Nevěsta

Nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3110/bmid_nevesta-DOL-3110.jpg 5 443 68

Snoubenky zemanů série

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu. ISBN 80-86508-80-3 (chybné)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

The bride , 1989

dakdar
23.07.2013 5 z 5

Moje první kniha od Garwood, po které ihned následovaly další. Ráda jsem si ji znovu přečetla, stejně jako Samety od Deveraux - odpočinkové čtení, což je pro mě tzv. historická romantika.

miseb
08.07.2013 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení. Jedna z mých nejoblíbenějších od Garwood. Velmi dobře se čte.

Nibiru
08.04.2013 5 z 5

Opravdu velmi poutavě napsaná romance, nepostrádající napětí (vlastně je to taková středověká detektivka), romantiku ani vášeň a v neposlední řadě vtip a humor. Nejvíce se mi líbíla charakteristika mužských elementů, vlastně bych řekla, že ta charakteristika mužské psýché a povahy je tak nadčasová, že se nehodí jenom pro skotské válečníky raného středověku,ale sedí i na muže 21. století, oblečeného v riflích a mikině. Prostě ani stovky let nemají na duševní vývoj muže žádný vliv!!!:-)))

hortenzie
11.01.2013 5 z 5

Také mám tuto knihu od Garwoodové nejraději, snad proto, že jsem ji četla jako první? Líbila se mi tolik, že jsem sháněla další a další tituly od této autorky. Doporučuji všem, kdo mají rádi historii a romantiku (ženy to v té době neměly vůbec jednoduché).

Evaevelína
09.10.2012 5 z 5

fakt moc pěkná knížka.

barkabara
19.08.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější historická romance od Garwood, úžasná, vtipná, romantická...čte se skvěle :)

maryzka
21.04.2012 2 z 5

docela kniha ušla souboj mezi skoty a angičany jsou asi legendární a hodně se udržují v pověstech nebo i v dějinách?

konimka
19.08.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této spisovatelky - romantika, dobrodružství a humor