Stále v tvém stínu

Stále v tvém stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403783/bmid_stale-v-tvem-stinu-DTL-403783.jpg 4 105 35

Jedné horké letní noci odhalí Naomi otřesné tajemství svého otce, které ji léta pronásleduje na každém kroku. Přestože se snaží vše pečlivě skrývat, nikdy se jí nepodaří stopy za sebou zamést úplně a minulost ji dohání nejen v nočních můrách. Kruh kolem Naomi se začíná uzavírat…

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Alpress

The Obsession , 2016

KatieKuli
29.09.2023 5 z 5

Postupně si dohledávám další a další knihy od Nory a zatím jsem nebyla zklamaná.
Další skvělý, napínavý příběh s neskutečně silným začátkem. Obdivuju různorodost témat, které dokáže zpracovat. To je prostě neuvěřitelné. A hlavním znakem jsou samozřejmě ženské hrdinky (to je asi jediná informace, kterou měl autor obálky, protože stejně nesmyslně se "pomstil" i jejím dalším knihám :-)). Fotografka, sochařka, pilotka, policistka, farmářka, zlodějka, policejní vyjednávačka, archeoložka... prostě si to taky přečtěte :-)

babiočka
17.12.2022 5 z 5

Až na to, že grafická úprava obálky ani trochu neodpovídá obsahu, se mi knížka líbila.
Kriminální zápletka odlehčená srdečnými a přátelskými vztahy aktérů se tím pádem čte velice pohodově.

JaninaV.
16.08.2022 4 z 5

Povedená kniha, krásné a napínavé čtení. Konec takový z rychlíku, dávám 4*

princesse
29.07.2022 5 z 5

Nora po dlouhé době a opět parádní. Moc dobře jsem si pročetla a příběh si dokonale užila. Ideální letní čtení a určitě si opět nějakou lahůdku od paní Roberts najdu. Doporučuji.

Kudík
04.06.2022 5 z 5

Kniha s velmi napínavým úvodem a seznámení se skoro dvanáctiletou Naomi, její rodinou a přáním dostat k narozeninám kolo nebo štěně. Někdy se bohužel přání neplní, narozeniny neslaví a děti předčasné dospějí. Následně se dostáváme o +4/+17 let dále a zjišťujeme, kam všude se Naomi dostala, kde zapouští kořeny a poznáváme další postavy, např. Kevina, Jenny, automechanika Xandera, další členy skupiny Wreckers. Zrovna focení jejich nového alba bylo velmi zábavné, dále i pořízení Fida s jeho fóbií. :) Popisy rekonstrukcí a fotodokumentací bylo akorát na hranici únosnosti. U pachatele jsem si celou dobu říkala, ať je to ten, co to ve výsledku byl a nejen, protože to k němu směřovalo, ale mrzelo a překvapilo by mě, kdyby to byl někdo jiný. Bratr a strýčkové byli skvělí, a to v průběhu celého děje. Konec je trošku rychlejší, ale na výsledku to knize neubírá.

pip11
22.04.2022 4 z 5

Dobrý příběh, nechybělo napětí i pohodové části.

,,Když chceš něco hodit za hlavu, Nome, ta věc se ti dívá na záda. Radši si k ní stoupnu čelem, abych viděl, co přesně se děje.“

Laf
14.08.2021 5 z 5

Tuto knihu bych zařadila mezi takové, které se autorce dost povedly. Příběh se pomalu odvíjí, ale ani na chvilku jsem se u toho nenudila. A když se pak začala odvíjet detektivní zápletka, nechybělo tomu ani to napětí. Sice se dalo odhadnout, kdo je pachatel, ale i tak to stálo za to. Knihu mohu doporučit. Rozhodně nezklamala. :)

85098211
17.04.2021 4 z 5

V rámci daného žánru je kniha spíše pouze lehce nad průměrem. Autorka píše poměrně čtivě a příběh se mi i dost líbil. Začátek knihy mne doslova nadchnul, je totiž opravdu strhující, a skoro jsem se klepala strachy, co vlastně Naomi objeví. A když odhalila tajemství svého otce, tak jsem zase dostala strach o ni... Kniha je výborná zhruba do okamžiku, kdy zemře Naomina matka. Poté napětí hodně povolí - bohužel - a autorka začne pozvolna vyprávět, jak žila Naomi dál. Z toho důvodu se dlouho neděje nic zásadního, což mi vadilo a také mne to trochu nudilo, přestože uznávám, že to v příběhu být muselo. Teprve později se tempo zase rozjede na plné obrátky a konec knihy je výborně vygradovaný. Já za sebe jsem pachatele neodhalila a ani závěr mne nezklamal ;-). Dávám tedy poctivé čtyři hvězdičky a možná se časem zase po nějaké autorčině knize poohlédnu.

LišákPlyšák
23.02.2021 4 z 5

Souhlasím s lifeoptimist , konec odfláknutý , jinak super

ikul
20.08.2020 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla nic od Nory Robertsové a tak jsem byla v očekávání. Kniha mě nezklamala. Naopak. Námět byl děsivý a já se bála o hlavní hrdinku Naomi od samého začátku knihy. Výborné spojení krimi žánru s romantikou.

lifeoptimist
25.04.2020 4 z 5

Kniha dle očekávání super, ale jak už tu někdo myslím zmiňoval, ten konec je prostě pro mě děs... jakoby to ani nepsala Nora, takhle useknuté jsem to nečekala ...kde nic tu nic a konec. Proto také strhávám *, jelikož od své oblíbené autorky jsem zvyklá na gradující nebo překvapivé, propracované vyvrcholení knížky. No co stane se, někomu se třeba bude líbit, já zkusím další z knih co jsem ještě nečetla a doufám, že Noře nedochází dech :-)

cukrovka
03.03.2020 5 z 5

Velmi čtivá a zajímavá knížka plná napětí. Mám ráda, když autorka dokáže skvěle nakombinovat napětí s romantikou a tady se to podařilo.

petrulkaa
24.04.2019 5 z 5

Skvělé čtení, napětí a vzrušení od začátku do konce. Nemohla jsem se od čtení odpoutat. Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Knihu doporučuji.

mako275
08.02.2019 5 z 5

výborná kniha, odporúčam :-)

Jirulka
13.01.2019 5 z 5

Skvělé čtení, bavilo mě to od začátku až do konce.

Šunkys
31.12.2018 5 z 5

Super kniha, autorka opět nezklamala.

Litocha
28.12.2018 3 z 5

Po dlouhé době zase jedna Nořina kniha (když nepočítám Evu Dallasovou), která mě bavila. Kriminální zápletka je pro mě přijatelnější než alternativa (duchařiny, magie a jiné nadpřirozeno) a tady se to autorce povedlo docela hezky propojit s milostným příběhem a celkem zajímavým (i když dost přikrášleným) líčením práce fotografa.
Výše ale nemůžu hodnotit, protože Nora už drahnou dobu vykrádá sebe sama, takže už předem víme, že nás čeká jistý typ hrdinky, jistý typ hrdiny, přátelské vztahy podle zaběhlé šablony atd. Dokonce i ten zloduch je tak nějak zaměnitelný za jiné. Žádná obměna, žádné překvapení, prostě jen celkem příjemná (pokud čtenářce vyhovuje autorčin styl) knížka, která se od podobných liší snad jen tím povoláním hlavní hrdinky. (Docela by mě ale zajímal Masonův příběh.)

Jessybelle
03.12.2018 5 z 5

Tak tahle byla opravdu luxusní, četla jsem po dlouhé době novou tvorbu této autorky a jsem opravdu nadšená...

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Nemohla jsem přestat číst. Příběh vezme za srdce.

evask
30.10.2018 3 z 5

Slibný začátek. Pak hodně natahovaný prostředek. Očekávala bych dramatický závěr, ale nic zas tak strhujícího se neudálo.

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Stále v tvém stínu je v