Mrtvá v knihovně

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20654/mrtva-v-knihovne-MKV-20654.jpg 4.2607

Slečna Marplová 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Body in the library, 1942

Kniha Mrtvá v knihovně

tanja

Moje první A.Ch. kdysi dávno. Pořád se k ní ráda vracím :-)

Linda007

Moc se mi to líbilo. Slečna Marplová mě baví.

alabra

Agatha nás tentokrát provází zločiny, ve kterých jen těžko typovat vraha, jednotliví kandidáti vplouvají do našeho zorného pole a po čase toto místo zase opouští. To všechno před zraky maloměsta, které velmi rádo skočí po každé skandálu a své do té doby milé sousedy s lehkým srdcem krutě vyčleňuje ze svého středu. To vše v lehkém tónu pod milým, ale pátravým dohledem slečny Marplové

Medulka.013
16.11.2019

Mrtvá v knihovně byla první kniha od Agathy Christie, kterou jsem přečetla a mohu napsat, že nezklamala - jak kniha, tak i spisovatelka. Příběh se četl skoro sám a až do skoro úplného konce jsem netušila jeho konec, který byl překvapující..

Jenny055
03.09.2019

Vynikajúca , ako vždy.

Slůník
28.07.2019

Sl. Marplová nezklame!

postrach
06.06.2019

Souhlasím s názorem podemnou.že je to detektivka ke kávě.oddechovka.Slečna Marplová je označená za vševědoucí.ale dobře napsaná poistava i dobré filmové zpracování.Paní CHristie uměla psát.

francouz
03.04.2019

I když je to opravdu stará škola, tak musím opět uznat, že paní Agatha psát umí. To a jakým způsobem rozehrála tuto doslova šachovou partii, je velmi zajímavé.
Stará dobrá Anglie, malé město, každý zná každého a hlavně se na scéně pohybuje brilantně myslící slečna Marplová.
Je pravdou, že mě zde něco malinko chybělo, takové to tísnivé napětí zde prostě nebylo.
Bylo to vystavěno, tak, že jste jenom čeklali s jakým odhalením příjde slečna Marplová. Ano jako celek to fungovalo, ale na pět bodů to tentokrát nebylo.