Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1061 186

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Body in the Library , 1942

lendinka.k
23.06.2023 5 z 5

Slečna Marplová je prostě moje srdcová záležitost a Mrtvou v knihovně jsem ještě nečetla. Podtrženo, sečteno - perfektní kniha do letošní výzvy. A jako audiokniha skvěle načteno panem Brouskem. Takže lahůdka.

Lienilda
21.06.2023 3 z 5

Je mi dost líto, že dávám jen 3 hvězdičky, ale s čistým svědomím můžu říct, že jsem se s touto poměrně krátkou knihou asi nepotkala tentokrát v nejlepším období nebo náladě. Celé to bylo takové poklidné až nudné, vyústění zápletky originální, ale málo uvěřitelné?
Snad budu mít příště šťastnější ruku při výběru detektivky z pera Agathy Christie.

PetrCepek
14.06.2023 5 z 5

Agatha Ch. a slečna Marplová, tyto dámy prostě nemohou zklamat, třebaže jsem je vytáhl z knihovny zejména kvůli čtenářské výzvě. Kdo umí, ten prostě umí.

archivářka115
09.06.2023 3 z 5

Bylo to takové rozvleklé. Moc se mi nelíbila.

Sova15
11.05.2023 4 z 5

Knihu jsem poslouchala na CD a bylo to příjemné.

ivoiro
10.05.2023 5 z 5

Tohle byla příjemná oddechovka tak typická pro tuto paní spisovatelku.

Edona
04.05.2023 3 z 5

Mrtvá v knihovně je komplikovaný případ s kterým si vyšetřovatelé pořádně lámou hlavu.. tedy než na scénu přijde úžasná slečna Marplová. Tento případ jsem poprvé uhádla vraha, ale celkově mě až tak nezaujal, doporučím spíše jiné díly ze série.

Safrika
04.05.2023 3 z 5

Slecna Marplova je paradni, nevedela jsem, ze toto je jiz jeji treti pripad. Moje prvotina od autorky, nebylo to spatne,ale zadna bomba taky ne :).

Čand@
25.04.2023 2 z 5

Dobrá zápletka, dobrá slečna Marplová, len spôsob vraždy mi prišiel trochu divne prekombinovaný. A tiež mi trochu vadilo, že slečna už od polky knihy vyprávala, že vie, kto je vrah. Načo teda tak dlho všetkých udržiavala v napätí? :)
Nemôžem si pomôcť, Hercule ma proste baví viac.

Johana
25.04.2023 5 z 5

Moc pěkná, pětihvězdičková Agatha se slečnou Marplovou.

(Zápletka lehounce upomíná na Opojení z proměny Stefana Zweiga, které ale vyšlo daleko později, 1982, tedy až 38 let poté co byla vydána Mrtvá. Kupodivu. Musela jsem si to dohledat a ano, Opojení, nedokončený román pana Zweiga, vyšlo až 40 let po autorově smrti.)

Četla jsem kdysi dávno a teď to byla audiokniha. Otakar Brousek a Růžena Merunková dodali příběhu něco krásného navíc, doporučuji ten poslech z celého srdce.

Kabuky
16.04.2023

Kvalitní titul. Dobře se čte.

morienhithwen
15.04.2023 5 z 5

Trošku zmanipulovaná filmovými zpracováními jsem jako vždy překvapená, jak málo se slečna Marplová v knize v rámci příběhu vyskytuje, ale to nic nemění na tom, že Mrtvá v knihovně je fantastická klasická mňamka, která se čte jedním dechem.

marekB78
03.04.2023 5 z 5

Zase skvělý příběh, skvělá zápletka, skvělá Agatha... Její knížky mě baví, i když radši mám Hercula Poirota...Ale ani slečna Marplová není špatná :)

Devorah
02.04.2023 5 z 5

V této knize pomáhá slečna Marplová policii vyšetřit zločin, který se stal u její přítelkyně - v jejich domě, v knihovně se našlo tělo mladé ženy, jíž nikdo nezná. A to je prvotní úkol, který se snaží Jane Marplová rozluštit. A i když jí mnozí vnímají jako popletenou starou dámu, opak je pravdou. Vystupuje zde plná života, má spousty trefných poznámek a čtenáře baví svými výroky.
Jako vždy , i v tomto případě, se jedná o pečlivě propracovanou zápletku s překvapivým rozuzlením. Jedno je jisté, milovníci Agathy Christie nebudou zklamaní.

1Maja1
28.03.2023 5 z 5

Milý příběh. Zase jsem netušila, kdo je vrah a jaký je jeho motiv, až do konce.

Pine
21.03.2023 4 z 5

Příběhově fajn, slečny Marplové podezřele pomálu (nicméně její vnímavost nijak omezena není), povedené dialogy, zamotané a přitom lehce stravitelné, dokonce nechybí ani špetka vtipu.
Ale za 5 hvězd to nebude, protože vím, že královna detektivek to umí i lépe. Navíc mi dělal problém milion jmen: paní Bantryová, plukovník Bantry a Melchett, konstábl Palk, inspektor Slack, Mary, Dolly, Arthur, Josefina Turnerová, Conway Jefferson, Rosamunda, Frank, Mark Gaskell, Petr Carmody, Raymond, Lorrimer, Simmons, Bartlett, Ruby, Chettyovic Edi, Selina, Basil Blake, Clara, slečna Wetherbyová, paní Price Ridleyová, pan Booker, pan Prestcott... jsem ve čtvrtině knihy a to tu prosím pěkně není ani zahradník :) Na druhou stranu je to prostě klasická Agatha a s tou strávený čas nikdy není ztracený.

V případě audioknihy musím vyzdvihnout, jak perfektně byl příběh načtený. Intonační schopnosti Otakara Brouska mladšího snad nemají konkurenci!

veverkaVv
18.03.2023 3 z 5

Kniha samozřejmě vůbec nezklamala, což je u Agathy téměř vždy. Čte se to dobře, zápletka vymazlená a i uvěřitelná.

pavel9410
15.03.2023 5 z 5

Precteno podruhe a bavilo mne to znovu. Dik za vyzvu!

Sacinka
13.03.2023 5 z 5

Skvělá nadčasová detektivka, která zamotá čtenářům hlavu, stejně tak všem vyšetřovatelům. Pro mě první slečna Marplová. Neviděla jsem ani film, takže jsem se těšila na závěrečné rozuzlení. A nezklamalo!
Jen bych čekala víc sl Marplové, je na scéně na můj vkus málo. Ale vřele doporučuji tuhle pohodovou četbu

rafan65
12.03.2023 5 z 5

Pěkné čtení, Slečna Marplová hodně dobrá jako vždy. Napínavé čtení skvěle propracovaný příběh a dobrá zápletka. Tyto knihy mám moc rád, sálá z toho pohoda a člověk si při čtení krásně odpočine.