Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437298/bmid_srdcervaci-kniha-1-8UM-437298.png 4 1174 224

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

RemiBlack
02.02.2020 4 z 5

2019/42
Srdcerváči mají jednu nekonečnou výhodu, a to že jsou komiks. Protože pro všechno malovaný mám trochu slabost a speciální stupnici hodnocení.
Ale upřímně, ta grafika není můj šálek čaje. Je fajn, ale ne top. Na druhou stranu, vzhledem k délce příběhu to chápu.
Charlie a Nick jsou milí kluci (jak jinak :)). Milej je i jejich příběh, přestože je o \'vážných tématech\'. Ale je to celý hodně jednoduchý. Já vím, že v komiksu prostě nejde vyjádřit to, co psaným textem. Nicméně pro mě je to vážně škoda, protože hodnocení píšu zpětně a pomalu už nevím, o čem ta kniha byla.
Takže za mě dobrá jednohubka na odpoledne. Ale něco tomu chybí.

Anie94
30.01.2020 4 z 5

Srdcerváči jsou šestou a sedmou přečtenou knihou tohoto roku. Někdo by možná mohl namítnout, že to je komiks, a to se mezi knihy nepočítá. Já to ale počítám a to je nejdůležitější. Ale teď už něco ke knížce. Poslední dobou se tady rozběhl "srdcerváčský" boom a všichni je četli a chválili, chválili a četli. Já se k nim asi neřadim. Nebo né, že by se mi knížka nelíbila. Po grafické stránce je to moc hezká knížka, ale jinak asi nepatřim do cílové věkové skupiny, protože mě ten příběh přišel jako takové kliše, přeslazená a málo pravděpodobná pohádka pro dospívající. Při prvním dílu jsem si myslela, že dám komiksu šanci - je krásně graficky zpracovaný, postavy jsou milé a sympatické, ale když se ve druhém díle Nick "vybarvil" a jeho maminka na to reagovala tak jak reagovala, tak to mě dostalo úplně. V současné době jsou takový rodiče, kteří orientaci svého dítěte přijmou se stoickým klidem, ale stále se bohužel setkáváme s lidmi, kterým taková "odlišná" orientace přijde zahanbující a pohoršující celou rodinu, že je pro ně přijatelnější dostat svou vnučku do blázince, když se díky nepochopení své rodiny pokusila o sebevraždu. A to není výmysl, který jsem četla někde na internetu, to se poblíž mé rodiny opravdu stalo! Jinak je to krásný komiks, krásně nakreslený, zpracovaný a sympatický, ale trošku hodně zidealizovaný.

oblakaknih
30.01.2020 5 z 5

S tímto tématem se v knižním světě opravdu roztrhl pytel, ale já to čtu moc ráda!
Tento komiks je miloučká jednohubka, která vám zaručeně vykouzlí úsměv.
Postavy jsem si zamilovala hned od první stránky.
Čte se to skvěle, rychle. Angličtina je zde velmi jednoduchá a textu málo, takže ani začátečník by s tím neměl mít problém.
Děj neskutečně rychle ubíhá a mě to moc mrzelo.
Je to přesně ten typ knihy, u které nechcete konec.

Veveruška1992
27.01.2020 5 z 5

Nemůžu se přestat usmívat... :))

Remus Hroozley
26.01.2020 4 z 5

Miloučký příběh mladejch kluků na škole. Někdy až trochu přeslazené, ale bevilo mě to moc! Víc Charlieho sestry!

janyska13
24.01.2020 5 z 5

To bylo tak krásný a cute. Jednoduchá, ale naprosto dostačující kresba, krásný všední příběh o lásce... Těším se na 2. díl, až se dozvím jak to pokračuje. Konec je tedy dost nedokončený, ale chápu to vzhledem k 2. dílu...

Karin_Kim55
23.01.2020 5 z 5

Je to naprosto rozkošné, sladké až mám strach, jestli jsem nedostala cukrovku. ♥ Neočekávejte nic hlubokomyslného. Je to jednoduchý sladký gay komiks na odlehčení. :3 Přesně něco pro mě. :3

katallinka
17.01.2020 4 z 5

Takový milý komiks o prvních láskách. Příjemné oddechové čtení.

neheria
14.01.2020 4 z 5

Sladký. Nic moc jinýho to není, prostě jen milý, laskavý, upřímný a rozkošný představení dvou kluků, kteří se maj rádi. A hodně se červenaj. Je to trošku jako sledovat hrající si štěňátka. Moc nefandim českýmu překladu, buď nejsem cílová skupina, nebo se paní Bičíková minula zvoleným... žargonem? slangem? těžko to identifikovat. Velké plus ale za nádherně přeložený název.

Nuttelka
14.01.2020 4 z 5

Příjemná milá jednohubka :-)
Pokračování si nenechám ujít.

SarahRoyalAss
14.01.2020 3 z 5

Tak tohle bylo sladký. Sladký jako cukrová vata politá karamelem a ještě posypaná cukrem jako bonus, kdyby toho cukru bylo málo. Člověk se culil jako pako nad dějem a potřeboval víc.
Není to sice to největší must have, ale za přečtení to opravdu stojí. :)

Alethea_k
11.01.2020 5 z 5

Pohlazení po duši. Původně jsem se nechtěla do komiksu pouštět, ale najednou se ocitnete na konci, ani nevíte jak. Nutně potřebuju další díl :) Roztomilost na jeden večer.

Romča11
10.01.2020 5 z 5

Srdcerváči jsou romantickým příběhem dvou britských středoškoláků. Příběh je trochu jinak strukturovaný, jelikož se jedná o grafický román, musím však říct, že se mi líbil. Není to nic převratného nebo světoborného, ale je to milým pohlazením po duši, krásný romantický příběh s pár vedlejšími linkami. Je dobře vystavený, většinu času odsýpá a má pár hezkých zápletek.

Postavy mi byly docela sympatické, jen nékdy chvilkami, v některých scénách mi jejich chování nepřišlo úplně autentické, nemyslím si, že by se takhle v realitě zachovaly. Ale na druhou stranu byly Cahrlieho rozpaky roztomilé a někdy mi ho bylo také líto.

Kniha se velmi dobře a rychle čte, jelikož, jak jsem již zmínila, jedná se o grafický román. Měla jsem celou knihu přečtenou za jedno dopoledne.

Styl vyprávění autorky byl docela dobrý, jak jsem již zmínila, autorka neodbíhala moc od hlavní dějové linky, rozvíjela krásně příběh a dokázala u skvěle vykreslit emoce.

Autorka sama i celý komiks nakreslila, za což má můj obdiv a musím říct, že i její kresby jsou dost povedené a hezké, pastva pro oči.

Celkově jsem na této knize nenašla skoro žádné mínusy a velmi se mi líbila. Je to hlavně takové romatické, roztomilé pohlazení po duši, oddechová kniha na 2 hodinky za to ale s krásným příběhem.

Catwoman292
10.01.2020 5 z 5

Strašně moc roztomilé! Běžím si pro další díl! ;)

Bar16
05.01.2020 4 z 5

Moc se mi líbilo grafické zpracování. Je to milá oddechovka na jedno odpoledne :-)

veveronka
05.01.2020 1 z 5

Byl to prvni pokus precist neco takoveho.Zklamani.Ilustrace nijake a dej nepropracovany.Pritom tema bylo dobre.

Knihomolka97
03.01.2020 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý. Nemám jedinou výtku, bavilo mě to, líbilo se mi to a vykouzlilo mi to úsměv na tváři. :)

lenkaabooks
02.01.2020 4 z 5

Grafický román o lásce a přátelství a taky o sportu a o šikaně. Dva kluci, jeden si je svou sexuální orientací jistý, druhý má v tom zmatek. Už mám připravený druhý díl, tak do toho...

sgjoli
01.01.2020 5 z 5

Tenhle komiks si mne získal hned od první stránky. Ačkoliv je to "jen" černobílé a kresba je zdánlivě dost jednoduchá, přesto se autorce podařilo úžasně zpracovat emoce. Ty z té knihy sálají naprosto neuvěřitelně a silně - výrazy v obličejích mluví za vše. Ani tam nemusí být vždy text, aby k vám kresba promlouvala.
Je to celé strašně roztomilé a já se celou dobu při čtení culila jako měsíček, ačkoliv ne vždy je příběh zcela veselý. Autorka zde řeší těžká témata (šikana, coming out, ...), ale není to jediným středobodem příběhu. Hlavně se zaměřuje na rozvoj vztahu dvou postav. Děj není zas tak komplikovaný, ale to vůbec nevadí. Autorka zde vytvořila skvělé atmosferické pasáže, což jsem si nemyslela, že by bylo v grafickém románu možné. A ono jo... Já jsem prostě nadšená, tohle mi vysloveně sedělo.

Pavlína79
26.12.2019

láska je láska, i když je někdy těžké ji přijmout ...