu jsem se velmi těšila. V několika komentářích tu totiž zaznělo, že je tento příběh podobný Cizince, z pera Diany Gabaldon. A to jsem si rozhodně nemoha nechat ujít! Miluji Cizinku, a cestování časem.
A co mi nabídl Krámek se starožitnostmi? Bohužel, jedno velké zklamání. Od prvních stránek mi nesedl styl vyprávění. Děj se neskutečně vlekl, a to zbytečné natahování plné často nepodstatných věcí okolo, mě úplně iritoval. Knihu jsem četla neskutečně dlouho, a po pár kapitolách bez zaujetí odkládala. Příběh mě nedokázal strhnout, natož vtáhnout do sebe. Děj se začal tvářit trochu zajímavě až někdy za půlkou, ale stále to nestačilo k tomu, aby mi příběh uvízl na delší dobu v paměti. Bohužel. Brzy vyšumí...
Za mě průměrná kniha, zasluhující tak tři hvězdičky. Ale obálku má skutečně povedenou.

padajicidvere
23.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbil popis historie - žádná krásná romantika. Prostě zápach potu, žádná voda k pití ze strachu o vlastní zdraví, zloději, lhostejnost k lidskému životu..

Tolik jsem si přála, aby na konci vešel S. jako jeho potomek/reinkarnace, který si bude X. pamatovat :D Ano, byl byto kýč, děs a hrůza, ale nemůžu si pomoct. Každopádně závěr se mi moc líbil.

KnihomolkaOli
15.04.2023 3 z 5

Začátek byl trochu kostrbatý a bála jsem se, že mi bude dělat kniha potíže stejně jako jméno hlavní hrdinky (nevím proč, ale dráždilo mě). Nakonec se příběh rozjel, zápletka mě vtáhla (dost tomu pomohl Samuel) a najednou se to četlo samo.

Belanna
13.04.2023 5 z 5

Originální, zajímavý a místy napínavý příběh s romantickou linkou a cestováním časem si mě získal od samého začátku.
Dokonale vyobrazen život na venkově v 17. století, který kontrastuje se současností. Xanthe a její matku jsem si oblíbila, hlavně jejich zápal pro starožitnosti a odhodlání jít za svým cílem. Dozvěděla jsem se i pár zajímavostí z historie.
Jsem zvědavá, kam se bude ubírat příběh v dalším díle.

Nevr
05.04.2023 2 z 5

Tak tato kniha mě nezaujala. Hvězdičky dávám v podstatě za nápad a za něco málo nového z historie. Postava mě tam žádná k srdci nepřirostla, i když Samuel k tomu měl potenciál. V podstatě jsem se během tří měsíců prokousala 230ti stránkovým úvodem (proloženo dalšími knihami :), pak to začalo trochu odsýpat, ale žádná hitparáda to nebyla. U dobré knihy mě mrzí, že končí, zde si říkám, díky bohu za to... P.S. chudák Liam.

mailis
14.03.2023 3 z 5

Oddechové čtení, myslím, že v 16. století by jen tak neprošel současný projev jak řeči, tak i oděvu. Mohla být trochu lingvistka :-)

knihomolka2022
27.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha Krámek se starožitnostmi vám nabídne napětí, lásku, cestování časem, smutek a nádech historie. První díl se série Starožitnosti se mi moc líbil, opravdu povedené. Autorka pěkně popisuje místa, pocity hrdinů i samotné cestování časem. Nejvíce mě bavila část, kde hlavní hrdinka Xanthe cestuje časem, potkává se se Samuelem a zažívá s ním dobrodružství při plnění svého poslání (= druhá polovina knihy). První část mě až tolik neuchvátila. Na knize mě nejvíc mrzelo to, že Xanthe nemohla zůstat se Samuelem, i když je to pochopitelné, a musela se vrátit do své doby - i to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla číst další díl této série (Tajemství čokoládovny), chtěla jsem se dozvědět, zda bude pokračovat láska mezi ní a Samuelem. Krámek se starožitnostmi doporučuji všem těm, kteří si chtějí přečíst dobovou knihu v kombinaci s přítomností a kouzly.

kob
21.02.2023 4 z 5

Ač tento žánr běžně nevyhledávám, byla jsem příběhem příjemně překvapená. Hvězdičku ubírám za ty jednoduché věty a polopatistické vysvětlování, což by spíše odpovídalo knize pro děti, a také za chvílemi kostrbatý překlad.

kraslicanka
13.02.2023 5 z 5

krásný a napínavý příběh. Coby fanynka série Cizinka to pro mě bylo to pravé :)

martina.culik
05.02.2023 4 z 5

Ačkoli měla kniha spád, trvalo mi docela dlouho se do ní začíst. Příběh byl ale zajímavý a nakonec mě vtáhl stejně jako slepý dům vtáhl Xanthe. Jak bylo zmíněno níže, cestování v čase trochu evokuje podobu s Cizinkou, ale princip i zápletka jsou rozdílné. Určitě si nenechám ujít další díl této série.

Unka
01.02.2023 5 z 5

Kniha je do poloviny krásná, čtivá a následně úchvatná, že nedokážete přestat číst. Přestože závěr se dá dlouho dopředu předvídat vůbec to neubírá na zájmu, řádky čtenáře vtahují do děje… prostě nádhera!

LiliDarknight
26.01.2023 2 z 5

Popravde som od knihy očakávala niečo iné. Vo výsledku mi ponúkla miestami až príliš naivnučké rozpačité čítanie s výraznou romantickou linkou a predvídateľným dejom. Ako oddychové čítanie to snáď obstojí. Problémom je, že postavy mi boli ukradnuté. Ak by zomreli, ani by som si to nevšimla.

sáně_v_létě
22.01.2023 5 z 5

Knihu jsem nedokázala odložit. Autorka velice barvitě popisuje prožívání hlavní hrdinky. Příběh napínavý s nečekaným vývojem.

jiri6844
16.01.2023 3 z 5

Zvláštní kniha

J.x
13.01.2023 4 z 5

Cestování v čase, romantika. Trošku mi to připomíná Cizinku. Jinak se knížka četla velmi dobře. Místy trošku zdlouhavé popisy, ale jinak doporučuji.

Hakate
06.01.2023 5 z 5

Příběh mě zaujal už od prvních stránek. Z prvu mi chvíli trvalo než jsem se naladila na autorčin styl psaní, neboť tato kniha byla prvním shledáním s Paulou.
Velmi dobře sepsán příběh s cestováním čase, kde se kloubí duchařina a romantika. Krásně vyobrazena doba 17. Století, které je velmi dobře propojeno s přítomností. Pěkné charaktery postav.
Krásný příběh a vrhám se do pokračování a těším se na tajemství, které ukrývá čokoládovna.

marti7729
05.01.2023 5 z 5

Na uvod musim rict, ze k Paule Brackston mě dovedla serie dcera carodejnice a ihned jsem se zamilovala do stylu psani teto autorky. Vedela jsem, ze musim mit i dalsi knihy. A jakoze wow. Naprosto uzasny, strhujici pribeh o holce, ktera slysi zpivat starozitne predmety. Diky predmetu dostane moznost cestovat casem, pokusit se zachranit slet udalosti a jak to tak byva priplete se ji do cesty laska… Kniha se krasne cte, je psana poutave, pribeh je naprosto dokonaly. Uz se tesim na druhy dil teto serie. Doporucuji vsem co maji radi dobrodruzne romany, trochu duchovna a romantiky.