Směšné lásky

Směšné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151867/bmid_smesne-lasky-8Co-151867.jpg 4 2106 198

Sedm povídek, jejichž námětem je láska zasazená do komických souvislostí, anebo spíš to, co lidé v komických souvislostech pokládají za pokus o milostný vztah. Podle dvou povídek byly natočeny filmy: Nikdo se nebude smát (režie Hynek Bočan, 1965) a Já truchlivý Bůh (režie Antonín Kachlík, 1969).

Povídky Literatura česká
Vydáno: , Atlantis

Směšné lásky , 1970

Yorika
12.03.2013 3 z 5

Mé první setkání s Kunderou nedopadlo z mého pohledu příliš dobře.Nějak si nemohu zvyknout na autorův styl psaní a v podstatě mi po celou dobu louskání této knihy dělalo problémy se pořádně začíst.Snad si ji přečtu ještě jednou až budu mít více času.

Tinuse
07.03.2013 2 z 5

Jedna, dvě povídky byly fajn, maximálně trochu zajímavé, jinak mne ale nebavily a mnohdy jsem se přemáhala je vůbec dočíst.

Amnesiac
26.10.2012 4 z 5

Veľmi slušné. Ako to u zbierok býva, poviedky sú jedna lepšia, iná horšia, ale vyslovené zlú a nepodarenú tu nenájdete. 100% Kundera

Benedygtus
25.09.2012 4 z 5

Ja nevim proc, ale teto knize bych dal nazev Nesmrtelnost, mozna proto, ze je laska nesmrtelna, mozna proto ze M. Kundera si opet neodpustil zavitat na temata jemu blizka a ktera ztvarnuje v te knize, ackoli mozna s trochou nadsazky. Mimochodem, kdyz to ted pisu mozna bych prejmenoval i Nesmtelnost na Nesnesitelnou lehkost byti...
Nastesti to mel a ma v rukou pevne muj milovany romanopisec a napsal dalsi skvele dilo. Rozlozeni do kapitol je v teto knize velice prijemne a asi i diky tomu jsem knihu precetl na muj vkus az prilis rychle.

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Povídky se mi líbily především svojí čistou ironií, s jakou je autor zobrazuje. Autor opakovaně obnažuje zrádnost a dvojznačnost pojmů jako pravda a lež (Eduard a Bůh), konfrontuje lidské sebehodnocení s obrazem, jaký si o člověku utváří jeho okolí (Nikdo se nebude smát) nebo autentičnost a odvozenost názorů i citu (Falešný autostop). Nejvíce se mi líbila povídka Zlaté jablko.

Zuzaňák
23.06.2012 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, moje nejoblíbenější povídka je Falešný autostop.

Violetti
29.04.2012 4 z 5

Pohodové oddechové počtení. Kundera má svůj vlastní styl, trochu drzý a svérázný, ale v podstatě neodradí. Asi nejvíc se mi líbila povídka "Já truchlivý bůh". Obecně mi u Kundery spíše vyhovuje ich forma, takže mě logicky nejvíc zaujal první sešit. Třetí mi naopak přišel nejslabší. Přesto to je kniha, po které klidně sáhnu i podruhé.

zuzulique
17.04.2012 5 z 5

Vhodné na zoznámenie s pánom Kunderom. Ja ho milujem na život a na smrť, takže tieto poviedky boli taktiež pohladením i pobavením pre moju čitateľskú dušu :-)

Skip
11.04.2012 5 z 5

Sice pochybuji, že by lidé, o kterých ve svých povídkách Kundera píše, uvažovali, tak jak uvažují, ale beru to tak, že nám skrz své postavy a jejich myšlení, uvažování, vnitřní život, chce autor sdělit své názory, svůj pohled na (makro/mikro)svět. A daří se mu to velmi dobře. I když jsou některé pasáže intelektuálně náročnější, přeci jen jsou snadno pochopitelné díky Kunderově schopnosti vyjadřovat složité věci čtivou a jakoby (zdánlivě) odlehčenou formou. V povídce Ať staří mrtví ustoupí mladým mrtvým popsal s velkou přesností mnohé z toho, co napadá i mě v mém věku. Kundera je vskutku velmi dobrý pozorovatel, který umí jít až na dřeň, aniž by svůj objekt surově odřel.

Lidka
10.02.2012 5 z 5

Pane Kundero děkuji.
To si řeknu pokaždé, když dočtu jeho knihu. Stále mne učí dívat se na svět i pod trochu jiným úhlem než jak jsem třeba zvyklá já. Učí mne všimnout si věcí, kterých bych si třeba vůbec nevšimla.Pokaždé mi ukáže něco, co ještě nevím . Každá jeho knížka mne obohatí. A tyhle povídky se nedají číst tak, že vezmeš knížku a přečteš jedním tahem. Musíš přečíst jednu, zažít ji, ...musíš si je šetřit , nenechat je splynout.
Povídky moc nemusím, ale tyhle ano! Která byla nej? Asi Eduard a Bůh, Falešný autostop, Symposion, Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým. Ale to by bylo více než pět hvětdiček a ty zbývající po pěti.
Já Kunderu mám ráda za jeho perfektnost, je vidět, že ty knihy nepíše na zakázku. každá věta je promyšlená.
Pane Kundero, děkuju, ale co mi to děláte. Já když přečtu vaši knížku tak každá další co se mi dostane do rukou mi příjde levná a plochá.
Děkuju, přinášíte mi potěšení a obohacujete mne.

Ay.Le
06.02.2012 3 z 5

ma prvni zkusenost s kunderou a nemuzu si pomoct - krome prvni povidky ktera uprimne pobavila - to povazuju za prumer

Clash
26.07.2011 4 z 5

Pohodové povídky, nad kterými nemusíte nijak více přemýšlet, zanechají vám příjemný pocit z dobře napsané knihy. Další důvod proč sáhnout po další knize od Pana Kundery.

WEIL
26.06.2011 4 z 5

V této knize je několik povídek velmi zajímavých.

zapina
06.06.2011 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto dostala. Zcela doporučuju!

charlosina
19.04.2011 4 z 5

Nikdo se nebude smát ***** // Zlaté jablko věčné touhy **** // Falešný autostop ***** // Symposion **** // Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým *** // Doktor Havel po dvaceti letech *** // Eduard a Bůh *****

Vendulik
10.02.2011 5 z 5

Super knížka. Mohu jen doporučit

Zzanka
13.01.2011 5 z 5

Jedny z nejlepších povídek na téma láska a partnerské vztahy, kterou jsem četla.

Parník
30.11.-0001 4 z 5

Příjemná kniha s rozličnými povídkami, ale občas mi vadila vykonstruovanost. Život je sice zvláštní, ale místy je Kundera dost nereálný.