Odvaha snívať

Odvaha snívať https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112830/odvaha-snivat-112830.jpg 4 179 16

Snová série

Tri mladé ženy Lauru, Kate a Margo spája dávne priateľstvo, takmer sesterský vzťah. Každá z nich pochádza z iného prostredia, vyrastali však spolu v zámožnej rodine Lauriných rodičov. Hoci v dospelosti sa ich životné cesty čiastočne rozchádzajú, priateľstvo a vzájomná súdržnosť ich spája naďalej. Román Odvaha snívať je prvou časťou romantickej trilógie o snívaní. Autorka v ňom zobrazuie osudy nesmierne ambicióznej a atraktívnej Margo, jej spoločenský vzostup, pád i opätovné nadobudnutie životnej rovnováhy. Margo sa po búrlivo prežitých rokoch vracia tam, odkial' ako osemnásťročná doslova ušta. Nie je to pre ňu ľahká situácia, zisťuje však, že na svojich najbližších sa môže vždy spol'ahnúť. Dokonca aj Josha, staršieho Laurinho brata, s ktorým si v detstve neprestajne robill prieky, postupne vníma inak...... celý text

georginaa
23.10.2021 3 z 5

První díl trilogie byl moc pěkný. Ukázal nám jak se zvednout a bojovat, když člověk přijde až na samé dno. Vždy je nějaká šance v lepší život, jen to člověk nesmí vzdát. A jak je od Nory zvykem, určitě se najde i nějaká spřízněná duše, která se přemění v neutuchající lásku. Těším se na další díl.

alzbeta4340
24.01.2021 5 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení pro ženy v typickém stylu Nory Roberts. Líbila se mi postava Margo, modelky, která po skandálu přijde o příjem i úspory a musí se s takovou situací nějak vyrovnat.

moudivlacek
20.07.2020 4 z 5

První díl série mi okamžitě připomněl sérii Svatební kvartet. Sice tam byly 4 mladé ženy, ale i tak mi to přišlo hodně podobné, 3 kamarádky spolu vyrůstají, vzájemně se podporují a mají rády. A když se jedné z nich povede si pokazit kariéru i život, přijmou ji v otevřené náruči. Jenže i zbytek má nějaké problémy, dají se dohromady, rozhýbají "byznys", a také se objeví nečekaně láska. Hodně podobné osudy i povahy hlavních hrdinů jako ve výše zmíněné sérii. Každopádně romantika, o které lze snít, není nikdy na škodu. Ráda se odreaguji dalším dílem.

petraj30
06.04.2020 4 z 5

Další z krásných sériových románů, sice jsem něco podobného již četla, ale nijak mi to nevadí. Příjemně to osvěží nudné a dlouhé dny.
Moc se mi líbí, jak Nora Roberts dokáže krásně propojit všechny příběhy na pokračování.

Šunkys
06.04.2019 5 z 5

Autorka opět nezkamala

jitka7
14.01.2019 3 z 5

Zajímavý příběh. Líbil se mi ten pád na dno a to znovuvstání. Ale Margo mi byla místama nesympatická, moc nafrněná a rozmazlená. Bylo to na mě až moc. Zato Josh se mi líbil, jenže pak se někdy k Margo choval jak ke koštěti a to zas na mě taky bylo moc. Takže zvláštní pocity z tého knihy mám.

helenkan
10.10.2018 4 z 5

Pěkná romantika. Můžem taky snít. :-) :-)

munka
03.08.2018 5 z 5

Pekné čítanie na letné dní. Romantické duše nebudú sklamané. Teším sa na príbeh o Kate.

Jessybelle
26.10.2016 5 z 5

Taková pohodová oddechovka s happyendem.

lifeoptimist
26.06.2015 4 z 5

Klasická romantika, nebylo to přeslazené prostě pro toho, kdo má tento žánr rád skvělá volba, jsem zvědavá na další postavy

kika 13
03.03.2013 4 z 5

Pěkná knížka,taková pohodová.

modranka
13.09.2012 5 z 5

Veľmi pekne napísané, odporúčam prečítať. Trochu mi to tematicky pripomína sériu Ostrov troch sestier.

Wea
30.05.2012 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a byla jsme překvapená tím,že poprvé se mi líbil nejvíc poslední díl,nikoli první jak tomu bylo dosud:-).Jinak....dál to komentovat nebudu,protože bych se stejně jen opakovala s tím,jak je tato autorka skvělá :-).

Kačík
27.01.2012 5 z 5

Bezva oddechové čtení. Právě načínám druhý díl a těším se na příběh Kate.

KateCullen
08.01.2012 3 z 5

Takové odpočinkové čtení, žádné velké zvraty :)

zuzil
30.11.-0001 5 z 5

tahle knížka se jí povedla, ahoj buzik

Nora Roberts
americká, 1950