Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437298/bmid_srdcervaci-kniha-1-8UM-437298.png 4 1174 224

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

LilianaFalcon
09.05.2020 3 z 5

Takové roztomiloučké.

betule3
02.05.2020 2 z 5

Po přečtení spousty pozitivních recenzí jsem se na srdcerváče moc těšila. Bohužel se má očekávání úpně nenaplnila. Příběh je hodně jednoduchý a povrchní, skoro by se dalo říct, že bez pořádného děje. Styl psaní mi docela připomíná wattpadové fanfikce psané třináctiletými slečnami.
Musím ovšem pochválit grafické zpracování, které je dle mého názoru velmi povedené a moc mi sedlo. Ten zbytek bohužel už tolik ne. Ale na druhou stranu, jako lehké rozptýlení v karanténě to bylo fajn. :)

zpetkeknize
01.05.2020 3 z 5

Za mě bohužel celkem zklamání, možná je to i tím, že jsem komiksům odvykla, ale v ději nebylo nic zajímavého, přišlo mi to celé takové dost povrchní. Ne že by ten příběh nebyl roztomilý, jak všichni říkají, ale chybělo tomu to "něco".Ale ilustrace krásné.

LilKure
22.04.2020 4 z 5

Mile se culím!

bejkys
21.04.2020 1 z 5

Celkem zklamání. Po přečtení pozitivních recenzí jsem čekala něco fakt skvělýho, ale bohužel. Dávám hvězdici za krásnou ilustraci.

sonina1
19.04.2020 1 z 5

2 hvězdy jen za to, jak je to ilustrované. Jinak je to nereálná slatanina, pardon.

Francesca14
10.04.2020 2 z 5

Nikdy jsem komiksy nečetla, ale tenhle mě (na rozdíl od většiny jiných autorčin knih), rozhodně nebavil. Je to přeslazené, nerealistické a vůbec nic se tam neděje. Číst jenom o tom, jak se do sebe dva kluci zamilovávají a jeden z nich je zmaten ze své sexuality, je naprosto vyčerpané téma. Můžu ocenit jen zpracování a to, že se to dá dobře číst v karanténě na mobilu při smažení palačinek.

Adelhyskova
03.04.2020 2 z 5

Z této knížky mám takové smíšené pocity a úplně nevím co si o ní mám myslet. Na jednu stranu mě opravdu zaujal příběh chlapců, ale na druhou stranu to chvílemi bylo možná až moc sladké.

an1927
03.04.2020 5 z 5

Srdcerváči jsou rozhodně prví komiks tohoto rázu, který jsem četla a rozhodně jsem nešlápla vedle. Hlavní postavy jsou nanejvýš sympatické a styl kresby a psaní je přátelský a někdy až přeslazený ale jen v tom nejlepším slova smyslu. Díky tomu že je to grafický román tak se čte neuvěřitelně rychle a když dočtete chcete se dozvědět víc o příběhu těchto dvou roztomilých puberťáků.

Karolin77
01.04.2020 2 z 5

Bohužel příběh mi přišel povrchní. Takový rychle odbytý možná to bylo tím že je to komix a já sem zvyklá číst bichle...
Hlavní hrdinové byli takoví nevýrazní. Po celý zbytek knihy o nich vlastně nic nevíte, ale to se zřejmě zlepší v dalších dílech. Jejich začínající vztah nebo spíš přátelství nic moc.
Další díly si už nepřečtu.
Za mě 2,5 *

Knizectvi
22.03.2020 3 z 5

Komiks Srdcerváči byl mnoha lidmi velmi očekáván a vlastně i mnou. A možná tato má očekávání dílku ublížila, protože za mě to bylo pěkné ale v podstatě úplně povrchové a nijak zvlášť zajímavé. Nicméně to bylo příjemné cca hodinové vypnutí a užívání si klidu, a toho že nemusím nijak zvlášť přemýšlet nebo se soustředit. Takže si určitě pořídím i další díly a pokud máte rádi LGBT témata a komiksy tak Vám Srdcerváče rozhodně doporučuji. Za mě to byl dobrý průměr takže 3 ⭐

Andarielka
17.03.2020 4 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem četla na téma LGBT a jakožto člověk, který tuto komunitu podporuje, tak jsem se na tuto knihu velmi těšila, ale zároveň se bála, protože od této autorky už jsem četla Solitaire, která pro mě byla velmi podprůměrná. Ale dost mě potěšila. Bylo to sice až moc sladké na mě, ale velmi milé. Knihu jsem přečetla za necelou hodinu ve vlaku. Můžu jenom doporučit a těším se až si přečtu pokračování a také další knihy na téma LGBT.

NikolSeven
14.03.2020 5 z 5

V době, kdy kniha vycházela a já si četla její anotaci, jsem si říkala, že je to tak trochu jako „Muffin a čaj”. A světe div se, daleko od pravdy jsem nebyla. I tak jsem tomu ale chtěla dát šanci a knihu si přečíst. A ta chvíle nastala včera.
Nebudu vám lhát, čekala jsem víc. Komiksy běžně nečtu, ale to by mi tak nevadilo. Vadil mi ten hrozně jednoduchý a předvídatelný příběh. Můžete namítnout, že takový je i „Muffin a čaj”, ale v „Srdcerváčích” mi chyběla nějaká šťáva. Příběh je to bezpochyby hezký, ale trochu mě místy nudil. Opravdu jsem čekala něco mnohem lepšího a emotivnějšího.

s1ombrehimawari
10.03.2020 1 z 5

Bylo to naprosto o ničem. Postavy celou dobu oscilovaly mezi přehnanou dospělostí a infantilností. A reálné to nebylo ani trochu. Ale ty kresby! Uuuu, roztomilé.

M.anon
08.03.2020 5 z 5

Tohle je tak krásně čtivý a sladký :). Když je špatná nálada, tak tohle mi zaručeně vždycky pomůže..:-)

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Jedná se o knihu s LGBT tematikou, proto zde najdeme témata jako je coming out, jak lidé pohlíží na gaye či lesby a také to, jak přátelství dvou kluků může přerůst v něco víc. Je to komix, který se čte opravdu rychle, takže ho máte přečtený za chvilku a hned budete chtít číst pokračování (které naštěstí u nás již vyšlo). Celá kniha je velmi slaďounká a roztomilá. A když říkám slaďounká, myslím to tak, že z ní všichni dostanete cukrovku (v pozitivním slova smyslu). Je to komix, u kterého se budete culit od začátku až do konce a budete se nad ním rozplývat. Jen si dejte pozor, abyste pak nečekali takovouhle lovestory i v reálném životě. Autorka to nakreslila i napsala nádherně, ale na mě to místy bylo až moc neskutečné (realita už mě bohužel dostihla dávno). Doporučuji to ale přes to všem, kteří chtějí na pár okamžiků vypnout a přečíst si něco opravdu pozitivního a nádherného. Určitě je to lepší investice, než si pořizovat knihy typu ,,10 věcí, které vám zlepší náladu”. Tohle je prostě krásné a bude se vám to líbit. Navíc ty ilustrace? Nádherné!

4⭐️/5⭐️ - Bylo to milé a roztomilé, ale čekala jsem větší přidanou hodnotu

Za knihu děkuji Albatros Media

Andarielka
05.03.2020 4 z 5

Bylo to roztomilé a milé, ale občas na mě moc preslazené. Ale aspoň to byla rychlá jednohubka do vlaku. Těším se na druhy díl až si přečtu.

Karola050716
22.02.2020 5 z 5

Chvíli mi trvalo zvyknout si na vizuální zpracování, ale pak už to byla jízda a oběma jsem jim hodně fandila..nutně potřebuju pokračování :)

Ani832
04.02.2020 4 z 5

Bylo to fajn a po dočtení jsem se chtěla dozvědět, jak to bude dál. Kniha je hodně čtivá, měla jsem jí přečtenou tak za půl hodiny. Opravdu miloučký a sladký grafický román, u kterého se často culíte a máte ho přečtený než bys řekl švec. Samozřejmě ilustrace jsou nádherné. Za sebe mohu doporučit, ale po dočtení jsem měla takový prázdný pocit, kniha mi nic nepředala, nijak mě nezasáhla. Děj je předvídatelný, jednoduchý, autorka nemusela nic moc vymýšlet, ale to byl taky účel. Možná nad koupí dalších dílů ještě popřemýšlím, protože se mi za to z jedné strany nechce “vyhazovat” peníze, takže si je s velkou pravděpodobností půjčím v knihovně. Ale jinak roztomilá záležitost, bylo to vážně slaďoučký.

Mimochodem, další díly jsou ještě lepší, tohle je prakticky seznámení se s postavami a celým příběhem, takže doporučuji dát šanci ostatním dílům.

Jinak tenhle komiks jako celek naprosto žeru.

bara-z5649
04.02.2020 5 z 5

Úžasná oddechová kniha s roztomilým párem.
Doporučuji hlavně pro odpočinek.