Škvíra

Škvíra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510894/bmid_skvira-RwG-510894.jpg 4 295 75

Kolekce jedinečných mysteriózních povídek od autorky kultovního Kříďáka. Každá z nich je obestřena mrazivou temnotou, která něco skrývá – vrahy, přeludy, nestvůry… nebo cosi odporného v krabici na klobouky. Vítejte v příbězích, kde se chystá konec světa, kde nebezpečí věští i šum motýlích křídel, kde kopírka dokáže zázraky a kde není radno zaměňovat svou identitu či zkoumat záhadné graffiti. V téhle knize není nic takové, jak se zdá – milovníci rafinovaných a děsuplných zápletek si rozhodně přijdou na své.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Kalibr

A Sliver of Darkness , 2022

čef
26.06.2023 5 z 5

Soubor výborných povídek, které jakoby vypadly z pera Stephena Kinga. Mnohá tajemství, mysteriózní zápletky, překvapivé a otevřené konce každá z nich je osobitá a dotažená do dokonalosti. U tohoto typu povídkové tvorby to z nejlepšího.

Pitbullka
21.06.2023 3 z 5

Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně. Ve výsledku zůstávám s hodnocením na půl cesty, jelikož mě žádná z nich nezaujala tak, že bych se k ní potřebovala vracet.

nada3314
14.06.2023 4 z 5

Vždycky jsem si myslela, že mi povídky sedět nebudou, ale C.J.Tudor mě přesvědčila, že není občas na škodu jim dát šanci. Tahle šance se vyplatila! Jsem sama překvapená, jak jsem si čtení užila.

1. Konec plavby 5/5 *
Úvodní povídka a za mě super počin ji dát na začátek, moc mě bavila a navnadila mě na další čtení. Konec byl úplně skvělý, to jsem nečekala.

2. Věžák 2/5 *
Tady byly v hlavní roli mladí, nezodpovědní lidé a nějak jsme se s autorkou neshodlyvadilo mi na té povídce téměř všechno.

3. Prchavé blues 5/5*
Ó tahle ovšem byla skvělá, miluji saxofon a klobouky.

4. Finalizace 4/5*
Tohle nebylo vůbec špatné, četla jsem fakt napnutá co z toho bude a vůbec mě to nezklamalo. Tuhle povídku jsem si taky moc užila,

5. Lev v bráně 3/5 *
Zase mladí lidé a opět ten stejný problém jako u Věžáku asi mám nějaký osobní problém s puberťákama :-)

6. Gloria 5/5*
TOP Tahle je za mě nej nej Vedlejší postava s románu Jáma drobná, blonďatá vymahačka dluhů se předvedla v plné síle. Z téhle povídky, by byla skvělá celá kniha.

7. Já nejsem Ed 4/5 *
Taky boží Jo jooo já nejsem ED tak uvidíme, jak dlouho ti to Ede vydrží :-) Peníze a bohatství jsou zlo a už stáhli na dno kde jakého profíka

8. Poslední chod 5/5*
Další jedna z těch top skvělé napínavé čtení s přesahem. Nemám co vytknout - bavila moc :-)

9. Kopírka 4/5*
No a ovšem tohle. Vlastně se nic moc nestalo, ale bylo to tak poutavě napsáno, že mi vlastně bylo úplně jedno, že se tam vlastně nic velkého nedělo. Tohle byla jedna z nejdivnějších povídek, ale skvělá!

10. Prach 2/5*
Tohle néé, nebavilo nudné celé nějaké moc pískové, prachové

11. Motýlí ostrov 4/5*
Důstojné ukončení knihy. Něco maličko tomu chybělo, ale supr!

Moc se mi líbí, jak máme každý jiný názor na hodnocení povídek je to zajímavé sledovat. Tak ji zkuste, ať mám s čím porovnávat :-)

kanitsuj
12.06.2023 4 z 5

Velmi čtivá sbírka povídek s originálními strach nahánějícími či apokalyptickými náměty. Zaujala mne hned první z nich Konec plavby, ale pamatovat si budu i Věžák nebo Kopírku. Ocenila jsem také krátké úvodníky před každou povídkou, které vůbec nenudily a čtení bylo díky nim zajímavější. Pokud paní Tudor vydá další sbírku povídek, rozhodně si ji nenechám ujít!

AndreaOn
09.06.2023 4 z 5

Tudor mám ráda, ale prostě nejsem povídkový typ. Za mě byly nejlepší asi Já nejsem Ed, Věžák, Poslední chod. Ale jinak mě to prostě nenaplňovalo, potřebuji delší příběh.

FejKýý
08.06.2023 4 z 5

Konec plavby - Tak tady jsem se první stránky nudila a pak už se něco málo dělo. Čekala jsem však od toho víc. Konec byl docela paradox.
3/5*

Věžák - Jo tak tohle bylo dobře hororové, jen mi tam kapku ještě něco chybělo. Ovšem konec hustý.
3/5*

Prchavé blues - Tak tohle bylo fakt jak od Kinga. Velice povedené. Ale konec né úplně jasný i u Kinga to tak někdy mám.
5/5*

Finalizace - Tohle byla hodně slabá povídka. Příběh se ještě dal i když byl nepochopitelný, (proč jako? ) ale že by byl strašidelný? To vůbec.
2/5*

Lev v bráně - Tak tahle povídka už byla lepší než ta minulá, ale stále nic moc. Nějak k ní nemá co víc napsat. Byla dost krátká.
2/5*

Gloria - Jsem ráda, že se postava vrátila. Tu jsem v Jámě měla fakt ráda. Tady se ukázalo, že není tak úplně bezcitná. Příběh, má hodně konců. Neberte mi ten můj veselý!
3/5*

Já nejsem Ed - Tak tenhle příběh mě bavil a byl pro mě velice vtipný. Ale teda to číslo? Smutné.
4/5*

Poslední chod - Tak tohle byl báječný "chod" opět velice povedená povídka. Brala bych ji i delší.
5/5*

Kopírka - Tak tenhle příběh mě bavil! Docela koukám, že v tom vlastně nebylo něco víc a vše bylo ok. Příběh by mě popravdě zajímal i dál, jak by to bylo, co by naše hlavní postava zažila a tak.
4/5*

Prach - Úplně nudné to nebylo ale příběh nebyl pro mě. Nesedlo mi to. Strašidelné to taky nebylo a od začátku bylo jasné, kdo je kdo.
2/5*

Motýlí ostrov - Ano a znovu ano! Tohle je přímo povídka pro mě. Doufám, že z ní autorka udělá novelu, jak sama psala. Opravdu by mě zajímalo, jak by příběh se vyvíjel dál. A kolik bysme se tam toho ještě mohli dozvědět.
5/5*

Kniha nedopadla tak zle, jak jsem se po prvních dvou povídkách bála. Určitě si další novely či povídky od C. J. Tudor zase někdy přečtu.. pokud teda budou. 3,5*

LenkaMacak
05.06.2023 5 z 5

Geniální! 5/5*

petrarka72
29.05.2023 5 z 5

Mám radost - jako by ty povídky napsal Stephen King v nejlepší formě (většinou). Koneckonců, autorka se k němu otevřeně hlásí. Pro mne nejlepší ty o temnotě v nás - Poslední chod, Prach či Motýlí ostrov; některé jsou stejným dílem děsivé jako zábavné, jako hororové anekdoty - Lev v bráně, Já nejsem Ed nebo Kopírka. Konec plavby má takovou nadstavbu a kontroverzní vyznění, že ji hned tak z hlavy nevyženu (to bude věkem... :-) Navíc po dlouhé době mi nevadily úvody - autorka umí vzbudit dojem, že chce se čtenářem navázat blízký vztah... a nepoužít k tomu zuby.

VulpesVulpes
24.05.2023 5 z 5

Skvělé hororové povídky, autorka opět nezklamala :)!

Hope80
24.05.2023 3 z 5

Knihu co obsahuje povídky jsem četla poprvé. Některé povídky byly dobré, některé byly slabší. Líbila se mi předmluva(jak spisovatelka použila osobní stránku) a zároveň i každý úvod. Byly v nich zajímavé poznatky ze života, nad kterými se člověk zamyslel.

Dela111
19.05.2023 4 z 5

Škvíra obsahuje originální dobře vypointované hororové příběhy. Před každou povídkou je úvod, kde autorka vysvětlí, kdy příběh napsala, jak ji napadl námět, případně proč nese konkrétní název. Některé povídky vznikly v době pandemie, takže se tu často odráží motiv konce civilizace tak, jak ji známe. Povídky jsou nápadité, nechybí temná atmosféra.
Jsou tu vynikající povídky, například Finalizace, Poslední chod a Motýlí ostrov. A jak už to u sbírek povídek bývá, najde se tu i něco trochu slabšího, například příběh Já nejsem Ed bych klidně vyřadila.
Příznivcům hororových povídek doporučuji.

MartinProtschke
19.05.2023 5 z 5

Všechny romány autorky se mi líbily a povídky jsou na stejné nebo ještě lepší úrovni.

mysterygirl
15.05.2023 4 z 5

Nemusím moc povidky,ale protože autorka patří mezi mé oblíbené, řekla jsem si ,že to zkusím a opravdu mě to bavilo .Od začátku do konce .
Moc čtivé.

Mngwa
14.05.2023 5 z 5

Mysteriózní povídky jsou můj oblíbený žánr a musím říci, že jsem byla příjemně překvapená. JC Tudor mám zafixovanou jako spisovatelku velmi kvalitních thrillerů, ale přesto jsem si nebyla jistá, co zde vlastně čekat. Nakonec jsem celou sbírku přečetla jedním zátahem, protože mě povídky opravdu bavily. Každá je jedinečná a zajímavá svým vlastním, originálním způsobem.

teresz.c
11.05.2023 4 z 5

Nejsem zrovna moc velký fanoušek povídek a tak jsem byla u této sbírky dost skeptická. Nicméně...temná sametová obálka mě nalákala a pustila jsem se do čtení. A musím přiznat, že mě to opravdu bavilo!
Povídky jsou originální, zajímavě zvrácené a skutečně v každé z nich číhá jiné zlo. Při čtení vás autorka udržuje v příjemném napětí. Děsíte se, co přijde, a nakonec vám to nedá spát. Každá z povídek má přitom trochu jiný náboj. Myslím, že každý si najde tu svoji. Nechtěla bych nic prozrazovat, ale ta krabice na klobouky mě straší ještě teď.

Část díla

všech 11 částí díla