Krámek se starožitnostmi

Krámek se starožitnostmi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475078/bmid_kramek-se-starozitnostmi-7Zr-475078.jpg 4 399 93

Starožitnosti série

Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy. Když ucítí silné pouto k nádhernému stříbrnému chatelainu, viktoriánskému přívěsku na opasek, musí se dozvědět víc. Když si chatelaine prohlíží, přenese se zpět do sedmnáctého století, do doby, ze které šperk pochází. Dozví se, že v jeho minulosti došlo k nespravedlnosti. Zjeví se jí duch, který obývá její nový domov, a vyzve ji, aby zachránila život jeho dcery. Zároveň Xanthe vyhrožuje, že ublíží Floře, pokud neuspěje. Zatímco Xanthe bojuje, aby zachránila dívku v bouřlivých dnech roku 1605, setká se s architektem Samuelem Applebym. Možná to bude právě on, kdo jí pomůže děvče zachránit. A možná také bude důvodem, proč se nedokáže přimět vrátit do přítomnosti. V této první knize nové série se autorka bestselleru Dcera čarodějnice, Paula Brackstonová, vrací ke své typické směsici magie a romantiky, která vás nepochybně okouzlí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Little Shop of Found Things , 2018

EmillyT
04.01.2023 4 z 5

Začátek příběhu je opravdu velmi pozvolný, ale když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Líbili se mi obě dějové linie (ta z minulosti samozřejmě o něco víc). Cestování v čase vymyslela autorka velmi zajímavě, trochu jsem očekávala, že alespoň trochu zohlední "efekt motýlích křídel", ale nic takového se nestalo, což mě malinko zamrzelo. V případě Xanthe by mě určitě lákalo "vygooglit si" informace o Samuelově životě, které by jistě našla, pokud to byl významný architekt. Příběh je krásně uzavřený, takže mě překvapilo, že má kniha pokračování.

Ossinky
19.12.2022 5 z 5

Nevyhledávám tento žánr, ale musím říct, že mě kniha hodně zaujala a určitě si přečtu další. Druhou polovinu knihy jsem dala za odpoledne, prostě se nešlo odtrhnout. Krásný příběh, vřele doporučuji.

broskev28
16.12.2022 3 z 5

Prvních pár kapitol mě moc neoslovilo, ale vytrvala jsem a dočkala jsem se příběhu sice nijak originálního, ale docela příjemného a čtivého.
Pravda, dost by mě překvapilo, kdyby odborník na Anglii 17.století neměl spoustu výhrad, ale my běžní čtenáři (asi spíš čtenářky) to určitě autorce nebudeme mít za zlé. O konfliktu katolické a protestantské víry v Anglii jsem taky něco málo slyšela/četla, takže mě osud Aliciny rodiny příliš nepřekvapil. Xanthe je sympatická hrdinka, Samuel i Liam pohlední a čestní mužové, Marlborough příjemné a zajímavé městečko.
Našim romanticky naladěným čtenářkám určitě doporučím.

„Začněme skutečností, že ses vrátila z Milton Keynes, tedy až na to, že jsi tam vlastně nikdy nejela, protože kamarádka, která tam bydlí, tě ve skutečnosti vůbec nepotřebovala, ale někdo jiný tě potřebuje, ale ty mi nemůžeš říct kdo. A tvoje matka nesmí vědět, že jsi tady, a ty mi nemůžeš říct proč. Dobře, zatím je to nad slunce jasné.“

kulatina
12.12.2022 4 z 5

Příběh psaný ve dvou dějových rovinach, současnost i přítomnost.. Mně se příběh libil, vše do sebe pěkné zapadlo, a uzavřelo.

Imis
05.12.2022 2 z 5

Tak tahle kniha mi bohužel nesedla. Jak se říká - nehodnoť knihu dle obalu.... Taky mě zaujal obal na první pohled, jak už tu několik čtenářek psalo. Zaujal mě i námět, ale kniha je na můj vkus moc rozvláčná. Do 50 strany se člověk dozví jen to, co už je v anotaci. Pak už hlavní hrdinka začíná na chviličku nahlížet do minulosti, ale stále se tam vlastně nic moc neděje. V polovině už jsem ztratila trpělivost a zbytek knihy už začala přeskakovat zrychleně ke konci. A končí to bohužel taky předvídatelně jak se dalo čekat. Osobně jsem čekala, že se nebude jednat jenom o jeden předmět, který bude k hlavní hrdince promlouvat, ale že jich bude více a příběh bude obsahovat více magična. Já bych jí asi zařadila spíš do kategorie young adult, myslím, že čtenářky, které toho přečetly už hodně, to moc neuspokojí. Ale možná je to tím, že čtu hodně thrillery a jsem zvyklá na rychlejší spád a akci a tohle mi tím pádem přijde málo akční až nudné. Připomnělo mi to staré klasické romány, které měly takové pomalé tempo.

ANDY28
04.12.2022

Skvělé dobové popisy, famózní cestování v čase, druhá polovina knížky přečtena za odpoledne.

Zuzulinka
22.11.2022 5 z 5

Překrásná kniha. Četla se mi jedním dechem a velice se těším na druhý díl. Doporučuji!

parvitas
09.11.2022 5 z 5

Prelínanie minulosti a prítomnosti bolo konečne na môj vkus dokonalé a úplné. Hlavná hrdinka vie vycítiť z predmetov, ktoré sa predávajú v maminom obchode so starožitnosťami, ozveny ich pôvodných majiteľov. Vďaka tomu vie predmet zaradiť do historického obdobia, ozrejmiť jeho funkciu a vycítiť, čo sa s ním stalo (a aj s majiteľom). Akurát, že teraz sa jej dostane do rúk mimoriadne silný predmet, ku ktorému ju ťahá akási neviditeľná sila. Matka, ktorá chce zachrániť život dieťaťa je mimoriadne presvedčivá a hlavnú hrdinku vydiera. Aj chce pomôcť, aj musí (aby ochránila vlastnú mamu) a zároveň vôbec nemá na výber - je vtiahnutá do minulosti. Doslova. Naučiť sa tam žiť, aby nevzbudila podozrenie, hlavne aby ju nezavreli sa ako čarodejnicu. A taktiež musí vyriešiť záhadu a oslobodiť mladé dievča. Oddýchla som si pri tomto tajomnom príbehu, nechala som sa ním viesť a len mi bolo ľúto, že som ho prečítala tak rýchlo... Chcem pokračovanie!
Odporúčam napr. fanúšikom série Príbeh čarodejnice (Deborah Harkness), alebo seriálu Stratené duše.
Knihu som mala vypožičanú z databázy Bookport cez našu knižnicu.

Carol1122
08.11.2022

Bohužel nebudu hodnotit, jelikož jsem knihu po 100 stranách odložila. Nemyslím, že byla napsaná špatným stylem, ale já se bohužel vůbec nedokázala začíst. Oslovila mě anotace a čekala jsem, kdy se konečně začne děj vyvíjet, ale nedělo se nic zajímavého a ani postavy mne neoslovily. Pravděpodobně doporučuju, aby se každý zkusil do knížky začíst a udělal si vlastní názor.

Lavina
04.11.2022 5 z 5

Tak to byla krása, vůbec jsem tohle nečekala. Prvé mě zarazilo, že v knize skoro nejsou odstavce, ale pak vůbec nevadilo... Příběh o cestování čase byl velmi pěkně popsán dotažený do detailůklidne bych uvěřila, že je to možné ... Mohu jen doporučit...

EvaEma
02.11.2022 3 z 5

Odpočinková kniha, cítila jsem z ní příjemnou vůni starožitnictví, přeskakování do 17. století bylo zajímavým zpestřením. Vadil mi však jednotvárný jazyk, možná to bylo překladem (?) - u slov "zalapala po dechu" jsem si už pak dělala čárky, bylo to rušivé a knize ubralo na kvalitě.

lea25
27.10.2022 5 z 5

Příběh se mi moc líbil.Hledala jsem i něco z historie šperku.Po půlce jsem se tak začetla,až jsem nevnímala okolí .Ale co ten konec?To jsem se taky nemohla odtrhnout a hledala,jestli tomu nechybí stránka...

Darja.8
25.10.2022 5 z 5

Krásný příběh o cestování v čase. O úkolu, který byl potřeba splnit a o lásce napříč stoletími.

alexis818
11.10.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,toto téma mám ráda a tak se těším na další díl.

mnohoknih
11.10.2022 5 z 5

Zase jeden povedený příběh. Zase jedno prolínání časů. Xanthe cítí v některých starožitných věcech příběh, což je velmi podařený námět. A ačkoliv je to pohádka, tak rozhodně napínavá. Dokáže Xanthe příběh jednoho předmětu rozmotat? A samozřejmě je tu i milostná linka, ale strašně smutná. Příběh je velmi čtivý.

ErčaV.
09.10.2022 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, že to asi nebude kniha pro mě. Po pár stránkách jsem se začetla a začala mě opravdu baví. Čte se dobře, je opravdu zajímavá a líbil se průběh děje. Opravdu se těším na další díl.

Szilvia1
09.10.2022 5 z 5

Knížka byla krásná,pěkně se četla,bylo v ní láska,magie,přátelství ale i tajemství.Těším se na další díl.

andrea5753
06.10.2022 5 z 5

Musím uznat, že kniha se velmi povedla, neuvěřitelně mě bavila, vtáhla mě do děje, dojímala mě, prostě bez diskuze 5x hvězdička, těším se na další knihu.

sweeney
05.10.2022 3 z 5

Po knize jsem sáhla na základě recenzí a taktéž mě, jako milovníka historie, zaujal obsah a samozřejmě přebal :) Pomalejší úvod do děje, následně "napínavější" pasáže až do konečného rozuzlení, které bylo vlastně směsicí radosti i smutku z pohledu hlavní hrdinky. Ačkoli knížku nezařazuji mezi ty, které můžu číst vícekrát, určitě nelituji stráveného času :)

mfajmanova
26.08.2022 4 z 5

Krásné "pohádkové" čtení, které mě úplně pohltilo. Druhou polovinu knížky jsem se nemohla odtrhnout, dočkat se závěru a zároveň jsem si přála, aby příběh nikdy neskončil. Pokud se dočkáme pokračování, určitě si jej nenechám ujít.