Špalíček veršů a pohádek

Špalíček veršů a pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346839/mid_spalicek-versu-a-pohadek-Gle-346839.jpg 5 362 63

ivulka15
04.10.2020

Moje úplne první kniha,kterou jsem dostala na vánoce v první třídě. A prý jsem ji pořád všude hrdě tahala sebou,přestože je dost těžká. A i po letech jsem z ní ráda předčítala mým dětem.

Marekh
25.09.2020 5 z 5

Kniha mého dětství. Po letech jsem se zase ke knize vrátil, ačkoliv už nejsem dítětem, a přesto jsem si knihu užil plnými doušky. Knihu určitě doporučuji všem dětem, ale také dospělým. Knihu hodnotím na 100 %.

Kniha je nádherná po všech stránkách – po obsahové stránce i po grafické. V knize se vyskytují básničky, hádanky a pohádky. Většina pohádek je známá (O Červené Karkulce, O perníkové chaloupce, O Šípkové růžence, O popelce aj.), na některé pohádky jsem pozapomněl (O bílé laňce, O pavím králi, O Všudybylovi aj.). Moc se mi také líbila POHÁDKA O KVĚTUŠCE, která je napsána ve verších. Je však škoda, že ve vydání z roku 2013 nejsou do knihy zařazeny POHÁDKY Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI. Ve starším vydání knihy, kterou jsem v dětství vlastnil, byly tyto pohádky do knihy zařazeny. Vzpomínám si, že kniha byla mnohem hrubší než vydání z roku 2013. To je způsobeno jiným typem papíru a samozřejmě větším rozsahem. Je záhadou, proč vydavatelství tyto pohádky také nevložily do knihy. Nicméně knihu mám také v elektronické formě, vydání z roku 1974, takže si tyto pohádky také přečtu, i když budu muset číst na počítači. Kniha POHÁDKY Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI byla vydána také jako samostatná kniha.

Kniha má velký formát a křídový papír. V závěru knihy se vyskytují medailonky Františka Hrubína a Jiřího Trnky. Děti si mohou číst knihu sami, anebo s rodiči. Rodiče můžou dětem třeba předčítat pohádky, které jsou napsané prózou. Pohádky nejsou dlouhé, takže vždy mohou přečíst jednu pohádku dětem před spaním. :)

LillyM.
06.09.2020 5 z 5

My jsme rodina s určitými zvyky a tohle je prostě základ, samozřejmě že se líbilo❤

ArwenAragorn
28.08.2020 5 z 5

Moc hezké básničky s krásnými ilustracemi. Samozřejmě jsem měla jako malá.

ZuzanaK.
06.08.2020 4 z 5

Klasika a nádherné ilustrace Jiřího Trnky. Povinná četba do dětských postýlek.

AndyBorovička
07.04.2020 5 z 5

tuto knihu mám moc ráda jsou zde krásné pohádky a básničky, které si ještě stále pamatuji :-) např. Malíř - vezmi žlutou tužku, namaluj si hrušku a pod hrušku talíř, sláva, ty jsi malíř :-) a celé to je doprovázené skvělou ilustrací pana Jiřího Trnky

pipa36
02.03.2020 5 z 5

Moc ráda se k této knize vracím - byla to jedna z mých nejčtenějších během dětství. Vždy jsem v ní přečetla úplně vše - říkadla, básničky, pohádky... Klidně pořád dokola. Psáno úžasným jazykem, který podtrhuje kouzlo pohádek. Moc pěkné.

TaJiná
26.06.2019 5 z 5

"Stárek se o mlýn dobře stará, a když přijdeš do mlýna, na Martina vzpomíná, jak šli spolu za nevěstou a jak Martin usnul cestou."
Moje nejoblíbenější pohádka a sladké usínání při čtení od maminky. ❤

kara
18.01.2019 5 z 5

Moje láska od dětství. Když přijedu na návštěvu k babičce, dost často do Špalíčku nakouknu. Znovu se mi díky ní vrací krásné chvíle, když jsme si ji společně četli, potom i já sama, když mě babička hlídávala, když jsem byla někdy nemocná. Nad touto knihou mám vždycky znovu pocit, že jsem malá holka, všechno je skvělé, bezpečné, z kuchyně voní čerstvě upečené buchty a dědeček je stále ještě naživu s námi.

bukyna84
18.01.2019 5 z 5

Hrubínův Špalíček s ilustracemi Jiřího Trnky nesmí chybět v žádné knihovně. Pohádky jsou čtivé, můj tříletý syn je miluje, často se ptá, jestli budeme číst zase pana Hrubína :-) A já mu je ráda čtu, jde to krásně i nahlas, což není u dětských knih pravidlem...

Jirinamac
05.01.2019 5 z 5

Tyto krásné pohádky a básničky jsem koupila pro své první dítě v roce 1983 cestou od doktora, když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Jak ráda jsem z ní dětem četla. :)

sarka9190
10.11.2018 5 z 5

Tato kniha je moje dětská láska.

MartinaMartina
01.11.2018 5 z 5

Poklad v mé knihovně.

MorriconeTheGod
09.09.2018 5 z 5

Takový pohádkový fundament, který by asi v české domácnosti neměl chybět.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Kniha, kterou máme doma v polici je tak ohmataná, že není vůbec možné pochybovat o tom, že patřila v dětství k jedněm z našich nejoblíbenějších. Červená Karkulka nebo Paleček a jeho kamarádi jsou nesmrtelná klasika, díky Špalíčku jsem objevila Andersena a pohádky Tisíce a jedné noci, no a veršovanou pohádku o Květušce a její zahrádce si občas z nostalgie přečtu i dnes.

Prazub
22.03.2018 5 z 5

Pravděpodobně tato kniha mne dosti ovlivnila v mém dětství. Ty verše doplněné působivými obrázky mi jaksi utkvěli v paměti. Jen nemohu nikde sehnat vydání z šedesátých let. Kniha se mi dávno kamsi ztratila.

RyonMathrin
26.02.2018 5 z 5

Jak udělat pohádku ještě pohádkovější... napsat ji ve verších. Nádherná záležitost, moc rád na ni vzpomínám. Třeba se ještě někdy bude dělat reedice?

Damato
12.02.2018 5 z 5

Největší poklad z včerejší návštěvy Brna a mého šmejdění v antikvariátu na Kapucínském náměstí. Tuhle knihu jsem jako holka milovala- protože jsem ji četla své kamarádce, která byla o 2 roky mladší, tuhle knihu vlastnila ona a já ji před panelákem měla hlídat. Dokud jsem knihu nepřečetla chudák kamarádka ( promiň Pavlínko, teď už jsi dospělá a určitě ti došlo, že jsem s tebou kamarádila z vyloženě prospěchářství, musela jsi sedět na klepači a potichu poslouchat, jak já čtu - byla jsem mrcha,co? ) , moc jsem ji tuhle knihu záviděla a o to větší radost jsem měla včera, když jsem na ni narazila. A během cesty dom ji prohlížela jako svátost, možná o to hůř jsem nesla, když jsem ji večer začala číst vnučkám a po chvilce zjistila, že si hrají v posteli s panenkami a mě neposlouchají a věta -" .... Babíííi, mě to neba...., vyprávěj radši o tom, jak jsi byla malá a honila" leva". ( Kdysi mi můj děda vyprávěl, že když byl v Africe , potkal lva a já tenhle příběh převyprávěla a s úspěchem vykládala jak dětem , tak vnučkám). Škoda, přesto ale tahle kniha zůstala na pomyslném žebříčku mých TOP knih na hodně vysokém žebříčku.

Bella1
01.02.2018 5 z 5

Další krásná knížka, na které jsem vyrůstala. Jedna z nejkrásnějších.

Chesterton
28.12.2017 5 z 5

Občas začínám snít sen o dětství a začínám se těšit na vnoučata:))