Spriaznené duše

Existuje niekde vaša spriaznená duša? Predstavte si svet, v ktorom ju môžete nájsť vďaka novému vedeckému objavu. Stačí jednoduchá analýza DNA a hneď je jasné, pre koho ste boli stvorení. Databáza zahŕňa miliardu ľudí z celého sveta. No na „večnú lásku“ nie je stopercentná záruka. Pretože dokonca aj spriaznené duše majú svoje tajomstvá. A niektoré sú smrteľne šokujúce......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399878/spriaznene-duse-ryA-399878.jpg 4.5307
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Lindeni

The One, 2016

Kniha Spriaznené duše

Mirin1349

Jáchyme, hoď ho do stroje ve vztahové verzi. Tohle byla jedna z nejlepších knih žánru. Kapitoly mizí před očima, napětí se stupňuje a nutí číst dál a dál. Postupně se seznámíme hned s pěti osudy, pro začátek mi pomohlo napsat si tahák, ale velmi brzy víte, kdo je kdo. Každý jeden z příběhů by obstál sám o sobě, až tak zajímavé všechny byly. Slova jsou zbytečná, tohle si musíte přečíst.

ElenaM

Skvělá knížka, nechápu, že mi doma ležela tak dlouho. Velice neotřelým způsobem napsaná. Krátké kapitoly dávají knize zběsilé tempo. Pořád chcete číst dál. Zajímavý námět a skvěle vystavěné příběhy jednotlivých postav... Nevím, čí příběh mě bavil nejvíc. Některé příběhy se mi zdály slabší, ale pak přišel obrat. Knížka je plná nečekaných zvratů a odhalení. Určitě se nudit nebudete. Dlouho jsem takto zajímavou knihu neměla v ruce. Určitě všem doporučuji.

Pine

Blíží se konec kapitoly… a prásk. Je to tam! Další šok. Překvapení střídá překvapení. Na těch nečekaných větách se stanete závislými a musíte číst dál. Každý z pěti příběhů byl svým způsobem nereálný, ale není právě tohle ten důvod, proč se noříme do světa knih?
Nenáročná četba s originálním nápadem a slušnou dávkou manipulativního chování.

NoraHudecová

Mandy, Christopher, Jade, Nick a Ellie sú súčasťou vedecky podloženého testu, ktorý vám na na základe vašej DNA nájde toho pravého/tú pravú. Databáza ľudí z celého sveta však ľudí nielen spája ale aj rozdeľuje. Čo urobíte, keď zistíte, že váš partner nie je geneticky predurčený pre vás? Váš vyvolený môže žiť na opačnom konci sveta, alebo môže byť ťažko chorý či dokonca sériový vrah.
Od knihy som mala nulové očakávania a práve preto ma asi milo prekvapila. Dej je pomerne akčný a plný zvratov. Je pravda, že je to možno až prekombinované, ale vôbec mi to nevadilo, skôr naopak. Každý príbeh bol extrémny, ale práve preto som hltala kapitolu za kapitolou. Myslím si, že pointa je veľmi zaujímavá, keď sa človek na príbeh pozerá z psychologického hľadiska. Ľudia dokázali zahodiť svoje dlhoročné vzťahy na základe vedy a nových technológií.

Peyka

Pecka! Pecka! Pecka! Řadím mezi nejlepší knihy, které jsem četla. Originální kniha složená z pěti příběhů, na sobě nezávislých. Ovšem pět lidí, které spojuje jedno - test DNA, který vám najde dokonalý protějšek. Nepřímo hazarduji se slovem dokonalý, protože kniha je pravý opak dokonalosti.

Příběhy jsou svým způsobem fascinující. Je to super cool si najít protějšek na věčnost, ale za jakou cenu?!

Klobouk dolů před panem Marrsem, který vykreslil svoje postavy do detailů a napsal tak poutavý a šokující životní příběh ke všem pěti charakterům. Každý příběh stál sám za sebe a rozhodně zastoupen prvky kvalitního románu - napětí, dynamika,zajímavá zápletka, hrdinka/hrdina budící soucit, nečekaný zvrat a šokující závěr. Upřímně já koukala s otevřenou pusou na konci každé kapitoly.

Spřízněné duše vás donutí přemýšlet o životě, který vedete, o rozhodnutích, která činíte, o krizích, se kterými bojujete, i o láskách, které jste možná prošvihli. Kniha jak pro mladé, tak pro starší. Fakt pecka!

PetK

Upřímně řečeno to bylo lepší, než jsem podle anotace a obálky čekala. Co jsem čekala? Nenáročný příběh, nad kterým nebudu muset přemýšlet a pomůže mi odreagovat se před spaním. To jsem v podstatě dostala, ale přece jen to mělo něco navíc.
Zaujala mě už hlavní myšlenka, že se lidi po celém světě seznamují prostřednictvím aplikace, která vám na základě DNA přiřadí jednoho jediného ideálního partnera. Při troše zamyšlení si můžeme představit spoustu pozitiv i negativ, která to může přinést. Všechna jsou v knize naznačena.
Jejím těžištěm je několik příběhů lidí, kteří se do projektu zapojili, a kterým se stane nějaké to "ale". Pravda, hlavně ke konci jsem zaznamenala trochu toho přitahování za vlasy, ale na druhou stranu mě asi 2× autor překvapil nečekaným zvratem. Takže tak, příjemné překvapení.

elisa194

Co se mi libilo, byly zápletky, zvraty, které me udržovaly v napětí až do konce a styl psaní. Ale i přesto bych dala 3.5hvezdicky, z počátku mi trvalo, než jsem se začala v 5ti příbězích orientovat a zbytečně byla kniha natahovaná.

Pettinka

Tuto knihu jsem měla hrozně dlouho ve své knihovně, ale šáhla jsem po ní až teď. A že to teda stálo za to. Kniha není žádný drobek, ale zhltla jsem ji opravdu za pár hodin. Je to psané velmi čtivou formou, zajímavý a zapeklitý příběhy xx lidí. Má to prostě ty správné grády, které má kniha mít. Musím říct, že vlastně skoro všichni hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí. I když se s nimi osud nemazlil. Tohle byla po hodně dlouhé době kniha, která mě fakt chytla za srdce a jsem ráda, že jsem si ji z nějakého důvodu před tím rokem koupila. Teď jsem zjistila, že mám doma od tohoto autora i jeho další knihu, tak doufám, že bude ještě lepší nebo minimálně stejně dobrá. Já doporučuju všemi pěti!