Slunce na útěku

Slunce na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74302/mid_slunce-na-uteku-UaX-74302.png 4 165 54

Napínavý sci-fi příběh Mika a Bessy, odehrávající se ve Spojených státech, vypráví novodobou verzi o konci světa. Dva hlavní hrdinové přežijí neobyčejnou hrůzu jen díky náhodě v krytu ve Skalistých horách. Po dvou relativně klidných a bezpečných měsících se svůj úkryt rozhodnou opustit, aby předešli vlastnímu šílenství a vydají se hledat život na Zemi, pokud nějaký ještě zůstal. To, co však nacházejí, neodpovídá jejich představě o životě, krajina se změnila k nepoznání. Jen lidé, resp. jejich vlastnosti, zůstávají stále stejní.... celý text

Katka244
29.07.2020 5 z 5

Úplně jiné od pana Niedla, ale vynikají, mrazivé, snad se toho nedožiju a zůstane to jenom fikcí.
Ta hranice je tak tenoučká........brrr

Prateri
10.07.2020 4 z 5

Načala jsem jiný soudek knih od pana Niedla. V duchu jsem si říkala: tak se ukažte, pane spisovateli. Mohu říct, že přes všechna rozporuplná hodnocení mě postkatastrofická kniha zaujala. Nemůžu napsat, že se mi líbila, protože představa, že by k něčemu takovému došlo, je děsivá. Napsané tak, že jsem viděla před sebou nenávratně zpustošenou krajinu a přežívající zbytky lidstva bez budoucnosti. Pro mne čtivé, ale znepokojující.

jarda007
09.04.2020 2 z 5

Zatim nejslabsi z autorovych knih...

PavkaHu
02.01.2020 2 z 5

Ani do konce knihy si hlavní postava nezískala mé sympatie. Ani děj mě nezaujal. A závěrečný veletoč? Uff.

druzickaster
15.10.2019 5 z 5

Pane Niedle, co mi to děláte. Můj systém škatulek a šuplíčků je namaděru. Niedl jako psavec historických románu, krásný šuplíček, v regálu horní foch, přední pozice... o to vše jste přišel, kam vás mám zařadit?, Niedl jako spisovatel historických románů a ještě ke všemu psavec, vynikající psavec, postapo literatury. Ano, je to tak, Slunce na útěku může velmi směle a statečně konkurovat v oblasti postapo. Prvotní zápletka sice, spíš průměr (bunkr, inteligence domu jako spíš ze Starwars, ale budiž) to je asi tak jediné co lze vytknout. Profil jednotlivých "účastníků zájezdu" výborně prorpacovaný a bavil mě. Závěr, nemám slov, nečekal jsem, a ano je dechberoucí, a ano chci ještě...
Takže vřele doporučuju.

katchamccall
17.07.2019 4 z 5

Kniha se četla sama a jelikož je to pár dní, co jsem dokoukala seriál Černobyl, téma knihy vyloženě přihnojilo moje obavy :D. Ale to už je můj boj. Každopádně knihu doporučuji všem nadšencům hltající postapokalyptický příběhy.

Jack Bauer
28.05.2019 5 z 5

Knihu jsem slupl jak malinu. Niedl je prostě skvělý vypravěč a je jedno zda píše historické romány nebo sci-fi, důležité je, že se velice dobře čtou a hned od prvních stránek zaujmou a nepustí. Četl jsem hodně knih podobného zaměření, ale tato mě prostě sedla. Vše krásně barvitě popsané, do příběhu jsem se úplně vžil. Škoda jen, že to bylo takové krátké.

zdenka4808
09.03.2019 3 z 5

Kniha se četla hezky, chtěla jsem vědét, jak to dopadne. Bohužel, téma jsem si nevybrala dobře, na mě to bylo až moc beznadějné.

Belisima
12.02.2019 3 z 5

Depresivní, ale poučné. Ale víckrát to číst nechci, ta beznaděj nebyla hezká ani příjemná.

Sarah01
25.06.2018 5 z 5

Tato knížka mě docela překvapila..... jiný žánr, než na který jsme u autora zvyklí, ale dle mého se to povedlo. Netuším, jak to autor dělá, ale já nemohla knížku odložit, dokud jsem ji nepřečetla celou. Hodně mi připomínala Den Trifidů, ale teda ten konec mi vyrazil dech, to jsem nečekala.

francouz
24.05.2018 3 z 5

Tohoto autora mám rád a to z několika důvodů. Za prvé je to výborný vypravěč, který opravdu umí vtáhnout do děje a za druhé se nebojí změnit žánry.
Nicméně tentokrát, ta změna žánru nebyla úplně povedená. Apokaliptický román, navíc z Ameriky, nebylo to pravé v podání pana Niedla. Je to velká škoda, protože stokrát omýlané pravdy, v tomto případě nejsou vůbec objevné.
Celý příběh je těžko uvěřitelný a bohužel tomu nepomohl ani závěr knížky, který byl na celém příběhu asi nejlepší.

MartinVSE
18.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která se mi četla jedním dechem. Připomínala mi dost knihu Vteřinu poté. Buď jak buď, všem, kteří rádi postapo tématiku, mohu knihu s čistým svědomím doporučit. ;-)

Skaut01
28.12.2017 5 z 5

Toto kniha dokazuje, že autor se nebojí žádného žánru. Příběh je velice zajímavý i když ve mě zanechal zvláštní pocit. Doporučuji všem k přečtení a zamyšlení.

Schamila
30.10.2017 5 z 5

Kdo čte a má rád jako já autora pana Niedla, tak přece nemohl od tohoto sci-fi čekat drasťák. Bylo to - i přes zdrcující příběh - příjemné čtení, protože to autor s písmenky a příběhy umí. Bylo zde i hodně poučných řádků, proto tuto knihu za mě určitě doporučuji. Asi budu obsah ještě dlouho vstřebávat.

lynx
28.08.2017 4 z 5

Další kniha popisující osudy lidí, kteří přežili jadernou apokalypsu. Autor barvitě popisuje nejen zničenou krajinu, ale nahlíží i do psychiky jednotlivých postav. Konec knihy mně prostě dostal.

aspik83
31.07.2017 4 z 5

Dobré, dobré. Ta knížka je neuvěřitelně depresivní a proto asi i hodně uvěřitelná. Přečteno za dva dny. Neomíla se tu pořád něco dokola, nejsou tu popisy každého šutru ani hluboká moudra a zamilované bláboly, zkrátka to, co vyžadují rádoby intelektuálové. No a proto je ta knížka napínavá, má spád a je přečtená v cukuletu. Moje prvotina od autora a palec nahoru...

mysterygirl
12.06.2017 odpad!

Tolik jsem se na ni tesila..obrovsky zklamani..jen ve mne zustal ten hnus

PierRe Vesper
20.04.2017 2 z 5

Stejně jako atomový výbuch dopadlo i tohle odbočení pana Niedla k této tématice. Velmi tuctové, nezajímavé, bez toho šmrncu, který mají knihy s historickou tématikou jako příběh o rytíři z Boru....

čef
17.04.2017 3 z 5

Kdybych to byl věděl... Autor je výborný vyprávěč, ale tentokráte zabrousil do oblastí, které mu zase až tak podle mne nesednou - sci-fi, postapo, mystery, američtí hrdinové, muslimové. Akční scény dobré, tam je p. Niedl vždy silný, ale to povrchní mudrování tisíckrát přemletých, neobjevných myšlenek, zápletka naprosto tuctová, mnohem lépe již jinde mnohokrát zpracovaná a bezútěšné vize, to bylo na mne až moc. Asi jsem moc přísný, protože obecně tento druh knih nemám příliš v lásce, třeba se najde hodně těch, kterým se bude kniha líbit, ale já si dám raději rytíře Tase nebo něco z reálného světa.

katka134
14.03.2017 2 z 5

Dobře napsaný příběh, téma děsivé, ale určitě reálné.