Kokain Blues

První z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries (u nás na Netflixu). Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím. Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371921/kokain-blues-qHQ-371921.jpg 4.121

Slečna Fisherová vyšetřuje (1.)

Cocaine Blues (1989)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Charleston Media
Počet stran:224
Překlad:Marcela Nejedlá
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:9788090703506

pagac17

Přečetl jsem první z knížek uvedené autorky, jedná se o předlohu úspěšného televizního seriálu, publikace je napsána zajímavým a přitažlivým problémem, s jakým se u jiných detektivek nesetkávám. Je to napínavá a úsměvná detektivka. Co jiného napsat, jen jí doporučit dalším čtenářům

PavlaČer

Svižná a lehká, zábavná detektivka. Čtení především pro ženy, třeba na dovolenou ... je to malá knížka, snadno ji vmáčknete i do příručního zavazadla. :-)

Hobo

Úsměvná, lehká a zajímavá detektivka. Nic jsem nečekal, takže předčila očekávání.

alnahu

Kniha čtivá, ale čekala jsem něco víc. Pěkná obálka mě zlákala k půjčení.

markuc

Dobra, ctiva kniha, ale cekal jsem vice - kriminalni zapletka je moc jednoducha (ale chapu vzhledem k obdobi, kdy se kniha odehrava), kazdopadne na me az moc zbytecneho popisu (treba co maji zeny na sobe). V neposledni rade je ale samotna "Fischerka" az moc dokonala, skoro az "superhrdinka", nedokazal jsem s ni moc sympatizovat. 70%

Chesterton

Vtipné rozhodně, zábavné určitě také. Sebevědomí i nadhled jsem zaznamenala. Velice upovídaná s bulvárními rysy. Asi proto je v "podobných knihách" uváděno Padesát odstínů šedi. Lehké čtení velice.
Chtěla jsem ji do výzvy, ale bohužel. To fakt nedám. Scénky s taxikáři jsou filmové. Humorné detaily úžasné. Třeba na samém začátku s ukradeným diamantovým náhrdelníkem. Byla jsem nadšená. Skončila jsem krátce poté, co Phyrne "rychlým a zkušeným řezem mu přes volný kabát přeřízla šle a dalším řezem i pásek spodního prádla. . . . Mladíka rázem obklopila ta trochu divočejší polovina melbournské módní společnosti . . "
Pak už jsem jen listovala a hledala detektivku.
Slečna Marplová by těžko dostala záchvat smíchu, spíš vyrážku tuším. Být to označeno jako humoristický románek jsem v pohodě! Takhle musím velice ocenit pouze obálku. Moc povedená.

marcela231

Vtipné i dojemné, čtení, které člověka určitě strhne! Slečna Fisherová se s ničím moc nemaže, možná až na módu, šatičky a střevíčky si užívá, a i to je zábavné!

Ari1

Velmi čtivá detektivka. A kromě zápletky seznamuje také se životem, módou a společností v Austrálii dvacátých let, což mne také zaujalo. Hlavní hrdinka je velmi svérázná, a proto myslím, že i další díly budou vtipné a zajímavé. Už se těším na další...

Toru

Knížka mě nadchla a už se těším, že bude další. Doufám :) Fisherku jsem si zamilovala pro její sebevědomí a nadhled. Děj je svižný a čtivý. Prostě dobrá knížka.

RMarkéta

Velmi čtivé a lehké čtení. Přečetla jsem 2x na jeden zátah, protože mě hned od začátku chytla. Perfektní čtení do hromadných dopravních prostředků při cestě do práce a z práce, ale hrozí, že vystoupíte někde jinde, pokud se do knihy opravdu začtete. Podařilo se mi nastoupit do špatného čísla tramvaje a jet na druhý konec Prahy, v metru vystoupit místo na Můstku až na Florenci. Už se těším na další díl. Bylo by škoda skončit pouze u jednoho. Kniha mě hodně bavila. Doporučím ji i přátelům, i když je to spíše čtení pro ženy. Fisherka je fajn. Je to takový svéráznější Hercule Poirot a Jessica Fletcherová v jednom. Obě postavy mám ráda. Takže tak to mám i s Fisherkou. Mám ji taky ráda.

AliceWonDer

Libilo - viz moje prvni recenze :-)