Krámek se starožitnostmi

Krámek se starožitnostmi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475078/bmid_kramek-se-starozitnostmi-7Zr-475078.jpg 4 399 93

Starožitnosti série

Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy. Když ucítí silné pouto k nádhernému stříbrnému chatelainu, viktoriánskému přívěsku na opasek, musí se dozvědět víc. Když si chatelaine prohlíží, přenese se zpět do sedmnáctého století, do doby, ze které šperk pochází. Dozví se, že v jeho minulosti došlo k nespravedlnosti. Zjeví se jí duch, který obývá její nový domov, a vyzve ji, aby zachránila život jeho dcery. Zároveň Xanthe vyhrožuje, že ublíží Floře, pokud neuspěje. Zatímco Xanthe bojuje, aby zachránila dívku v bouřlivých dnech roku 1605, setká se s architektem Samuelem Applebym. Možná to bude právě on, kdo jí pomůže děvče zachránit. A možná také bude důvodem, proč se nedokáže přimět vrátit do přítomnosti. V této první knize nové série se autorka bestselleru Dcera čarodějnice, Paula Brackstonová, vrací ke své typické směsici magie a romantiky, která vás nepochybně okouzlí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Little Shop of Found Things , 2018

wikca
26.08.2022 4 z 5

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké bylo žít v době, ve které Vaše postavení ve společnosti určovalo zároveň i hodnotu Vašeho života?
Kniha Krámek se starožitnostmi britské autorky je prvním dílem ze série Starožitnosti a jak už název napovídá, prolíná se v něm historie s vášní pro staré předměty.
Hlavní hrdinka Xanthe se spolu se svou matkou přestěhují do malé vesničky, kde převezmou obchod se starožitnostmi a chtějí začít nový a klidnější život. Klidný start to rozhodně ale není, jelikož je Xanthe donucena vydat se na nedobrovolnou cestu do 17. století, aby zachránila dívku, kterou vůbec nezná, před jistou smrtí. To, proč právě Xanthe je tou vyvolenou osobou pro záchranu, je primárně její dar vidět a cítit to, co ostatní nemohou.
Knihu jednoznačně chválím pro její originální námět a propracovanost. Je velmi čtivá a bavila mě. Na další díly série se těším. Doporučuji jí všem, kteří mají rádi prolínání světů a časů.
Obohacení jsem si slovní zásobu o slova chatelaine a lay linie.

Hanifa
21.08.2022 5 z 5

Uchvatne. Tak poutave na kazde strance. Na vyber bylo vice happyendu a jak to zkoncilo, hned jsem zatouzila po pokracovani. A ono bude! Takze kniha zustava v me knihotece a nikam nepujde, pocka si na sestricku. Vrele doporucuji sirsimu okruhu a to nejsem clenem radu ctenaru zenske literatury.

Amneris
12.08.2022 4 z 5

Knihy s tématem cestování časem mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá na tento titul. A musím říct, že mě příběh zaujal od první stránky. Byla jsem zvědavá, jak celé putování časem dopadne a hlavně, zda se vše vyřeší, jak bylo slíbeno. Jediné, co bych vytkla je zdlouhavé popisování určitých míst, ale chápu, že to k příběhu patří. Ráda si přečtu i další díl ze série :-)

miruska1
11.08.2022 5 z 5

Až na začátek a pár zbytečných detailů se mi kniha líbila, moc zajímavé a čtivé.....

tessie_m
06.08.2022 3 z 5

(SPOILER) První kniha od autorky a musím říct, že takový průměr za mě, z knihy mě bavil skoro celou dobu jen příběh z přítomnosti, ale jakmile byla Xanthe v minulosti, nudila jsem se. Ale posledních 100 stránek bylo skvělých. Uvidíme u dalších dílů.

Holly.W
04.08.2022 4 z 5

Já miluji knihy typu Cizinka a knihy od Barbary Erskinové - cestování časem, prolínání minulosti a přítomnosti, velká láska. Proto jsem byla úplně nadšená, když jsem tento poklad objevila ve výprodeji v jednom knihkupectví. Hned od začátku mě knížka chytla. Téma starožitnictví je moc zajímavé. Tleskám tomu, jak vše dokáže autorka popsat - anglická městečka, krajinu, postavy, krámek kam se Xanthe a její maminka nastěhují. A potom přišlo setkání se zlým duchem a konečně cesta do minulosti. Potud skvělé. Život v minulosti mohl být rozepsaný víc podrobně. A také milostný příběh mě zklamal, bylo to takové lehce odfláklé, nemělo to hloubku. Konec byl otevřený, určitě si přečtu další díl.

Always a reader
30.07.2022 4 z 5

Začátek mi přišel poněkud zmatený, ale nápad na příběh je to moc pěkný. Zajímal by mě Samuelův život a tak se možná pustím i do druhého dílu až bude dostupný.

essene
27.07.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha

Arlienen
09.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem měla rozečtenou hodně dlouho. Neměla jsem na ni čas a když jsem ho měla, musela jsem se do čtení nutit. Ale jakmile se Xanthe potkala se Samuelem, už mi stránky mizely pod rukama.
Co mi na knize trochu vadilo - málo dialogů a hodně popisování prostředí.

DenisaV
08.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem ke knížce přistupovala trochu s despektem. Zprvu se mi zdálo, že autorka věnuje strašně málo prostoru popisům a psychice postav, a že příběh běží moc rychle. Až když mi první večer došlo, že už mám za sebou dvě stě stránek, uvědomila jsem si, že knížka by jinak byla asi zbytečně dlouhá. Na čem ale stále trvám, je velmi urychlené sbližování postav, v realitě by jejich interakce probíhaly úplně jinak. A za to musím strhnout jednu hvězdičku.
Jinak ale nádherný příběh. Chvilku trvalo, než jsem se do něj naplno ponořila, ale stálo to za to. Originální námět a velmi zajímavý průběh celého děje. Nejsem ten typ člověka, který při čtení pociťuje návaly emocí, většinou vyhledávám thrillery nebo horrorové příběhy, protože strach je pro mě při čtení tou nejvyhledávanější emocí. Ale tahle knížka mě na konci opravdu dostala. Spoiler: Poprvé jsem se při čtení přistihla, jak fandím jednomu z možných závěrů. Už od poloviny knihy jsem doufala, že hlavní hrdinka zůstane v sedmnáctém století s pohledným Samuelem. Takže při čtení jeho dopisu na rozloučenou jsem konečně také ten nával emocí mohla zažít.

PéťaH.
14.06.2022 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a musím říci, že jedním dechem. Pomalejší rozjezd, ale pak se ale příběh velice rychle rozvinul. Bylo těžké se odtrhnout.

JanaD1974
13.06.2022 5 z 5

Super kniha přečteno jedním dechem.

Dámaskloboukem
29.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Duchařinu moc nevyhledávám.
E-knihu jsem si půjčila na základě nadšeného komentáře tady na databázi, protože z něj nevyplývalo, že tam budou nadpřirozené bytosti:)
Zpočátku mě to moc nebavilo.
Zdlouhavé popisy všeho možného, které u mě nic moc neevokovaly, ne úplně sympatičtí hrdinové. Zdálo se mi málo přímé řeči a pořád dokola omílané v jak težké životní situaci hlavní hrdinka je.
To mě spíše iritovalo, místo aby vzbuzovalo soucit.
U čtení mě udržel příběh.
Ten je dobře vymyšlený od začátku až do konce.
Říkala jsem si - obsah je na 5 hvězdiček, forma tak maximálně na 2.

Jak se postupně neplánovaně sbližovala hlavní zachránkyně s mladým architektem, i když věděla, že musí zpět do svého původního života s matkou a spolehlivým přítelem a …

…a tak došlo i na emoce.

SPOILER:

Má nejdražší lásko,

jak mám najít slova, abych promluvil k někomu, kdo není z mého světa? Jak mám najít myšlenky, abych utišil svou vlastní kypící mysl, když se snažím pochopit, co jsem včera v noci spatřil? Byla jsi tam a pak jsi byla pryč. Jako by ses rozplynula do noci, jako by světlo úsvitu uhasilo to tvé. Popravdě nemohu vyjádřit, jak hluboce mne setkání s tebou změnilo. Vím jen to, že větší část té změny nenavodilo tvé magické zmizení, ale tvá mnohem magičtější přítomnost. Celým svým srdcem doufám, že ji ucítím znovu, a s tou nadějí píšu tyto nedostatečné řádky, abys věděla, že máš mé srdce, navždy,

Samuel

To dostalo i mě - životního realistu.

Připomnělo mi to: … jsi tak blízko a přitom tak strašně daleko …

evineckY
09.05.2022 5 z 5

Krásná kniha s nádhernou obálkou!
V knize je velká část historické linky s nádechem tajemna a duchařiny.
Matka, ač je těžce nemocná s dcerou jsou skvělé hrdinky s nelehkým životem.
Xanthe ( zvláštní jméno ) se přenese v čase do 16 století, aby zachránila život mladé ženy.
Kniha je psaná poutavě a hezky se čte. Doporučuji

Jana65
05.05.2022 5 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem od autorky četla a moc se mi líbila. Už mám na seznamu k přečtení i její další knihy. Mohu vřele doporučit.

Klárka30
29.04.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, autorku mám velmi ráda, už se velmi těším na další díly série, občas mě i zamrazilo. Osobně mi tato kniha vydržela na měsíc, určitě doporučuji, kdo má rád fantazy a romantiku určitě běžte do toho

pip11
18.04.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem doslova slupnula. Ne, že by byla tak akční, to rozhodně ne, ale krásně plynule ubíhala a vůbec se mi nechtělo ji odložit. Prostředí starožitnictví, duch a cesty do minulosti - to vše bylo povedené a pěkně do sebe zapadalo. Už aby vyšlo pokračování.

ydnac
18.04.2022 5 z 5

KOUZELNÉ :-)

Tato kniha mě pohltila od první stránky.
Xhante se svojí maminkou Florou se chystají otevřít v novém městě nový obchod se starožitnostmi.
Nakupují nové kousky, seznamují se s místními lidmi a Xhante volá tajemství chatelainu...
Prolínání dnešní doby a 17. století bylo krásně propojeno.
Líbilo se mi nadšení sympatických hrdinek pro staré a cenné předměty, to jak je bavilo opravovat a renovovat.
V minulosti, kam Xhante cestovala časem, na mě zase dýchla romantika, ale i útrapy té doby.
Napínavé a velice čtivé :-)
DOPORUČUJI :-)

18LenkA12
14.04.2022 5 z 5

Po mírně nezáživném začátku se děj knihy velice dobře rozběhl. Příběh mě stále nutit číst dál a dál, jelikož jsem chtěla vědět co dalšího se stane hlavním hrdinům. Už teď se těším na další knihy dané série a tuto knihu můžu jen doporučit.

klarka009
10.04.2022 3 z 5

Pokaždé když má vyjít kniha, ve které se objevuje cestování v čase, tak ji okamžitě přidávám na seznam a musím ji mít. Miluju knihy s tímto tématem. Jinak to nebylo ani s touto knihou. Jen tentokrát se bohužel zařadila mezi ty průměrnější.
V první řadě musím vychválit tu nádhernou obálku, ta se opravdu velmi povedla.
A teď k tomu co se nachází uvnitř.. Začátek mě velmi bavil krásnými popisy i prostředím malého městečka Marlborough. Pak se to ale zlomilo a od té chvíle kdy se Xante objevila v minulosti to začalo váznout. Měla jsem problém se do příběhu více ponořit a neměla jsem žádný problém s tím, knihu odložit třeba na dva dny. Zbylá třetina knihy už byla opět lepší. Konečně začala Xante dělat něco pro to, aby Alici zachránila a objevila se ta slibovaná romantika, kterou jsem jim tedy moc nevěřila..
Co se mi moc líbilo byly vedlejší postavy, obzvlášť v přítomnosti. I když rodina Applebyovych ze 17.století byla skvělá a kdybych uvízla v minulosti, s radostí bych se k nim nastěhovala.
Další díl si přečtu, protože jsem zvědavá na to, jak bude příběh pokračovat