Sněhurka jablka nebaští

Sněhurka jablka nebaští https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344908/bmid_snehurka-jablka-nebasti-DbV-344908.jpg 4 154 50

Pro Charlie Ever Watkinsovou je život jedna velká zábava. Slova jako zodpovědnost, ambice nebo sport považuje za sprosté výrazy, které by se měly vyslovovat šeptem. Nebo vůbec. Nejdřív řeže a pak hledá metr. Občas. Volný čas tráví vysedáváním se svými stejně uvažujícími přáteli po barech a v opileckém stavu se sází o všechno možné. Dost často prohrává a tak není divu, že její život tvoří řada po sobě jdoucích průšvihů. Jednoho dne ovšem přijde sázka, která se jí vymkne z rukou…... celý text

VěraČamková
24.07.2019 3 z 5

Dávám čtyři hvězdičky, oddychová knížka se sice četla dobře, byla plná vtipu a ironie, Sněhurka rozhodně nebyla nudná, ale příběh byl silně mimo realitu a v závěru připomínal červenou knihovnu a tak jsem nakonec ráda knihu odložila a určitě se nestane tou, ke které bych měla chuť se znovu vrátit. Naštěstí autorka píše mnohem poutavější knihy - Naslouchače i Faju považuji za mistrovská díla.

certik003
26.03.2019 1 z 5

Na začátku jsme se lehce bavila, čekala jsem, že knížka bude o tom, že parta zastydlých puberťáků tak nějak dospěje. Bohužel to se nestalo a děj byl stále trapnější, jejich mluva nesnesitelnější. Tahle knížka se autorce rozhodně nepovedla.

jesterka.as
07.03.2019 5 z 5

Super šílená oddechovka, báječně jsem se bavila :)

Jana65
16.02.2019

Knihu jsem zavřela na straně 95, takže jsem ji nedočetla. Přemýšlela jsem, zda má kniha být nějakou parodií a co vedlo autorku k napsání takové knihy, ale nic mě nenapadlo. Pokud by šly hvězdičky dát do mínusu, dala bych klidně plný počet. Nicméně na autorku jsem nezanevřela, protože její ostatní tvorba byla vynikající a četla se sama.

Tesset
09.02.2019 1 z 5

Jedna hvězdička za to, že se to četlo rychle a aspoň to ubíhalo, jinak by to nemělo ani tu jednu hvězdičku. Co to zase bylo? Pravopisné a jiné chyby nechme stranou. Ta "hovorová" řeč, nebo co to bylo, byla dost úděsná - postavy díky ní působily jako nevzdělaní burani - hlavně teda Andrew, který měl být z vyšší vrstvy a takhle by určitě nemluvil, ještě k tomu v Británii. Chápu snahu autorky, chtěla být prostě vtipná, ale působilo to už velmi nuceně a myslím si, že u každého se nemusím popadat za břicho u každého slova. Ti tři spolubydlící byli totální magoři, a to ne v tom dobrém slova smyslu. Vždycky pobaví nějaká ta bláznivá situace, ale aby se tak chovali nonstop, to na mě bylo moc a působilo to strašně nereálně. Nikdy víc.

simviki
07.02.2019 3 z 5

Tak tady jsem šlápla vedle. Nadšená ze série Naslouchač, jsem s přesvědčením, že tahle autorka píše jen skvělé knížky, Sněhurku rovnou zakoupila. A za mě teda nic moc. Předvídatelná harlekýnka ne o Sněhurce, ale o Popelce ( ovšem zde Popelka- Sněhurka, ač najde svého prince, vůbec není jemné a skromné stvoření) Navíc je tu dost nepřehlédnutelných chyb.a Hlavní hrdinka , přestože už dávno má teenagerská léta za sebou, se chová jak nezodpovědná puboška, zkrátka , jak tomu říkám já " napřesdržku" . Možná mi to nesedlo jen proto, že nejsem cílová skupina a že si Petra S. dala sama laťku tak vysoko. Ale zasmála jsem se u toho, to zas jo :-)

Ivet1990
02.02.2019 4 z 5

kniha byla zábavná a hodně čtivá, hodně jsem se nasmála. Jediná věc co mi na této knize vadila byl konec. Konec byl ukončený jako by na rychlo jako by se autorka snažila buď to co nejkratší době uzavřít a nebo ukončit a napsat další pokračování jak to bylo s nimi dál. Jinak si to nedovedu vysvětlit

Chensie
07.11.2018 4 z 5

Návyková jednohubka plná humoru od začátku až do konce. Za
mě ten humor byl někdy až přehnaný a hutný, spíše bych se klonila k tomu, aby autorka v některých případech méně tlačila na pilu a dala spíše na přirozenost, ale i tak jsem byla doslova pohlcená a od knihy jsem se nemohla odpoutat. Skvěle se mi příběh četl, postavy propracované v daném žánru si mě získaly a hlavně ta milostná linie byla fakt hodně chytlavá. Se sérií Naslouchač se dílo srovnávat nedá, to je samozřejmě jiný level, ale je hodně znát, že autorka psát umí a dokáže své čtenáře opět doslova uhranout. Fakt moc ráda bych měla v knihovničce všechna díla této spisovatelky.

Vlasta155
24.09.2018 5 z 5

Moc milá knížka s krásnou nápaditou obálkou. Knížku jsem si koupila pro radost a rozhodně nelituji. Paní Stehlíková píše opravdu skvěle a má velmi příjemný smysl pro humor.

Mergirus
25.08.2018 5 z 5

Naprosto úúúúžasná knížka, ke které se určitě míním vrátit a pořídím si ji do vlastní knihovny. Nechybí tu skvělý humor a mírné napětí. Těším se na setkání se Sněhurkou, s Debilem Debilovičem a s celou její trpasličí partou. Je to opravdu knížka vhodná k rozveselení.

Allysa1985
14.08.2018 1 z 5

Nic moc, víc se asi napsat nedá. Jako puberťačku by mě to asi bavilo, to zase jo.

groula
29.07.2018 4 z 5

Dost mě to bavilo. Je to sice asi víc pro ženský. Trochu červená knihovna, ale bavilo mě to. Furt srm čekal kdy se s Debilovicem vyspí. A nemoh se odtrhnout až do konce... :-)

Vyjana1
18.06.2018 2 z 5

taková a la Harlequinka. On ji nechce, ona ho nechce, pak zase ano.
Zas tak špatné to není, ale dost zbytečného balastu. Nejslabší knížka co jsem zatím od autorky četla. A proč ta Anglie? To mi přišlo dost násilné.

Allla9
14.06.2018 5 z 5

Tato Sněhurka sice jablka nebaští, ale zato je to úžasně praštěná slečna, která si užívá života. Ale pouze jen do té doby, než potká ten správný "vysportovaný" pekáč buchet. Bezva oddychovka plná humoru.

Hana62
13.06.2018 4 z 5

Dobrý, sice to není úplně můj styl, ale vtipná oddychovka. Malinko mi vadilo "točení v kruhu" zajetých představ, starých křivd, předsudků. Ale jako nenáročnou, veselou knížku vřele doporučuji.

ditul
22.05.2018 4 z 5

Netušila jsem, co od příběhu čekat.. Začátek mě moc neoslovil, ale protože mě zatím autorka nezklamala, četla jsem ze zvědavosti dál.. Až to začínalo nabírat správný směr a já se dosti bavila ;)

R.E.M.
27.04.2018 4 z 5

Sněhurka je ztřeštěná a praštěná, v ojedinělých chvílích, trvajících neustále, otřesná a nesnesitelná. Její přátelé, rodina a okolí se Sněhurčinýmim chováním a jednáním harmonicky souzní a mnohdy ji i trumfnou. Kniha má absurdní děj s bizarními situacemi. Několikrát mě při čtení napadlo spojení "bezvadná parodie" a já se nečekaně úžasně bavila, ač jinak takové postavy a knihy nevyhledávám.

SBH
15.04.2018 3 z 5

Bláznivá antiromantika, kterou jsem nedokázala odložit a četla ji... prostě všude. Přesto to nevidím na víc než 3 *. Děj byl zábavný, ale prokládaný velkou mírou hluchých pasáží. Ironie a vtip hlavní hrdinky působily přitažlivě, nicméně v důsledku jsem fandila Andymu. Věčně opilou a jízlivě kritizující Sněhurku, která ale nic pořádného neumí, bych nechtěla ani za kamarádku, natož za životní partnerku. Humor se potácel dost na hraně a občas přepadl na nesprávnou stranu. A co opravdu nejsem schopna vydýchat, je obludné množství pravopisných chyb. Text ve stylu vulgární hovorové češtiny neomlouvá hrubky v časování, skloňování, zájmenech, shodě podmětu s přísudkem. Katastrofa.
A proč autorka děj umístila do Británie, kterou (soudě dle knihy) neviděla ani v prospektech cestovních kanceláří, ví Bůh.

Miretti
14.04.2018 4 z 5

Poslední dobou tíhnu k české tvorbě a tato paní autorka je velmi zajímavá. Dlouho mám v plánu jejího Naslouchače, nyní jsem měla chuť na něco jiného než fantasy. Chválím super veselou obálku. Určitě nejsem cílovou skupinou této knihy , přesto mě nesmírně bavila, byla svěží, vtipná a originální. Příjemná změna a oddychovka, která mě bavila. Byla to pěkně potřeštěná a divoká jízda s báječnou Charlie.

Vedma
03.04.2018 5 z 5

Autorka ma zaujala sériou Naslouchač a chvíľu som váhala, či sa pustiť do Sněhurky, ktorá je evidentne predsa len z iného súdka. Keď som ale na webe našla krátku "ochutnávku", okamžite som vedela, že sa mi Sněhurka zapáči a šla som do nej. Sněhurka je vtipne napísaná oddychovka, pri ktorej som sa často nahlas smiala. Po prečítaní som chvíľu mala pocit, že druhá polovica nebola tak dobrá, ako prvá. Potom som ale musela uznať, že si za to môžem sama, pretože som bola tak zvedavá na ďalšie "pikantno-vtipné" scény, že som druhú polovicu pomerne odflákla a niečo aj preskakovala. Keď som si druhú polovicu prečítala ešte raz, tentokrát poriadne, bolo to rovnako dobré ako prvá polovica. Aj keď musím uznať, že stretnutia hlavnej hrdinky s Debilom Debilovičom ma rozhodne zaujímali viac, než napríklad stretnutie s Kravčicou. A poznámka na záver: podľa mňa sú v knihe veľmi dobre zvládnuté "intímne" scény, za mňa škoda, že ich v knihe nebolo viac :-D Suma sumárum, skvelá oddychovka pre ženy.

humor romantika

Petra Stehlíková
česká, 1976
2016  92%Naslouchač
2017  93%Faja
2021  83%Nasterea
2012  79%Zrozena z popela
2017  76%Sněhurka jablka nebaští

Kniha Sněhurka jablka nebaští je v