Špalíček veršů a pohádek

Špalíček veršů a pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346839/mid_spalicek-versu-a-pohadek-Gle-346839.jpg 5 362 63

Ayla767
Ayla767
13.09.2023 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek jsme doma neměli, za to moje nejlepší kamarádka ano :-) . Prohlížely a četly společně, krásná vzpomínka.
Koupila jsem ho až mým dětem, četli a učili jsme se říkanky a básničky.
A je to opravdu klenot.

Zemlja
Zemlja
03.09.2023 5 z 5

Mnohokrát čtená, milovaná knížka. Nemůže zestárnout, je dokonalá.

Titina
Titina
24.05.2023 5 z 5

Tahle knížka by neměla chybět v žádné dětské knihovně. Poklad. Nádherný jazyk, dokonalý rytmus veršovaných pohádek, díky kterému se snadno zapamatují a vryjí do srdce.

Kabuky
Kabuky
19.05.2023 5 z 5

Prostě nádhera.

KURACHJO2018
KURACHJO2018
16.02.2023 5 z 5

Poklad mého dětství. Dílo které mě provázelo dětstvím, provází životem a dovedlo až do věku - sátiletých. V dětství byla součástí mé knihovny a je nadále. Veršování pro dětskou hlavičku, aby porozuměla jazyku, literatuře a smyslu pro krásno. Koho by toto nenadchlo. Pokud jste se v dětství potkali, jako já, s knihou, rozhodně vás tato kniha neminula. A pokud jste ji minuli- pak věřte, že u tohoto díla na věku nezáleží....

helenah
helenah
09.02.2023 5 z 5

Písnička se zpívá, pohádka se povídá. A kdo se rád dívá, hezké věci uhlídá. Takhle prostý verš uvádí tuto překrásnou knihu, milovanou už třetí generací dětí a jejich rodičů a prarodičů. Verše Františka Hrubína, obrázky Jiřího Trnky nikdy nezestárnou, nikdy nepřestanou hladit a těšit.

Pivka1
Pivka1
16.10.2022 5 z 5

Tuhle knížku miluji a vracím se k ní i když jsem ve věku babičky. Říkadla, pohádky krátké i dlouhé, veršované i neveršované. Tato knížka rozhodně patří do každé knihovničky.

Briv
Briv
04.10.2022 5 z 5

* Tak klasická, tradiční a laskavá kniha a navíc to čtení tak pohladí po duši. Úplně se vracím do dětství, když z ní čtu pohádky synovi. Byla to úplně první knížka kterou jsme mu koupili, protože to prostě patří do českých knihovniček. Ta moje už se nedochovala, ale jsem ráda, že si můžeme dál číst tuhle krásu.
Máme ji oba moc rádi, takže dáváme 5 *.

Jasmine111
Jasmine111
11.08.2022 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek minulého století!

Obdivuji zvukomalebnost i děj každé pohádky a říkanky. Sluníčko sedmitečné. Borůvky. Koťátko spí. Smolíček a jeskyňky. Kůzlátka. Loupežníci. Paleček, Budulínek nebo Otesánek?

Vždy při otevření nevím, co mám číst dříve! Každá veršovánka je tak nádherná, nabitá těmi nejmilejšími slovy. Popelka, Paví král, Sněhurka. Všechno na jednom místě. Překrásný soubor, který je pohlazením pro duši.

Ilustrace jsou kouzelné a vytváří to nádherný svět!

Špalíček, to je nesmrtelná knížka, stejně, jako všechny jeho pohádky!

Len2očka
Len2očka
15.05.2022 5 z 5

Tak jsem si ,,Špalíček"konecně pořídila do své knihovničký pro naší malou vnučku,už se těšim na čtení z této přenádherné knížky.

Snoopi
Snoopi
09.09.2021 5 z 5

Pravděpodobně vůbec první kniha, kterou jsem dokázala přelouskat, jakmile jsem se naučila číst - pořád si pamatuji tu hrdost, že jsem to zvládla :-)
Nesmrtelná kniha, která se dědí z generace na generaci. Prostě patří ke zlatému fondu dětské literatury a neměla by chybět v žádné knihovně. A k tomu ještě geniální spojení Františka Hrubína a malíře Jiřího Trnky.
Začíná kapitolou různých zvukomalebných říkanek a hádanek, pokračuje oddílem Dvakrát sedm pohádek, přidává veršovaný Špalíček pohádek spolu s Pohádkou o Květušce - a končí těmi nejznámějšími pohádkami z Tisíce a jedné noci. Pevně doufám, že na ní vyrostou další a další generace malých čtenářů.

morava
morava
24.05.2021 5 z 5

Laska na cely zivot :-).Mohla by jsem ji cist porad dokola. V detstvi jsem se teto knihy nemohla nabazit, a nemuzu se ji nabazit ani ted. A ilustrace pana Trnky, byly, jsou a budou mou velkou motivaci ke kresleni.

terinkha
terinkha
18.04.2021 5 z 5

Tohle je podle mě nejkrásnější dětská kniha. Krásně napsaná, milá, miluju ten jazyk, říkadla, která si od dětství ještě pamatuju!
A ty pohádkový příběhy!
Těším se, až bude holčička větší a budeme rýmovačky říkat spolu
Špalíček do každé rodiny!

Gibis
Gibis
16.03.2021 5 z 5

Špalíček veršů samozřejmě a neodmyslitelně patří do každé dětské knihovničky a provází všechny generace naší rodiny.

Daněla
Daněla
17.02.2021 4 z 5

Prostě naprostá klasika.

Ni.kk.i
Ni.kk.i
16.01.2021 5 z 5

Moc krásná knížka. Mně i dětem učarovala jak krásnými pohádkami a verši, tak kouzelnými ilustracemi.

Luvy
Luvy
13.01.2021 5 z 5

Krasna kniha, krasne kresby, nezapomenutelne.

Jadla
Jadla
06.01.2021 5 z 5

Jak to bylo, pohádko? Héééj rup, už ji nesem. Větší už tam neměli. Po trávě se nejlíp tráví. Vyprávím je dětem večer v posteli před spaním, potichu, někdy i několikrát dokola, a stejně se neomrzí. Tak je vyprávěla i maminka nám. A v srdci doufám a věřím, že je budou moje děti vyprávět těm svým. Větší poklonu snad ani nemohu vyjádřit.

Kontryhelka
Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Moje srdcovka. Pro mně hodně velká klasika a nostalgie. Na tuto knihu mám zároveň i vzpomínky na prázdniny u babičky. Pro zasvěcené, netřeba představovat. Kniha splnila veškeré moje očekávání.

RomanDušek
RomanDušek
15.10.2020 5 z 5

Z této knihy (akorát ve starším vydání) nám jako dětem četl děda i babička.
Byly to nádherné chvíle ve společnosti ještě krásnějších pohádek :-)
Moc rád na to vzpomínám a všem rodičům a jejich dětem mohu jen doporučit!