Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 705 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

kejty91
11.04.2017 4 z 5

Teda, to byly nervy. Co na to víc říct? Nevím. Asi jen přečtěte si to. Je to vážně zajímavé. Sice jsem měla v průběhu mnoho možných scénářu jaký bude konec ale ten se prostě neda jednoznačně určit. To prostě tak nefunguje v tomto případě. Vlastně u tohoto spisovatele to nefunguje. Četla jsem od něj zatím 2 knihy a nikdy to nedopadlo tak, jak jsem nad tím uvažovala. Možná, že zkušenější čtenáři tohoto žánru to odhalí ale nedávám jim moc velké šance. On vám všechno převrátí a zkomplikuje. A ten konec - nikdy nevěř lidem a ničemu, co jsi neviděl na vlastní oči. Obojí tě může dost zle podrazit.
Doporučuji!

Vojslava
04.04.2017 4 z 5

Opravdu je to spíš psycho než thriller, ale četlo se to dobře a osud hlavního hrdiny mne jistým způsobem i dojal - zapleten do něčeho, co prakticky nešlo ovlivnit, a to jen díky tomu, jaké mentální vzorce měl v sobě nastavené. Rozhodně jsem se u četby nebála, jen mi z toho příběhu bylo tak trochu smutno.

melien
03.04.2017 4 z 5

Kniha se celkově četla dobře, celkem mě držela i v napětí,ale čekala jsem od toho trochu něco jiného,když se děj odehrává ve školce a neměli by knihu číst slabší povahy. . Konec mě trochu zklamal, moc rychlé a otevřené zakončení by zasloužilo podle me víc.

Jerry29
25.03.2017 4 z 5

Tohle je přesně ten ukázkový příklad fakt skvělé knihy, kterou naprosto zničí úplně debilní konec. Celou dobu, dejme tomu tak 4/5 knihy jsem si říkal, jak je kniha skvěle napsaná, jak napětí po malých krůčcích stoupá, jak se všechno pomalu dostává do obrátek... K tomu všemu velmi zajímavě vymyšlené a výborně vylíčené psychiatrické oddělení, fakt to bylo stránku od stránky lepší. V bodě, kdy asi v polovině knihy Jan začne bloudit podzemím už začne být všechno připravené k napínavému konci. Už už je člověk ve finále, má se stát to, na co celou tlustou knihu čekáme a autor knihy si šňupne nějakou fakt blbou lajnu a rozhodne se, že si na poslední chvíli rozmyslí jak kniha dopadne.... Achjo, říkal jsem si, jak dám knize plný počet, jak budu chválit kde to jde... A mám chuť napsat hanlivý komentář. Nicméně za naprosto dokonalé 4/5 knihy dávám 4*/5. Vyjde-li někdy pokračování, nevím jestli jej pořídím. Nicméně kdo máte rádi prostředí psychiatrických klinik a příběhy jim podobné, knihu opravdu mohu doporučit. Uspokojí vás to.

Vesmich
07.03.2017 4 z 5

Kniha stála ve slevě 49-,= no nekup to. Slibovala alespoň letmý vhled do chodu mateřské školky ve Švédsku a navíc nějaké napínavé počtení. Pošahaní tam byli všichni dost, hrůza se roztahovala nočními chodbami a závěr byl taky pošahanej. Takže za 49,- výborný!!! A ta školka k tomu jako prémie.

Jára.1
17.02.2017 4 z 5

Kniha je napsaná hodně čtivě, jen konec je trochu nečekaný, člověk by si přál, aby to dopadlo jinak, je to takové otevřené.

sipkulka
15.02.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem zakoupila díky recenzím na zadní obálce kde jí přirovnávali stylem psaní ke ,,Kingovce´´. No od Kinga není, ale příběh plný napětí se mi moc líbil a určitě mrknu i na jiné knihy od Theorina.

anna6021
15.02.2017 3 z 5

Kníżka byla opravdu čtivá. Konec byl trochu uspěchaný. V knize se něco začalo pořádně dít až tak od 250. stránky. Nebylo to špatné, ale myslím, že existují i lepší thrillery.

Mikako
10.02.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře. Ale čekala jsem víc. Víc stísněnosti, víc napětí, víc psycho. Jan je divnej. Pořád tak úplně nevím, jestli byl kladný, nebo trochu psychopat a nebo prostě jen magor. Ale to je všechno OK. Ale co ten konec? Je pravda, že děj si tak jako plynul a potom trochu drama a the end. V pohodě. Ale mě tam chyběly ještě tak dvě kapitoly.

Peprnicka
29.01.2017 4 z 5

když nad tím tak přemýšlím, tak mi přijde, že se tam zas toho tolik nedělo...kromě celkem rychlého konce...ale nemohla jsem se odrthnout :-) rozhodně se nebudu bránit další knize od tohoto autora!

Эva
18.01.2017 4 z 5

Theorina mám hodně ráda, četla jsem všechny detektivky z ostrova Öland a zastávám názor, že tak hutnou duchařskou atmosféru umí vykouzlit málokdo. Skrýš mě velmi překvapila, vůbec jsem nečekala takový příběh! Vlastně jsem od začátku až do konce nevěděla, co čtu. Jan mi zprvu vůbec nebyl sympatický, nechápala jsem, proč se chová tak, jak se chová, ale postupně jsem přicházela této postavě na chuť a konec mě překvapil... Dobrá kniha, líbila se mi!

ewisek22
30.12.2016 3 z 5

Kniha je podle mně tak průměr - není vyloženě dobrá a ani špatná... Mezi pozitiva knihy jednoznačně hodnotím ponurou atmošku. Nikdy jsem nečetla snad ani o psychiatrické léčebně a už vůbec ne o spojení s Mýtinou, tzn. školkou pro děti odsouzených - to se mi taky páčilo. Dále se mi i celkem pozdával ten konec. Ale to bylo tak vše. Myslela jsem, že se budu aspoň krapet bát, ale kde nic tu nic:( Takže kniha mě vcelku zklamala a dostává ode mě pouhé tři hvězdičky.

ArwenAragorn
29.12.2016 2 z 5

Kniha nepříjemně rozvláčná, napětí pro mě bylo málo, i když někdo píše, že při toulání opuštěnou léčebnou se bál. Hlavní hrdina mě navíc neskutečně štval. Nakonec závěr mně přišel jako nejlepší část knihy (obsahově).

Veeris
20.12.2016 3 z 5

Abych pravdu řekla, docela dlouho jsem s touhle knihou zápasila, na pár týdnu jsem ji asi v polovině dokonce odložila, ale nakonec jsem se přinutila pokračovat.. Ne, že by nebyla čtivá, ale ten děj mě nějak neoslovil a rozuzlení mě celkem úplně zklamalo.. Sice nečekané, ale "wow" to teda rozhodně nebylo.. Spíš jako "coo" a "hmmm". Podle díla Smršť (má první kniha d něj) slabý odvar..

šipek
13.12.2016 4 z 5

Tak nebylo to špatné. Docela slušný psycho thriller. Dobře se četl a má to spád.

SakuraLuci
25.11.2016 4 z 5

Perfektní atmosféra, někdy jsem se až bála knížku otevřít.... Doporučuji

kajus9506
23.11.2016 5 z 5

Úžasný příběh. Něčeho mi v závěru bylo líto, ale rozhodně to bylo překvapivé a zdrcující. Psáno opravdu velice čtivě, člověk se těší na každou volnou chvilku, kdy bude moct vzít knihu do rukou.

pajuu
23.11.2016 4 z 5

Kniha s úžasnou atmosférou, která u mě byla ještě umocněná tím, že jsem četla v noci na nemocničním lůžku. Příběh mě úplně pohltil, i když jsem si říkala jak mi Jan leze na nervy a co je to sakra za člověka. Opravdu psycho knížka...

Illaa
20.11.2016 4 z 5

Za mě tedy vcelku vydařená kniha. Nudit jsem se tedy nestačila, v ponuré psychiatrické léčebně nebyla nouze o napětí (hlavně při Janových nočních toulkách chodbami). Prostředí léčeben je totiž vždy napínavé.

moonula
12.11.2016 5 z 5

Kniha je pěkně napsaná,konec byl zklamáním byl jiný než jsem zvyklá..
Ale to můžu rovnou číst romány... Dávám pět hvězdiček..