Srdcerváči - kniha třetí

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší bratr, ostatní kamarádi a rodina a blíží se školní výlet do Paříže… a život dovede být těžký, i když máte po boku někoho, kdo vás miluje. Čím jsou jejich city hlubší, tím víc Charlie a Nick potřebují jeden druhého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446669/srdcervaci-kniha-treti-CmZ-446669.jpg 4.4153

Srdcerváči / Motýliky 3.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Heartstoppers: Volume Three, 2019

Kniha Srdcerváči - kniha třetí

lenkaabooks

Třetí díl grafického románu o přátelství a zatím nevyslovené lásce dvou kluků.
Je to milé, laskavé a bude pokračování.

Karolin77

Zatím nejlepší díl z celé série. Autorka už trochu zabředává i do vážnějších témat. Moc doporučuji.
Jestli se Vám jako mě nelíbil první díl dejte šanci těm dalším, protože každý další díl je lepší než ten předchozí.
Za mě 4,5/5*

knihomolkaMist

Co k tomu říct. Srdcerváči jsou neskutečná slaďárna se spoustou vtipů, ale i problémů.
Tento díl za mě byl nejslabší. I přes to jsem si ho ale neskutečně užila a mohla bych ho všem doporučit.
Ideální jednoduché, rychlé a milé čtení, u kterého se nasmějete :)

milan.krimsky

Opět dobrý komiks a spoustu coming outu

Karin_Kim55

U druhého dílu jsem psala, že je to jeden VELKÝ KÝČ. Tak se opravuju - tenhle díl je jeden OBŘÍ KÝČ. Jako opravdu.
Stále je to sladké, to bezesporu, ale je tu náznak ohledně vážnějších témat (jako je ve dvojce sebepoškozování). Možná by bylo lepší, kdyby se jim Alice věnovala o malinko víc, možná to uvidíme příštím díle. (Ale ona sama píše v doslovu, že v Srdcerváčích se chce věnovat tomu hezkému, vážná témata rozebírá více ve svých ostatních knížkách.

Mé hlavní připomínky jsou ale k tisku a layoutu knihy. Jelikož je knížka tlustší než první dva, tak se hodně špatně otevírá, zvlášť když je text hodně u středu - jedna bublina opravdu ani nejde pořádně přečíst - ale to bude chyba už originálu. A další věc co jsem čuměla, jedna dvojstrana je v horší kvalitě než zbytek knihy. Nejdřív jsem si říkala, že se mi to zdá, ale ne. I v předchozích dílech jsem si všimla, že některý text v bublinách je rozpixelovaný (což se opakuje i v tomto díle), to se dalo ještě přehlédnout, ale celá dvojstrana... Zarazilo mě to.

+ Pokud nechcete utrácet, stačí si stáhnout aplikaci Tapas nebo Webtoon (tu doporučuji víc) a komiks si můžete přečíst tam. ;3 (+ tam jsou 2 barevné bonusové kapitoly, které v knize nenajdete.)

Ivet_V

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

Jass

(+ SPOILER) Zdá se, že zdejší názory jsou rozdělené na dva protilehlé tábory, osobně se klaním k tomu, že je tento díl nejslabší... to na druhou stranu neznamená, že jsem si ho neužila, a že neoceňuju, co autorka dělá. Otvírá se tu spoustu nových témat a tomu palec nahoru (porucha příjmu potravy, komplikovanost coming outu). Fakt, že jejich trenérka má manželku si mě neuvěřitelně získal, nicméně... nejsem si jistá, jestli bylo zrovna realistické, hodit tam pak ještě jeden učitelský homosexuální pár - na druhou stranu jsem je už od začátku shipovala, tak nemůžu říct, že by mě to zklamalo... Doufala jsem, že dostaneme trochu více Elle a Taa, ale ta trocha, co jsme dostali byla skvělá. Kresba je krásná, příběh je sladký a zdravý (občas až do nerealistické úrovně, ale kdo si ztěžuje?) a já jsem spokojená. Je to jednoduše pohlazení na duši...
edit: Pokud toužíte po další dávce Charlieho a Nicka, tak moc doporučuju kraťoučný AU komiks, který autorka napsala. (Dá se najít na jejím tapas účtu, v případě, že byste ho nemohli najít, se nestyďte mě kontaktovat.) Pro mě je to zatím můj neoblíbenější Heartstopper a... vůbec se za to nestydím.

Ivka14

(+ SPOILER) Za mě třetí díl byl nejlepší. Už to nebylo jen klišé, ale začínají se zde řešit i další problémy. Charlie má nejspíš poruchu příjmu potravy a Nick se tomu snaží přijít na kloub. Hrozně se těším až vyjde další díl a zjistím, jak všechno dopadne.