Slovo o slovu / Quelques mots sur la parole

Slovo o slovu / Quelques mots sur la parole https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416065/mid_slovo-o-slovu-bAO-416065.jpg 4 7 2

Projev, který V. Havel napsal u příležitosti obdržení Mírové ceny Frankfurtského knižního veletrhu r. 1989. Text pojednává o moci slova v moderní společnosti: slovo jako zázračný prostředek lidské komunikace a zároveň nástroj, který může být zneužit. Česko - francouzsky text.

Ithaka
20.06.2021 5 z 5

O existenci této útlé bilingvní knížečky jsem neměla ani tušení, dokud mi nezavolal táta a nepoprosil mě, zda bych mu ji nesehnala. Ležel po operaci v nemocnici, hlavou mu běžela spousta myšlenek a jedna z nich patřila i tomuto textu, ale hlavně naději, že až ho z té nemocnice pustí, vyhotoví knize vlastní přebal. Ještěže existuje silně návyková stránka pro všechny virtuálně pátrající v antikvariátech. Díky ní jsem knihu měla za pár dní doma a než jsem ji mohla předat tátovi, tak jsem se začetla. Líbila se mi ta krátká esej s odkazy na historické události a vědomí, že táta z ní bude mít radost. Protože pro něj vždycky bylo důležité držet slovo.

Bobyna_666
23.07.2020 4 z 5

Krátké, ale zajímavé čtení.

Václav Havel
česká, 1936 - 2011