Škvíra

Škvíra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510894/bmid_skvira-RwG-510894.jpg 4 295 75

Kolekce jedinečných mysteriózních povídek od autorky kultovního Kříďáka. Každá z nich je obestřena mrazivou temnotou, která něco skrývá – vrahy, přeludy, nestvůry… nebo cosi odporného v krabici na klobouky. Vítejte v příbězích, kde se chystá konec světa, kde nebezpečí věští i šum motýlích křídel, kde kopírka dokáže zázraky a kde není radno zaměňovat svou identitu či zkoumat záhadné graffiti. V téhle knize není nic takové, jak se zdá – milovníci rafinovaných a děsuplných zápletek si rozhodně přijdou na své.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Kalibr

A Sliver of Darkness , 2022

PetraBery
28.08.2023 3 z 5

Dle textu na obalu jedenáct mrazivých příběhu, kde číhá zlo. Autorka v knize zdůvodňuje, proč je její další tvorbou právě soubor povídek, kdy každé předchází osobní úvod. Některé povídky mě zaujaly více, některé méně. Znovu bych knihu již číst nepotřebovala.

Šebestová3
21.08.2023 2 z 5

Nekonečná nuda, předvídatelné konce povídek. Tohle mě fakt neuchvátilo.

LuckaLO
17.08.2023 5 z 5

Povídkové knihy čtu ráda, hlavně teď v létě, kdy mám na čtení ještě míň času.
Tahle knížka se mi moc líbila, mám ráda styl psaní C. J. Tudor. U povídek jsem se sice nebála, nemrazilo mě z nich, ale čtení mě bavilo. Nejvíc se mi líbilo Konec Plavby, Prach, Gloria, Já nejsem Ed a i Motýlí ostrov.

marketa1860
11.08.2023 2 z 5

Docela jsem se na knížku těšila, povídky mám ráda a hororové obzvlášť. Ale jsem kapku zklamaná, náměty fajn, ale povídky jaksi nedotažené, konce náhlé, zkrátka nebylo to podle mého gusta. Líbily se mi úvody jednotlivých povídek, kdy sama autorka představovala cestu k nim.

gordon13
05.08.2023 4 z 5

Mňo...autorku mám skutečně ve velké oblibě, ale tato kniha povídek mi přijde
trochu slabší. Je vidět, že si potřebovala dát tvůrčí pauzu a trochu se nadechnout
před další knihou. Nicméně je z díla cítit její kingovský styl a ten se mi prostě líbí.
Za mě čtyři hvězdy!

otesánek
03.08.2023

Zklamání

Alethea_k
03.08.2023 3 z 5

Tato povídková sbírka se velmi obtížně hodnotí. Na jednu stranu mám chuť dát jednu/max dvě hvězdičky za slibovanou mrazivost --- celý popisek včetně obálky je opravdu geniální marketingový tah. Na stranu druhou se mi velmi líbí styl psaní autorky, vše se čte velmi lehce a rychle, nemůžu říct, že bych přečtení litovala.
Bohužel jsou ale povídky velmi lehce zapomenutelné - a to již několik dní po přečtení. V hlavě mi jich (snad) zůstane jen pár. Nejvíce se mi líbil Konec plavby, Finalizace a Poslední chod. Dále stál za přečtení Věžák.
Pozor bych si dávala hlavně u povídky Gloria - jelikož jsem ještě nečetla žádnou jinou autorčinu knihu, obávám se, aby mi povídka něco nevyspoilerovala. Budu muset číst další knihy až na povídku úplně zapomenu :)

MatBla
31.07.2023 5 z 5

Krátké povídky, četly se moc dobře. Celá knížka mi příjemně utekla.

LisaBella
30.07.2023 4 z 5

Popravdě jsem od autorky četla zatím pouze Ti druzí a musím říct, že mě to tedy moc nebavilo. Ani si nejsem jistá, proč jsem sáhla po Škvíře. Ale přiznávám, že většina povídek je hodně povedená! Možná že právě dostatečná délka dodala příběhům ten správný náboj a strhující děj, který u autorů potřebuji a kterou jsem u předchozí knihy postrádala. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle, četla se skvěle. Rozhodně jsou to povídky k zamyšlení.

honza0876
30.07.2023 4 z 5

Nejvíc mě bavily ty úvodníky k jednotlivým povídkám . Je hezké dozvědět se něco dalšího o autorce. Sympatická žába

krevetka79
17.07.2023 5 z 5

Pro mě byla povídková kniha novinkou a moc jsem si jí užila.
Některé povídky hodně napínavé, místy až děsivé a lehce nechutné, některé méně napínavé a zajímavé,ale celkově super dílo.
Určitě doporučuji přečíst, i když ne všem se všechny povídky zavděčí.

karaliene
16.07.2023 4 z 5

Bod přidávám za osobní autentické prology kapitol, každopádně ve srovnání s autorčinými předchozími knihami mi tyto příběhy přišly povrchní a plytké.

sypalek
15.07.2023 5 z 5

Pokud milujete Kříďáka a Jámu, ale právě cestujete a nemáte kapacitu na dlouhý příběh, tyhle mysteriózní jednohubky budete milovat. Jak už to tak bývá, některé povídky jsou bomba, některé jsou skvělé trochu míň, ale stále si drží velmi, velmi vysokou kvalitu.

Karoley
14.07.2023 4 z 5

Jedenáct mrazivých příběhů, kde číhá zlo... Stačí malá ŠKVÍRA.

Moje pátá kniha od C.J. Tudor, povídky si mi líbily, místy mě příjemně mrazilo. Už se těším na nový román Závěj, který má vyjít o prázdninách!

- Konec plavby 5* (loď, odchod na odpočinek)
- Věžák 4* (opuštěný zchátralý věžák a něco zubatého)
- Prchavé blues 5* (tlusťoch, hudební klub, krabice na klobouky)
- Finalizace 3* (realitní agent, apokalypsa)
- Lev v bráně 3* (zvláštní graffiti)
- Gloria 4* (Gloria z knihy Jáma a Alice z knihy Ti druzí)
- Já nejsem Ed 4* (elevace)
- Poslední chod 5* (temnota, profláklá pětka)
- Kopírka 3* (rozbitá váza, vyčerpané manželství)
- Prach 4* (španělský ostrov, vítr calima, prach, ztracené duše)
- Motýlí ostrov 3* (opravdu roztomilí motýlci)

Trolice
06.07.2023 5 z 5

Někdo v létě přečte hodně knížek, pro mě začíná období, kdy na čtení nemám moc času a proto byla pro mě tato kniha správná volba. Když jsem měla čas, přečetla jsem příběh a potom už nevadilo, že jsem třeba týden nečetla aniž bych musela přemýšlet o čem to bylo. Jak už bylo řečeno - některé povídky byly povedené víc, některé míň, ale C.J. Tudor mám ráda a těším se na další dílo

Didi15
03.07.2023 4 z 5

Mám raději ucelený děj než povídky , ale tyto byly opravdu fajn a čtivé.
Určitě bych vyzdvihla povídky : Gloria, Já nejsem ED, Kopírka, Konec plavby a Prchavé Blues.

charlizee
30.06.2023 4 z 5

Tohle bylo v rámci žánru to nejlepší, co jsem v poslední době četla.
(A taky to nejlepší, co C. J. Tudor dosud napsala!)
Pokud bych měla definovat svou představu o nenáročné letní četbě, Škvíra by dokonale zapadla. Bavila mě každá z povídek, o žádné nedokážu říct, že by se mi nelíbila, koktejl je umíchán s vysokou mírou vyváženosti a sedí i rozsahem - všeho je zkrátka tak akorát.
Pro svou atmosféru se mi nejvíce líbilo Prchavé blues, které mimochodem pracuje se stejnou symbolikou jako autorčin debut Kříďák. Ale dál už bych ten žebříček sestavit nedokázala. Každá povídka je jiná a jinak dobrá.

cornetka
30.06.2023 3 z 5

Nejsem přívrženec povídek, ale vzhledem k ostatním autorčiných knihám jsem jim dala šanci. Nicméně pro mě povídky asi nejsou a potřebuji víc propracovaný a rozvedený děj.

Katania
27.06.2023 5 z 5

Mě se to líbilo. Určitě bych nějaké povídky ráda viděla i jako knihy.

Tengrinor
27.06.2023 3 z 5

Pro mě velké zklamání. Povídky byly plné balastu a některé byly až bolestně předvídatelné a neoriginální (Konec plavby, Já nejsem Ed, Kopírka). Vlastně v nich nebyla ani žádná myšlenka. Jen hloupoučké příběhy na zabití času. Na zabití času ale mohou posloužit dobře, pokud člověk moc nečeká. Nebo mu stačí malý myšlenkový obsah.

Část díla

všech 11 částí díla