Poločas rozpadu

Poločas rozpadu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/bmid_polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4 1035 183

Spad série

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?... celý text

TallulahBee
03.09.2017 5 z 5

Jedná se o neskutečnou jízdu. Celý příběh jsem si neskutečně užila, tak doufám, že poslední díl bude stejně dobrý :). Už, aby byl listopad.

Terva
02.09.2017 5 z 5

Kopl jsem ho do hlavy.
A pak ještě ještě jednou
a pro jistotu ještě jednou.....
Jediná výhoda jaderné války – zmizeli všichni ochránci zvířat.

Týjo, poprvé vidím chlapa takhle zblízka a nesmím ho zabít. Jak se jmenujete?
Hrdina z Istanbulu je zpět.
Všichni chtěli hrdinu z Istanbulu a taky (tady) ho mají.

Tak nevím, zda je dobře, nebo špatně, že František Kotleta sestupuje na žebříčku humoru stále níž a níž. Od dob Bratrstva i Perunovo krve uniká z jeho příběhů sranda a černý humor a tím se stávají příběhy vážnější, složitější a více nepředvídatelné.

Poločas rozpadu je sice pokračování Spadu, ale jedná se vlastně o jiný příběh se stejnou postavou. O příběh složitější, krvavější a brutálnější. Jen sporadicky okořeněný humorem nebo ironií.
Post-apo kde jde vážně o život se velmi dobře čte a vlastně jsem měl chuť po přečtení se do toho pustit znovu. Počkám však na třetí část nazvanou Rázová vlna a poté si celou trilogii vychutnám znovu. Tak že možná je dobře ta absence vtipu, protože je to velmi vážné a velmi dobrodružné.

Malá ochutnávka:
….opřel jsem se o kmen usychajícího smrku a zapálil si tabák z první tuzemské sklizně. Podařilo se nám totiž vykšeftovat s partou toulavých bulharských obchodníků několik semen, a kupodivu se jim v Brně docela dařilo.....

Na úvodu každé kapitoly je vloženo nějaké moudro. Vždy se jedná o Japonský citát, který nějak souvisí s následujícím odstavcem a dějem. Sice jsem z příběhu vypsal několik citátů, ale ani jeden ten japonský. Nejsou to moudra pana Kotlety a tak do jeho profilu nepatří.

V knize najdete několik popkulturních odkazů, které se většinou týkají patriotismu k Čechám. Hlavně pivo a Švejk: Byl vůbec ještě Čechem někdo, kdo nejspíš nečetl Švejka a s Plzní v ruce nečuměl v televizi na hokej?

Mohu tak konstatovat: Je ještě vůbec někdo Čechem, kdo neochutnal Kotletu?

CITÁT: Když lidé věří v něco víc, zpravidla to končí masakrem.

flare
01.09.2017 4 z 5

Jako, nevím proč, ale ty starší kousky pana "mordýře" Kotlety se mi líbily nějak více. Ale jako oddechovka cajk..

kabismo
31.08.2017 5 z 5

Kotleta..jako vždy vtáhne a pustí až na konci knihy.

Tamten
30.08.2017 4 z 5

Pokračování kvalitou navazuje na první díl, je podobně čtivé a zábavné. Nicméně zatímco první díl byl poměrně uzavřený dějem, druhý končí dalo by se říci v půlce věty a bez dalšího dílu to prostě není kompletní knížka.

Bediczek
29.08.2017 3 z 5

Pěkná blbost, ale na tranzit metrem do práce ideální. Je Kotleta feminista?

groula
28.08.2017 5 z 5

Opět Kotlata jak jej známe. Sice o něco málo perverzního sexu, ale stále je to on.
Kniha čtivá, chytlavá.
Super.
Co mě vytočilo bylo, že musim počkat na třetí díl....
půl roku - kurwa :-)

Fuksinka
28.08.2017 3 z 5

Jednoduchá oddychovka. Ale i na Kotletu je jednoduchá až moc. Konec je otevřený.

kleo9554
26.08.2017 5 z 5

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :-)

kazatell
21.08.2017 4 z 5

Volné pokračování knihy Spad, je opět jednoduché oddychové čtení. Až na pár chyb v knize, kdy mi přijde že autor zapomněl počítat kolik nepřátel v souboji na začátku představil a kolik jich hrdinové nakonec zabily, není co vytknout. Snad až na fakt že volné pokračování udělalo z jednoduchého příběhu trilogii a další díl vyjde až v listopadu. Z pohledu autora je tento krok dobrý, protože si zajistí hned na začátku prodeje. Předpokládám že nikdo nebude čekat na recenze a další díl koupí hned jak bude vydaný

NemmamSlov
20.08.2017 5 z 5

To by chcelo okamzite posledny diel. Je to sice slabsie ako Bratrstvo krve, ale urcite nie na zahodenie. Knizka sa citala takmer sama, novy zaporak a dost zaujimavy dejovy zvrat. Len ten koniec. Clovek si uz normalne praje aby bol november. :)

LittleZedd
19.08.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Volné pokračování SPADu nijak předchozí díl nezastíní, ale právě naopak. Fantazii v postapu se meze nekladou a Kotleta tohle umí. Akce, hlášky, drsné hlášky, sex, ženy, krásné ženy, ženy magoři a uprostřed plukovník Michálek. Patriot za kterého tu práci prostě nikdo neudělá. Jsem zvědavý na poslední díl.

lyriq
19.08.2017 5 z 5

Dost mě mrzí, že jsem teď neměl moc čas na čtení, protože tohle stojí za přelouskání na jeden zátah. Jak jsem si myslel při četbě jedničky s mnohem volnějším tempem, autor si pouze připravoval pole, dvojka je masakr plný akce, zvrácených hovad a odhodlání se snažit o lepší svět. Pecka.

vipera
18.08.2017 4 z 5

No tak, no tak, no tak...sem s dalším pokračováním

lachtan77
17.08.2017 5 z 5

Super čtení už nevím jak to tu víc vychvalovat. Jednu chybu SPAD má a to, že třetí díl vyjde až v listopadu

pobijecmuch
15.08.2017 5 z 5

Výborné pokračovaní Spadu. Knihy od Franty nepotřebují žádnou reklamu, protože jsou to knižní hity už před samotným vydáním. Těším se na závěrečný díl, kdy uvidíme, zda se podaří zachránit naši planetu.

Pasadenka
12.08.2017 4 z 5

Kotletka je srdcovka. O tom žádná. Jako druhý díl série docela obstojné, ne však skvělé. Asi je to mnou, nevím, ale tato knížka mi nějak nesedla. Japonka s malýma kozama mě hrozně dostávala. :D I ty stáda zubrů. I ukrajinské amazonky. Nejlepší na Kotletě je ta bytostní blízkost vyvěrající ze společné kultury. Jen těžce by jeho knížky u mě dosahovali takovou oblibu, kdyby se neodehrávali u nás. Tentokrát to nebyla ani taková jízda, ani takový vtip. Zima se blíží a s ní vyvrcholení. Už se těším. :)

Kviky
11.08.2017 5 z 5

Paráda! Precteno v jednom zátahu..

Franc
08.08.2017 4 z 5

Tento díl jsem si užil podstatně více než ten první. Asi to bylo tím, že už jsem věděl, co mě čeká, a nemine. Vše co zde mělo být, zde skutečně bylo.

Děj mi utíkal před očima rychleji než kocour v sedmimílových botách. Každý krok provázela kupa mrtvol, akce, že i Simir Gerchan by blednul závistí. Jednoduchý příběh, neohrožený hrdina, který statistiku přežití své doby obrací naruby. Nic víc, nic míň. To bohatě stačí, aby si člověk četbu užil.

Svá slova o jisté nevyváženosti prvního dílu musím vzít zpět. Toto jsem zde nezpozoroval. Jak jsem psal výše, kniha je jízda od prvního písmene do poslední tečky.

QEDS
06.08.2017 5 z 5

Skvělé pokračování. Jinak není co dodat. Jen tak dál Franto. Už se těším na poslední díl. Všem vřele doporučuji.