Srdcerváči. Kniha 1 ekniha

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437298/big_srdcervaci-kniha-1-8UM-437298.png 4.2721

Srdcerváči / Motýliky 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

Heartstopper. Volume One, 2018

Kniha Srdcerváči. Kniha 1

MinervaB
dnes

Po (až moc) dlouhé době jsem se pustila do čtení komiksu a za večer jsem přečetla Srdcerváče. Jedná se tedy o grafický román, který je nádherně zpracovaný. Velké plus pro mě bylo, že rozhovory jsou psány “ručně” a nebyl použit jen obyčejný (klasický) font písma. Co se týká samotné ilustrace, tak za mě byly perfektní a působí roztomilým dojmem, jako celá ta kniha. Tyhle “jednodušší” černobílé ilustrace mi zkrátka sedly. Pokud ale máte rádi propracované precizní kresby, tak tohle nejspíš nebude nic pro vás.

Samotný příběh je milý, svým způsobem kouzelný a je zde i pěkně zakomponován prvek o hledání sám sebe. Oba kluci jsou neskutečně sympatičtí a i když je děj jednoduchý a ničím příliš nepřekvapí, tak je to milá oddechovka, která vám zlepší náladu. :)

Retketka

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

MakiMel

Celkem předvídatelný děj plný klišé, ale zase na druhou stranu proč ne, tato tematika bývá v literatuře opomíjená, takže asi je zapotřebí ji stále ještě detabuizovat.

kimChristopher

Knížka se četla opravdu hodně rychle. Během asi půlhodiny byla přečtená. Možná je to tím, že je formou komiksu. Jediné co mi opravdu vadilo byli sprostá slova, které mi v do té knížky úplně nepasovala a klidně bych se bez nich obešla. Občas je tam něco trošičku jinak než v seriálu, ale to se dá taky přehlédnout. Obě formy Srdcerváčů m-i-l-u-j-i :3

tessiesulcova

Kniha formou komiksu se mi líbila a přečtená do půl hodiny. Další díly nemám v plánu si kupovat, protože mi to přijde ztráta peněz. Kdybych je našla v knihovně, tak neváhám a čtu.
Seriálové zpracování mám skoro dokoukané a podle mě to stačí.

andulka767

Četla jsem po zhlédnutí nového seriálu na netflixu a musím říct, že ani komiks mě nezklamal. Rozhodně to není kniha pro lidi, které očekávají hluboké myšlenky a že jim kniha zásadně změní život. Příběh je hezký, milý, sladký a kniha celkově neobsahuje příliš slov, takže je možné ji přečíst během krátké pauzy, když si chce člověk udělat hezčí den.

nikolma254

Takové milounké. Je to vlastně plné klišé, ale v tomhle případě mi to ani nijak neva. Rozhodně se vrhnu i na další díly :)

pedroK

Nehodnotím hvězdami, nejsem úplně cílová skupina. Ten komixový model není úplně moje gusto, místy jsem obrázky nechápala. Co hodnotím kladně, je námět a umím si příběh představit i jako román YA.