Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 705 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

bosorka
11.07.2016 2 z 5

Většinou nevěřím bombastickým recenzím z obálek a u Skrýše se opět ukazuje, že dobře jim nevěřit. "Psaní, plíživě zalézající pod kůži" Kde? Psaní značně primitivní, občas jsem nestačila žasnout nad totálně naivními dialogy. Hlavní hrdina byl prostě trouba. A vůbec veškeré charaktery byly hodně podivné, nebylo komu věřit, ke komu přilnout. Celý příběh byl značně nepravděpodobný, občas jsem měla chuť zaklepat si na hlavu a ptát se: Cože?
"Po přečtení Skrýše budete chtít spát při rozsvícené lampě..." Proč? Vždyť to byla nuda. Spíš jsem co chvíli měla chuť lampu zhasnout a na čtení Skrýše se vykašlat. Neudělala jsem to, ale měla, protože mi přišlo, že knížka měla hodně sestupnou tendenci. Ještě tak zpočátku navnadila, nápad nebyl špatný, ale čekala jsem opravdu něco silnějšího. A že bych se bála? Ani trochu.

PetaZ
19.06.2016 5 z 5

Za 8 hodin nebylo co číst, mám ráda takové knihy, kde je víc příběhů, x zápletek a jedno rozhřešení :-)

makyna03
24.05.2016 4 z 5

opravdu hodně čtivá kniha, během celého příběhu jsem se nemohla odtrhnout, spolkla jsem jí za jeden den, Janovi jsem velmi fandila a proto mě konec zklamal
Nejlepší byly části s rysem a také rozpletení celého příběhu
Dala bych 5*, ale kvůli tomu konci dám jen 4

ppetaa27
08.05.2016 5 z 5

Super. Velmi ctivy pribeh. Pro mne konec naprosto nepredvidatelny. Dej byl porad napinavy. A ten konec me dostal.

evickakyticka
17.04.2016 5 z 5

Velmi milé překvapení. Byla jsem napnutá jako struna od začátku až do konce. Moc se mi líbí autorův styl vyprávění, dokonce jsem odolávala touze číst přes den a čtení si nechávala až po setmění. Hlavní postava, Jan, na mě působil dost zvláštně. Není to typicky kladná postava, má své mouchy. Nejvíce jsem se těšila na části s Rysem, nemám co bych hodnotila záporně, proto zasloužený plný počet.

chanahd
22.03.2016 3 z 5

Zdlouhavé, předvídatelné. Předchozí knihy od autora jsem přečetla jedním dechem, ale tentokrát jsem s tím měla trochu problém. Tohle je takový průměr, co nepřekvapí.

lenkavildomcova
03.03.2016 5 z 5

Skvělé..strašidelné... a konec překvapující...

Ajrad1981
18.01.2016 4 z 5

Stejně jako v ostatních knihách autor vypráví, popisuje na první pohled relativně normální životy běžných lidí. Během knihy postupně naznačuje, poodkrývá tajemství, třinácté komnaty zúčastněných, propletence vztahů. Tušila jsem, že se to nebude vyvíjet tak, jak si to jednotlivé osoby nalajnovali, ovšem takové vyústění by mě opravdu nenapadlo. Ve srovnání s ostatními autorovými knihami, které jsem četla, mi přišla trošku míň napínavá, ale za přečtení rozhodně stojí.

Bella09
10.01.2016 5 z 5

To byla jízda. Super kniha. Pravda konec trochu zvláštní. Ale nemusí všechny knihy končit podle našich představ. Chtělo by to pokračování.

rodak
10.01.2016 5 z 5

Krásná atmosféra velice čtivá kniha Moje druhá od autora Těším se na další

Charley
07.01.2016 4 z 5

I když, jak na zadní obálce píšou, bych pak měla chtít spát při rozsvícené lampě, tak jsem nechtěla. Kniha přesto měla spád a četla se velice dobře, jen ten konec mě nepotěšil. Čekala jsem, že to dopadne alespoň nějak spravedlivě.

Jolanka
04.01.2016 3 z 5

čekala jsem asi víc... není tam takové napětí jak slibují....

Danago
21.12.2015 4 z 5

První knížka od tohoto spisovatele. Kniha byla napínavá, čtivá, má spád. Určitě zkusím další knihy od tohoto autora - já doporučuji. Konec byl velice překvapivý, nečekaný. Rozhodně knížka stojí za přečtení.

milunka21
16.11.2015 4 z 5

Napínavé,čtivé ale ten konec?

davas
07.11.2015 4 z 5

kniha se četla dobře, i když klasický thriller to není,nádech hororu s tajemnem se nakonec promění v konec,který byl pro mne nečekaný ...první kniha od autora hodnocena za 4 hvězdy

adrianna0305
03.11.2015 3 z 5

Nevím jak to říct, ale něco tomu chybělo :-( nemělo to tu pravou severskou příchuť. Prospělo by osekání nudnější poloviny a víc rozvinout až moc stručný konec, který teprve zaujal.
...a ten závěr, hmm doják jak z červené knihovny :-))

Patapuf
25.07.2015 5 z 5

Četba této knihy připomína pád ze schodů.... jakmile zakopnete a naberete rychlost, už to nezastavíte.... příběh nabírá ke konci čím dál tím větší spád a ke konci se už od ní neodtrhnete.... já jenom doufám, že se s ní Jan nakonec setkal....

konicekbily
02.07.2015 3 z 5

Připadá mi to příliš zdlouhavé.

Zrzavá_Tereza
16.06.2015 1 z 5

Ne, ne, ne, ne a ještě jednou ne!
Nejsem ten typ člověka, co knížky, které se mu nelíbily, odsuzuje a znechucuje ostatním. Ale tahle prostě néé.
Žádný moment napětí, žádné překvapení.. a když už nějaké jakože překvapení nastalo, řekla jsem si "Hm." místo abych byla šokována a překvapena. Prostě nuda, no. Možná je to tím, že ta knížka nudná je. Anebo je to tím, že já mám hold větší nároky na knížky, zřejmě.

ko.mi
16.05.2015 2 z 5

Na první dobrou a po přečtení stučnýho obsahu jsem čekal něco trochu víc psycho... Bohužel se nic moc nekonalo... Příběh vcelku nezajímavej.