Špalíček veršů a pohádek

Špalíček veršů a pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346839/mid_spalicek-versu-a-pohadek-Gle-346839.jpg 5 362 63

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Jedna z knih, které mě doprovázely snad celé dětství. Ilustrace nádherné, verše snadno zapamatovatelné, některé si pamatuji do dnes, jiné mi okamžitě naskočí při přečtení prvních veršů. Pokud bych měla označit nějakou knihu, jako knihu dětství, pak to bude určitě tato.

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Dodnes si pamatuju některé veršované pohádky zpaměti...a ohromuju vnoučka :-)

terezie6086
02.06.2017 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih s dětství, hlavně příběh o Palečkovi to je moje nejoblíbenější. Doteď si pamatuji úryvky z Perníkové chaloupky či Červené karkulky :-)
A básničky jakbysmet :-)

whale77
28.02.2017 5 z 5

Až teď, na stará kolena, jsem tuhle knížku dala komplet celou. Včetně všech básniček. VŠECH. Poezii obecně nemám moc ráda, ale dětskou zvládnu. Z téhle Hrubínovy kolekce jsem měla schizofrenní pocit – klasické zbásněné pohádky jako O Palečkovi, Karkulce, Smolíčkovi či Perníkové chaloupce jsou super, klasika kterou člověk odrecituje i po desítkách let. Ale pak hromady a hromady říkánek typu láska-páska, zavánějících grafomanií, vy nás ale zásobujete, pane Karfík!
Zato próza mě nadchla i teď, po letech! Pohádky jsou převyprávěné skvostnou, a přitom stále aktuální češtinou. Z klasických pohádek bych právě Hrubínův Špalíček doporučila pro čtení i menším dětem, protože tam je minimum slov, která by mohla komplikovat pochopení (max. „loubí“).
A obrovským plusem této knížky jsou samozřejmě Trnkovy ilustrace!

jaroslava1
21.10.2016 5 z 5

tuto knihu jsem měla moc ráda od mých dětí - i ti ji měli jako jednu z nejoblíbenějších dětských knížek,... vyrostli a zřejmě si někdo z nich vzal tuto knihu pro svoje děti, a tak mě nezbylo, než si ji koupit, abych mým vnoučatům mohla ukázat a číst z této nádherné knihy, aby se na chvíli dostlali ze světa PC her, které je zavádějí úplně někam jinam, pro mě nepochopitelných oblastí

konicekbily
09.10.2016 5 z 5

Můj velký pomocník při výchově capartů!

Phewell
07.08.2016 5 z 5

Špalíček, to je mé dětství a rané vzpomínky na mou mámu, která mi předčítala.

edith79
09.04.2016 5 z 5

Jedním slovem úžasné.

Lucek
26.02.2016 5 z 5

Kam, Karkulko malá, kam?

bajdulina
08.01.2016 5 z 5

Miluju tuhle pohádkovou knížku. Má ji moje babička a neváhám si ji přečíst ani ve 25. letech, když přijedu na návštěvu.

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Klasika, k dětem velmi vděčné :-)

janasim
14.10.2015 5 z 5

Nádherná knížka pro každou příležitost. Verše jsme si četli přes den, pohádky před usínáním. Přestože se jedná o pohádky, kdy by člověk čekal, že je stoprocentně zná, tak v této knížce byla každá nečekaným překvapením.

alef
09.09.2015 5 z 5

Tahle knížka má vše co taková knížka pro nejmenší mít má, umožňuje nám, rodičům společné čtení večer před spaním ... než se děti samy stanou čtenáři, jsme to my (naše vyprávění), kdo jim ukáže „velký svět“, který zatím neznají a pomaloučku poznávají, ... jsou to právě takovéhle říkanky, veršíky a pohádky, které jim umožní přijímat zkušenost ... pomocí symbolů porozumět, vyřešit strachy, úzkosti, problémy, ...

„Pohádka totiž není původně literatura, pohádka je povídání. Pravá lidová pohádka nevzniká tím, že ji národopisný sběratel zaznamená, nýbrž tím, že ji babička povídá dětem. Skutečná pohádka, pohádka ve své pravé funkci je povídání v kruhu posluchačů. Rodí se z potřeby vypravovat a rozkoše naslouchat.“ K. Čapek

Tuhle knížku "povídali" moji rodiče mně, já pak svým dětem a budu ráda, když ji jednou budou i oni vyprávět těm svým :-).

Luccy78
07.08.2015 5 z 5

Nádherná kniha pohádek, která provázela mé dětství a moc ráda na ní vzpomínám.. Jednoduše, literární skvost..

reader.007
19.07.2015 5 z 5

Možná ze mne mluví sentiment, ale podle mne je právě tohle ta nejdokonalejší knížka pro děti. Je v ní prostě všechno: krátká říkadla, delší básničky, veršované pohádky (které mimochodem umím skoro všechny nazpaměť), klasické pohádky, méně známé pohádky a konečně exotické příběhy z Orientu které ocení i ti, pro které je třeba taková Popelka prostě málo akční. No řekněte, která jiná dětská kniha vás provede tolika žánry...

Abbi
17.06.2015 5 z 5

Jsem strašně ráda, že se mi podařilo sehnat vydání z roku 1988, protože ty nové už jsou o několik desítek stran ochuzené. Česká klasika, která by měla být v každé knihovně. Jako dítě jsem ji milovala a těším se, až z ní jednou budu předčítat i svým dětem.

Ali1960
24.02.2015 5 z 5

Tento poklad mám v knihovně 50 let. Dostala jsem ji ve čtyřech letech - s krásným věnováním
od rodičů. Byla mou nejmilejší knížkou až do doby dívčích románků. Nedá se spočítat, kolikrát
asi prošla mýma rukama, kolik nemocí se mnou sdílela...

Samira
22.02.2014 5 z 5

Nádherná kvalitní klasika. Od ilustrací, po verše, přes pohádky až k Květuščině zahrádce - dokonalá. Já jsem jí milovala a teď jí čtu zase své dceři.
Doporučuji!

bibi.r
09.01.2014 5 z 5

Klasika české literatury pro nejmenší. Básničky a pohádky podané takovým způsobem, že to musí zanechat stopy na duši (samozřejmě jen ty nejhezčí stopy :D).
A ilustrace Jiřího Trnky jednoznačně dodávají na vysoké kvalitě.

lazarus
10.09.2013 5 z 5

Bezesporu nejkrásnější pohádková knížka na českém trhu.
Moře vzpomínek na maminku, když nám z ní četla a učila nás říkadla a básničky.
Některé si pamatuju dodnes.

" Jak to bylo, pohádko?
Zabloudilo kuřátko
za zahradou mezi poli,
pípá, pípá, nožky bolí..."