Sladké vábenie

Sladké vábenie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436760/bmid_sladke-vabenie-8po-436760.jpg 4 81 20

William Blackburn, gróf z Ketterhamu, sa pre nešťastný duel musel zmieriť so životom v škótskom vyhnanstve s dcérou Vanessou. Keď tá dospeje, núti ju vrátiť sa k matke a predstaviť sa v londýnskej spoločnosti. Vanessa bola vychovaná slobodne a je pre ňu ťažké, aby sa odrazu zmenila na spôsobnú mladú dámu. Napokon súhlasí len preto, aby otcovi umožnila návrat z vyhnanstva. Netuší však, akú cenu za to bude musieť zaplatiť. Lord Montgomery Townsend ustavične žije v nebezpečenstve, lebo kryje nekonečné škandály princa regenta. V Londýne je ich už toľko, že musí odísť na vidiek a ukryť sa v dome kontesy z Ketterhamu. Tam sa Vanessa po rokoch stretáva s matkou. Zanedlho kvôli otcovi prekvapivo súhlasí s matkiným plánom vydať ju za arogantného mládenca zo vznešenej rodiny. Mladý muž však o ňu nejaví záujem a Montgomery jej radí, ako si ho získať. Čoskoro si však uvedomí, že Vanessa preňho predstavuje priveľké pokušenie. Nemal by sa s ňou radšej oženiť on sám?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Temptation's Darling , 2019

turecko76
14.04.2023 5 z 5

Nemelo to zadne pasaze, kde bych se nudil. Opravdu se to cetlo velmi prijemne a narozdil od jinych podobnych romanu tam to napeti mezi hlavnimi predataviteli vydrzelo temer do konce. Musim take pochvalit obalku, coz nebyva u takovychto knih zvykem. Davam plny pocet.

rampapa
24.02.2022 5 z 5

Krásná kniha od této autorky. Miluju knížky od této autorky. Knížka se četla úplně sama. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

jarkaska
29.01.2022 5 z 5

Příjemné čtení, romantika spojená s humorem. Knihy této autorky mám ráda, škoda, že už nové nenapíše. Je jich ještě několik, které nebyly přeloženy do češtiny. Tak si snad ještě něco nového přečteme.

pip11
22.10.2021 4 z 5

Hezký a zábavný příběh, plný převleků a dobrodružství. Tato kniha představuje moje seznámení s autorkou.

januska82
24.05.2021 5 z 5

Ja proste na knihy od tejto spisovateľky nedám dopustiť. Ani táto nesklamala. Teším sa na ďalšie jej knihy, ktoré som ešte nečítala.

oresvo
21.04.2021 4 z 5

Miluji její knížky . Vždy si u nich odpočinu, hlavně si pamatuji o čem kniha byla .

Dellphi
14.03.2021 3 z 5

Této autorky je hrozná škoda. Psala opravdu skvěle a já se k jejím knížkám s radostí vracím a čtu znovu a znovu. I když tato je o něco slabší, než ty předchozí stejně je dobrá a čte se velmi dobře.

A je vidět, že Johanna měla zálibu v ženách, co se převlékají za muže :-D

Spoiler: Ještě taková drobnost: Nechápu, že 19letá holka je považována za ženu, kdežto 17letý kluk za malého chlapce, který se o sebe nedokáže postarat… a nakonec ještě zjistíte, že tomu 17letému mladíkovi bylo 27let. Což teda nevím, jak by tohle bylo možné? Navíc mi to tam přišlo zbytečné. Ale to je vlastně nepodstatné a na příběh to nemá vliv, jen má hlava to nebere...

miruska1
30.01.2021 5 z 5

Skvělé. Autorka nesklamala...

Janicga88
26.01.2021 4 z 5

Pěkná romantika..

Šajler
12.01.2021 4 z 5

Romantické, humorné, takové to hezké poklidné čtení,kdy člověk může vypnout.

avalonek
01.01.2021 5 z 5

Krásný, krásný, krásný..Ona píše tak krásně.Hlavní dvojice naprosto úžasná.Doufám,že budou další díly o jejích sestrách,to bez toho prostě nejde...

knihovnička007
21.09.2020 4 z 5

Romanticko-historická pohádka. Občas je potřeba si zpestřit čtení i něčím jednodušším, kde člověk předem ví, jak kniha skončí.
Za mne příjemné odpočinkové čtení. Škoda, že jsem se nedozvěděla Danielův příběh.
Občas jsem si říkala, že na to, že se (dle indicií) jednalo o konec 18.století, se slečny chovaly až nevhodně (nějaká gardedáma, komorná?). Ale nebudu do toho rýpat, knihu jsem si užila :)

Ála1968
14.09.2020 4 z 5

Bylo to hezké,romantické i humorné.Líbilo se mi to.

55rico
28.08.2020 1 z 5

Zo zaciatku som sa v texte stracala, cudne dialogy, niektore casti by som najradsej preskocila... Neviem,mozno zly preklad..ale velmi slaba kniha

havrmoni
03.08.2020 3 z 5

Bohužel musím dát jen 3*, víc jak do poloviny knihy jsem se musela nutit do čtení. Poslední třetina byla přesně taková, na co jsem u této autorky zvyklá. Kniha mohla být akčnější vzhledem postavám a jejich vlastnostem. Já bych brala méně Londýna a více toho dobrodružství po cestě a ve Vanessině domově. Je opravdu škoda,že to není začátek série a že je to pravděpodobně poslední kniha od této autorky. I když myslím,že se třeba dočkáme překladů těch knih, co u nás ještě nevyšly.

helenkan
25.07.2020 5 z 5

Jé, to jsem si to pěkně vychutnala. Krásná romantika, takový já miluju. Jen je brzy konec. ????

biki
29.06.2020 4 z 5

Klasická historická romance s příjemně plynoucím dějem, bez větších překvapení. Také mě trochu zklamalo, že se hlavní hrdinka nechovala v Londýně trochu odvážněji, na druhou stranu chápu, že nechtěla zklamat své sestry. Monty byl prototypem opravdového rošťáka, který jen čeká na tu správnou ženu, což se mu zde splnilo. Bylo mi ale líto Daniela, ráda bych se dověděla i jeho příběh.

vcielka
23.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Mam take zmiesane pocity. Na jednej strane mi akosi nejde na chut ten slovensky preklad a ked som si precitala prekladatela, zistila som, ze je to ten isty co u mojej predchadzajucej knihy, u ktorej sa mi nepacil preklad este viac. Za druhe som si tak hovorila, ze Lindsey sice citam, ale nikdy nepatrila medzi moje naj ako u inych citateliek a pri tejto knihe to este viac nechapem. Clovek by si myslel, ze autorka bude svojim umenim / profesiou casom len napredovat, ale tato kniha len potvrdzuje, ze v literature toto pravidlo neplati. Je to priemer.
Uplne nezmyselne veci ako idem zo Skotska do Londyna sama a vy moj sprievod sa drzte z dohladu pretoze si uzivam slobody. Sprievod ju necha spat v jednej izbe hostinca spolocne s muzom bez bazne a hany a potom to nezmyselne votriem sa do domu svojej matky a sestier bez toho, aby ma spoznali lebo... To bolo viac detinske ako nezmyselne a hlavne absolutne nepochopitelne. Preco? A potom pozor velky spoiler: krala nechat kocirovat koc, ked po nom idu nepriatelia. Ak by ho niekto z nich spoznal.... Ved ked prepadnu koc vacsinou kocis to schyta ako prvy. A aj v tom hostinci, ked ich tam prepadli. Otvoril kral s pistolou, kym jeho ochranka sedela na posteli v nocnej koseli a hrala sa na krala. Opat by to schytal ako prvy ten, koho mali chranit. Inak Sebastian bol zlaty. Nessie ma sklamala, ze nevysadla na toho svojho kona a nesla krizom cez Hyde park, aby vsetkym ukazala, ze je ina a kasle na bonton. Vlastne ta jej divokost sa kamsi stratila velmi rychlo. Povodne nosila zbrane a nohavice a jazdila na velkom koni, o ktorom sa vyjadril Monty ze je extra velky, ale neskor kupodivu sa pisalo, ze jeho kon bol vacsi. Takze jej kon odrazu prestal byt taky zaujimavy pre mna. Meno v slovenskom preklade mal ten kon extra hrozne. Neskor uz nosila len sem tam nohavice, nikoho to nejak nepohorsovalo, nie v skutocnosti, len sa o tom parkrat zmienilo, ze to nie je koser. Skoda, ze sa viac nerozoberali Montyho skandaly so starsimi zenami, co by mu Nessie dala vyzrat. A skoda, ze Daniela nezvadzala inym sposobom. Ved jej bolo povedane, ze sa nudi a ma rad zeny co trcia z radu. Mala ho sokovat. Vsak je zena, co nosi nohavice, striela a jazdi na taznom koni. Mala sa mu predviest. Cely cas som cakala, ze ked dostala navstivenky od zaujemcov o svojho kona, ze medzi nimi bude i Danielova a tak zisti, ze je to jej kon a tak sa nejak dajú dokopy, no s navstivenkami upadol do zabudnutia i ten kon a vsetko okolo neho a uz viac sa okolo neho nic netocilo. To je mala ukazka toho, co mi tam vadilo. Bolo toho viac, no uz som aj napisala vela.

Majka1979
11.06.2020 5 z 5

Veľmi pekný príbeh, určite autorka neklamala, mne sa jej knihy a štýl písania veľmi páči :)

modranka
13.05.2020 5 z 5

Zdá sa, že máme v rukách poslednú knihu od autorky! R.I.P. (1952-2019) a hodne to cítiť v texte. Text je nedopracovaný, mala som pocit, že ho dopísal niekto neskúsený, čo sa týka dobových reálií. Napriek tomu, a možno práve preto, som dala plný počet hviezdičiek. Pritom to mohla byť zaujímavá séria o troch sestrách.