Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483449/bmid_spasitel-xMd-483449.jpg 5 1709 474

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan.Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Project Hail Mary , 2021

Lena78537
05.09.2022 5 z 5

Skvěle propracovaná kniha, s bezchybným stylem vyprávění. Možná o fous lepší než Marťan.

JSmerda
04.09.2022 5 z 5

Spasitel je láska na první počtení. Andy Weir se drží osvědčeného stylu vyprávění, kdy se před hlavním hrdinou kupí problémy, které řeší svým intelektem, encyklopedickými znalostmi a tvůrčím přístupem. Není to sice originální - přístupem k ději je to hodně podobné předchozím knihám (Marťan, Artemis), ale nač měnit to, co je dokonalé :). Trochu mi to připomíná Verneovky 21.století.

Hobitka
24.08.2022 5 z 5

Skvělá knížka.
Úžasně propracovaný a krásný příběh.
Technické a vědecké záležitosti jsou vysvětlovány moc pěkně. Jsem laik a i tak jsem se většinu času bez problémů chytala :)
Vřele doporučuji!

Betti
22.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasný příběh o astronautovi, který se octne sám na palubě kosmické lodi a neví, co má za misi. Postupně si rozvzpomíná na svůj život, a co ho sem přivedlo. Nejvíc mě překvapilo a uchvátilo přátelství, které navázal člověk s inteligentní mimozemskou bytostí, která nás doprovázela většinu knihy. Společně se snažili oba zachránit svoji civilizaci a planetu před vyhynutím. Ačkoli byly oba organismy z úplně odlišných světů, dokázaly najít společnou komunikaci a spolupracovat na svém cíli. Dojemné a velmi doporučuji.

stanislav0373
19.08.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh z pera Andyho Weira nám ukazuje, že vesmír je kouzelné místo a člověk i přes svá negtiva nemusí být úplně odepsaný...

Autora jsem si oblíbil pro propracované příběhové linky, reálné postavy a skutečnost, že fyzika sedmé třídy základní školy vám v případě, že nejste úplný kretén, může zachránit život...

LooneyCZ
19.08.2022 5 z 5

Tohle byla prostě veliká PARÁDA! Dojemnější než E.T. a napínavější než malé trenýrky. Silný příběh, který se pomalu rozmotává a graduje až k závěru. Nemám co vytknout. Pecka. Tečka.

Liss93
16.08.2022 5 z 5

To bylo počteníčko! Marťan je mou oblíbenou knihou i filmem a Spasitel mu šlape na paty, ale to jen proto, že je delší a nedá se přečíst na jeden zátah. Začátek je trochu zdlouhavý a hůř se do něj začítá, ale pak už se člověk nemůže odtrhnout a napjatě očekává, co bude dál. Sice nerozumím fyzice a ztrácela jsem se v osvětlování všech fyzikálních i jiných jevů a věcí, ale hlavní byl příběh. O jednom osamělém člověku putujícím nekonečným vesmírem hledajícím řešení záchrany Slunce a Země. A to nakonec našel, a nejen to...

ElizPetrova
14.08.2022 4 z 5

Toto je mé první setkání s knihou odehrávající se ve vesmíru a musím říct, že mě to neskutečně bavilo. I přesto, že jsem nikdy nebyla blázen do fyziky, astronomie apod. jsem si užila i vědecké a technické pasáže, kterých tam bylo požehnaně, možná až příliš, ale na celkovém dojmu to neubralo. Závěr byl spíše takový pohádkový a méně uvěřitelný a je pravda, že některé části byly až moc zdlouhavé, nicméně jinak paráda.

MMM999
10.08.2022 1 z 5

Velmi zajímavý nápad, bohužel naprosto podřízeno komerci. Hlavně tam nacpat Rusa a Číňana, aby se to dobře prodávalo mimo západ. Tohle není autor pro mě, mám raději trochu nekorektní freestyle.

Lamanai
07.08.2022 4 z 5

Výborné. Pro mě bylo tedy dost těžké chápat všechny ty technické rozbory, takže po čase už to tak jako prošumělo skrz, abych se posunul dále v příběhu. Konec jsem čekal jiný a to se mi už dlouho nestalo. O síle neobvyklého přátelství i pevnosti ducha. A se smyslem pro humor, k tomu všemu.

Čmeláček
07.08.2022 5 z 5

Úžasná kniha, hlavně o síle přátelství. Líbila se mi stejně jako Marťan a fakt jsem nemohl přestat číst :). Pět stars je málo!

Janadvorackova
30.07.2022 5 z 5

Docela se bojím - čtěte - dychtivě čekám, s čím autor přijde příště -:))). Je to vědecko fantastický cvok.

Ano, blahem jsem se tetelila, protože po kupě sci-fi dobrodrůža jsem po hodně dlouhé době četla vědeckou fantastiku, která je fantasticky vědecká a přijatelně šílená, aby připomněla některé starší doby a autory. Psali to samé, ale museli si vystačit s poznatky své doby, takže při čtení v současnosti mi tam pochopitelně vždy něco chybělo.
Snad to dává smysl.

Bylo fakt osvěžující sledovat plynutí děje a kolikrát s hlavním hrdinou dojít ke stejnému závěru. Kapacita mého mozku stačila, což mě těší asi tak stejně jako celý tento příjemný příběh.
Konec jsem neodhadla a měla bych pár otázek, ale... tak je to správně.

peeetta
29.07.2022 5 z 5

Výborná kniha. Dlouho jsem čekala, zda ji opravdu můžu zařadit do tématu, kdy hrdina pije kávu. Kniha je psána s prvky retrospektivy. Velmi napínavé zakončení příběhu.

ZachyMe
28.07.2022 5 z 5

Tohle bylo fakt dobrý. Nemohl jsem se odtrhnout. Autor je fakt suprový.

jurass1976
27.07.2022 5 z 5

výborná kniha

olga8832
27.07.2022 5 z 5

Famózní. Opravdu skvělá kniha, příběh je velmi zajímavý a napínavý od začátku až do úplného konce, doporučuji. A jako bonus navíc malé dovzdělání v astronomii.
SPOILER...
Jen ještě... ta spousta žen v týmu na zemi včetně vrchní velitelky, trochu mě děsí, zda to není snaha o genderovou vyváženost ;-)

Iwy
24.07.2022 5 z 5

Máločemu dám plný počet, ale toto je prostě "skvělé, skvělé, skvělé".
Je jasné, že spoustě lidí nesednou technické popisy a astrofyzika, ale učitel Ryland všechno srozumitelně vysvětlí, jó mít takového na střední :-) Za mě úžasně promyšlená, napínavá, dechberoucí jízda.

micha-ella
18.07.2022 3 z 5

Od školních let nemám ráda fyziku ani chemii, přesto jsem až do poloviny příběhu vydržela číst všechny akce, postupy a nápady na tato témata s chutí, protože příběh je to báječný. Pak už jsem některé tyto odstavce přeskakovala, víc mě bavily kapitoly z vesmíru než ty ze Země. Skvělá napínavost a vtipnost jako u Marťana!

Bašťák
16.07.2022 5 z 5

Po Marťanovi a Artemis bylo zcela jasné o co půjde. Autorův styl jsem si soukromě pojmenoval jako "laboratorní sci-fi", kdy málem na každé stránce nechybí nějaký ten vědecký experiment nebo výpočet. Ale nevadí to, neboť příběh samotný je opravdu napínavý. Hlavně popis prvního kontaktu a ten mimozemšťan je podán naprosto skvěle a skoro bych řekl výjimečně uvěřitelně. Bavilo moc, otázka?

Ivanule
13.07.2022 5 z 5

Tak abych pravdu řekla moc na sci-fi nejsem, dále mi vadilo,že tam byli vědecké názvy, které jsem moc nechápala o propočty atd.,ale na druhou stranu příběh velice výborný,za to nemohu vůbec nic vytknout,začatla jsem se nemohla se odtrhnout,popravdě já takhle zůlstat ve Vesmíru,asi bych se svou panikou zešilela:D

vesmír mimozemšťané sci-fi

Andy Weir