Spriaznené duše

Spriaznené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399878/bmid_spriaznene-duse-ryA-399878.jpg 4 631 187

Existuje niekde vaša spriaznená duša? Predstavte si svet, v ktorom ju môžete nájsť vďaka novému vedeckému objavu. Stačí jednoduchá analýza DNA a hneď je jasné, pre koho ste boli stvorení. Databáza zahŕňa miliardu ľudí z celého sveta. No na „večnú lásku“ nie je stopercentná záruka. Pretože dokonca aj spriaznené duše majú svoje tajomstvá. A niektoré sú smrteľne šokujúce...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The One , 2016

Gabetka
27.05.2020 4 z 5

Autor dokázal udržet napětí přesně dávkovanými informacemi na konci každé kapitoly. Vždy vás to nutilo otáčet stránky a číst dál. Časem už se ale dal vývoj postav i jejich příběhových linií odhadovat právě kvůli těmto šokujícím závěrům jednotlivých kapitol. Spárované dvojice byly netypické a zajímavé, každá příběhu dodávala jiný námět k zamyšlení. Autor celkem nenápadně a nenásilně nastínil několik etických otázek. Na knihu jsem natrefila téměř náhodou a jsem tomu ráda. S potěšením si přečtu i další u nás vydané knihy.

Hvězdinka
24.05.2020 5 z 5

Jak moc jsme ovlivnitelní, jak moc nám moderní technologie dokážou zasáhnout do života a jakou nad námi mají moc? U každého je to jiné... Ale stojí to za zamyšlení. Kniha je to úžasná, originální, nutí číst dál a dál, moc doporučuji.

Veju007
27.04.2020 5 z 5

Wooow! Naprosto SKVĚLÝ čtenářský zážitek!!
Představte si svět, ve kterém vám vašeho ideálního partnera, vaší spřízněnou duši, vybere vaše DNA. A v této knize sledujeme 5 různých postav a jejich příběhy.
Je to spíš románový thriller, ale pane jo, to byla jízda, to byly zvraty. Mega doporučuju, tahle knížka mě donutila hluboce se zamyslet nad tématy jako je “pravá láska” a hlavně “výchova versus genetika”. Opravdu silný čtení!

broskev28
21.04.2020 4 z 5

Autora neznám, ale knihu nabízí Albatros ve slevách, tak jsem to zkusila, a nelituju. Četla se mi dobře, oddělené příběhy všech postav mi vyhovovaly (každý z nich byl natolik odlišný, že mi nesplývaly - červená knihovna vs. sériový vrah), časté střídání hrdinů rovněž. Jejich množství i různé varianty vztahů byly vlastně nutností, ilustrací možností, právě vzhledem k závěrečnému finále - alespoň já jsem si na konci procházela jednotlivá jména a rozhodovala se, do které skupiny bych je zařadila. A další má úvaha se kryla s příběhem Sally a Nicka: kdybych měla tu možnost, vyzkoušela bych ji? Chtěla bych ověření, potvrzení správnosti své volby?
Pro mě určitě zajímavý námět (i když jeho slabiny jsou zřejmé i tomu, kdo se o genetiku příliš nezajímá) a čtivé provedení, takže čtenářům v naší knihovně určitě doporučím.

"Není možné povolávat nás k zodpovědnosti za výsledek takového spojení. Bylo by to podobné, jako kdyby zbrojařský průmysl nesl odpovědnost za každého zastřeleného člověka. Chyba není ve zbrani, ale v jejím uživateli. Poskytla jsem vám nástroj, který vám může změnit život. Nemůžu ale nést odpovědnost za to, když se ho například rozhodnete zneužít."

zuzana2599
16.04.2020 4 z 5

Moderní a atraktivní čtení, neboť lidé se na světě seznamují prostřednictvím aplikace, která vám pak pomocí DNA přiřadí odpovídajícího partnera. Pět knižních hrdinů se pak takto pokusí s vybraným partnerem sladit svůj život a mít rád, ale ne vždycky to dopadne tak, jak bylo určeno... Příběh měl spád, krátké kapitoly zrychlovaly děj a zvyšovaly čtivost, určitě se jedná dobré a kvalitní čtení.
Já svou spřízněnou duši našla již před mnoha lety a nepotřebovala jsem na to žádné nové metody. Ale proč ne ? Doba se vyvíjí a třeba moje vnučka se seznámí stejně jako Mandy.

Mirin1349
27.03.2020 5 z 5

Jáchyme, hoď ho do stroje ve vztahové verzi. Tohle byla jedna z nejlepších knih žánru. Kapitoly mizí před očima, napětí se stupňuje a nutí číst dál a dál. Postupně se seznámíme hned s pěti osudy, pro začátek mi pomohlo napsat si tahák, ale velmi brzy víte, kdo je kdo. Každý jeden z příběhů by obstál sám o sobě, až tak zajímavé všechny byly. Slova jsou zbytečná, tohle si musíte přečíst.

ElenaM
22.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, nechápu, že mi doma ležela tak dlouho. Velice neotřelým způsobem napsaná. Krátké kapitoly dávají knize zběsilé tempo. Pořád chcete číst dál. Zajímavý námět a skvěle vystavěné příběhy jednotlivých postav... Nevím, čí příběh mě bavil nejvíc. Některé příběhy se mi zdály slabší, ale pak přišel obrat. Knížka je plná nečekaných zvratů a odhalení. Určitě se nudit nebudete. Dlouho jsem takto zajímavou knihu neměla v ruce. Určitě všem doporučuji.

Pine
09.03.2020 5 z 5

Blíží se konec kapitoly… a prásk. Je to tam! Další šok. Překvapení střídá překvapení. Na těch nečekaných větách se stanete závislými a musíte číst dál. Každý z pěti příběhů byl svým způsobem nereálný, ale není právě tohle ten důvod, proč se noříme do světa knih?
Nenáročná četba s originálním nápadem a slušnou dávkou manipulativního chování.

NoraHudecová
07.03.2020 5 z 5

Mandy, Christopher, Jade, Nick a Ellie sú súčasťou vedecky podloženého testu, ktorý vám na na základe vašej DNA nájde toho pravého/tú pravú. Databáza ľudí z celého sveta však ľudí nielen spája ale aj rozdeľuje. Čo urobíte, keď zistíte, že váš partner nie je geneticky predurčený pre vás? Váš vyvolený môže žiť na opačnom konci sveta, alebo môže byť ťažko chorý či dokonca sériový vrah.
Od knihy som mala nulové očakávania a práve preto ma asi milo prekvapila. Dej je pomerne akčný a plný zvratov. Je pravda, že je to možno až prekombinované, ale vôbec mi to nevadilo, skôr naopak. Každý príbeh bol extrémny, ale práve preto som hltala kapitolu za kapitolou. Myslím si, že pointa je veľmi zaujímavá, keď sa človek na príbeh pozerá z psychologického hľadiska. Ľudia dokázali zahodiť svoje dlhoročné vzťahy na základe vedy a nových technológií.

Peyka
12.02.2020 5 z 5

Pecka! Pecka! Pecka! Řadím mezi nejlepší knihy, které jsem četla. Originální kniha složená z pěti příběhů, na sobě nezávislých. Ovšem pět lidí, které spojuje jedno - test DNA, který vám najde dokonalý protějšek. Nepřímo hazarduji se slovem dokonalý, protože kniha je pravý opak dokonalosti.

Příběhy jsou svým způsobem fascinující. Je to super cool si najít protějšek na věčnost, ale za jakou cenu?!

Klobouk dolů před panem Marrsem, který vykreslil svoje postavy do detailů a napsal tak poutavý a šokující životní příběh ke všem pěti charakterům. Každý příběh stál sám za sebe a rozhodně zastoupen prvky kvalitního románu - napětí, dynamika,zajímavá zápletka, hrdinka/hrdina budící soucit, nečekaný zvrat a šokující závěr. Upřímně já koukala s otevřenou pusou na konci každé kapitoly.

Spřízněné duše vás donutí přemýšlet o životě, který vedete, o rozhodnutích, která činíte, o krizích, se kterými bojujete, i o láskách, které jste možná prošvihli. Kniha jak pro mladé, tak pro starší. Fakt pecka!

PetK
06.02.2020 4 z 5

Upřímně řečeno to bylo lepší, než jsem podle anotace a obálky čekala. Co jsem čekala? Nenáročný příběh, nad kterým nebudu muset přemýšlet a pomůže mi odreagovat se před spaním. To jsem v podstatě dostala, ale přece jen to mělo něco navíc.
Zaujala mě už hlavní myšlenka, že se lidi po celém světě seznamují prostřednictvím aplikace, která vám na základě DNA přiřadí jednoho jediného ideálního partnera. Při troše zamyšlení si můžeme představit spoustu pozitiv i negativ, která to může přinést. Všechna jsou v knize naznačena.
Jejím těžištěm je několik příběhů lidí, kteří se do projektu zapojili, a kterým se stane nějaké to "ale". Pravda, hlavně ke konci jsem zaznamenala trochu toho přitahování za vlasy, ale na druhou stranu mě asi 2× autor překvapil nečekaným zvratem. Takže tak, příjemné překvapení.

elisa194
21.01.2020 3 z 5

Co se mi libilo, byly zápletky, zvraty, které me udržovaly v napětí až do konce a styl psaní. Ale i přesto bych dala 3.5hvezdicky, z počátku mi trvalo, než jsem se začala v 5ti příbězích orientovat a zbytečně byla kniha natahovaná.

Pettinka
01.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem měla hrozně dlouho ve své knihovně, ale šáhla jsem po ní až teď. A že to teda stálo za to. Kniha není žádný drobek, ale zhltla jsem ji opravdu za pár hodin. Je to psané velmi čtivou formou, zajímavý a zapeklitý příběhy xx lidí. Má to prostě ty správné grády, které má kniha mít. Musím říct, že vlastně skoro všichni hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí. I když se s nimi osud nemazlil. Tohle byla po hodně dlouhé době kniha, která mě fakt chytla za srdce a jsem ráda, že jsem si ji z nějakého důvodu před tím rokem koupila. Teď jsem zjistila, že mám doma od tohoto autora i jeho další knihu, tak doufám, že bude ještě lepší nebo minimálně stejně dobrá. Já doporučuju všemi pěti!

Petronela16
10.12.2019 4 z 5

Dobry a zaujimavy zaciatok ,velmi rychlo sa clovek zacita, lebo namet je zaujimavy.Postupne uz ma sem tam nudili niektore kapitoly, ktore boli ,podla mna, zbytocne len umelo natahovane.Ale ok, citanicko fajn, kratke kapitoly, to mam rada.Uvidime dalsie knihy od autora.Davam mu sancu.

Ketfl
03.12.2019 5 z 5

Teda tahle knížka mě hodně mile překvapila. Z počátku jsem byla trochu zmatená z více postav, ale rozhodne to nebylo rušivé. Celou knížku jsem doslova zhltla, až mi bylo líto, ze už jsem na konci. Asi bych ji celou shrnula jedním slovem: Hustý! :-)

TessaT
28.10.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo a uživala jsem si zvraty u každé postavy. Mrzelo mě, když jsem se blížila ke konci, že už to budu mít přečtené. Jedna z top knížek.

Kočička911
03.10.2019 5 z 5

Nápad super a styl psaní bezva. Krátké kapitoly vždy o jedné z pěti postav se pravidelně střídaly a vždy skončily tak, že měl člověk chuť přeskočit další hrdiny a číst příběh jen jednoho. Alespoň tak jsem to měla já.. U Nicka jsem si přečetla následující 4 kapitoly :)

5 postav, 5 odlišných osobností, 5 příběhů.
Psychopat, bohatá známá žena, mladá dívka, mladá žena a mladý muž.
Každý jiný a téměř všichni touží po tom najít někoho s kým budou do konce života a budou mít i třeba děti.

To by jim mohl dát projekt Spojení skrze DNA..
Ale opravdu to funguje?
Opravdu je to tak jednoduché?

Šárčí
09.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,jen zpočátku jsem měla trochu guláš v jednotlivých dvojicich...děj zajímavý,hlavně ke konci překvapivý u všech párů
..hlavně elli,christopher a nick....za mě zajímavé čtení s dějem,který umí zaujmout

monika7105
19.08.2019 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly, dle mého to jako thriller moc nepůsobí.

micha-ella
08.08.2019 2 z 5

Myslela jsem, že to bude odpočinková knížka přesně pro mne, ale na straně 200 jsem četbu definitivně vzdala. Možná bych ke konci pochopila, proč se mi to zdá tak planý a bezduchý, ale už se mi to ani nechtělo prolistovat a přeskákat, škoda času.