Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 705 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

aktak1203
04.11.2016 3 z 5

Kniha měla pěkný rozjezd a dobrou zápletku, ale souhlasím s některými recenzemi, že konec byl dost fádní, což z poměrně dobré detektivky udělalo dost průměrnou.

rekon
02.11.2016 3 z 5

Pro mě asi nejslabší kniha. Jako by to ani nepsal Theorin. Motto knihy neodpovídá ději. Čekala jsem větší vzrušení.

marek1278
01.11.2016 3 z 5

3,5* / Zajímavá kniha s, pro mě odfláknutým, koncem. Škoda

amelie.m
08.10.2016 4 z 5

Recenze na obalu knihy dost přehánějí, každopádně mě dokázaly přimět ke koupi, které nelituji. Mrzí mě lehce odfláknutý konec, čekala jsem větší originalitu, ke které měl autor poměrně dobře našlápnuto.

ankaras
02.10.2016 3 z 5

Celou dobu jsem si říkala, jakou úžasnou knihu tentokrát autor napsal. Absolutně to zabil konec, který za to nestál a úplně mi náhled na celý děj zkazil, škoda.

Jitkarka
17.09.2016 5 z 5

Bavilo... Tato kniha mě zaujala, ale její konec byl pro mě zklamáním, ach jooo, chtěla jsem, aby to dopadlo jinak.

sandra292
15.09.2016 2 z 5

Cekala jsem vetsi pecku. Anotace me velmi zaujala a proto jsem si taky knihu zakoupila v zaveru jsem byla zklamana. Ze je kniha napinava bych nerekla, musela jsem se nutit do cteni

Evunka1957
14.09.2016

Vzhledem k tomu jakým způsobem byl obsah knihy avizován jsem docela zklamaná, chtělo to lepší ukončení.

Vesina
08.09.2016 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala a když už to začalo být zajímavé, byl konec. Upřímně řečeno jsem si myslela, že mi na konci chybí několik stran. Nejsem náročný čtenář, ale tohle byla vážně docela nuda.

tomas2582
04.09.2016 3 z 5

Tohle byla moje první kniha od autora. Těšil jsem se na slibovanou hrůzu, ale ta se nedostavila. Knížka se četla sama, je dobře napsaná, ale hlavní linka s Rami a jak to dopadlo, jak píše i Engie, mě taky pěkně naštvalo. Za mě průměr...

Vědruna
02.09.2016 4 z 5

Třetí kniha od autora, kterou jsem četla, Mlhy Olandu i Mlýny osudu se mi líbily víc. Ale i tak dobré prázdninové čtení, je pravda, že není zdaleka tak strašidelné, jak bylo na obálce prezentováno. Ale já už se tak nějak nepotřebuju bát... Na autorovi mě fascinuje různorodost psaného textu, jak zaznělo v jednom z předchozích komentářů, jako kdyby knihu psal pokaždé někdo jiný.

Engie
30.08.2016 3 z 5

Na knížku jsem se díky kladným recenzím hodně těšila, ale nakonec jsem byla spíše zklamaná. Kniha je sice čtivá a má rychlý spád, ale slíbené napětí jí podle mě chybí, zápletka s AR mi nepřišla nijak zvlášť zajímavá a konec mě vyloženě naštval :D. Nejvíc mě zaujalo vyprávění z Rysa a ze sauny. Nicméně autora nezatracuju, Smršť byla výborná a těším se i na další knihy z ostrova Öland :).

Michaela88
23.08.2016 5 z 5

Výborná a napínavá kniha.

Verrrunka
19.08.2016 4 z 5

Jsem trochu v rozpacích.... Knížka je napínavá od začátku až skoro do konce, na posledních cca 30 stranách ale jakoby autorovi došel dech a najednou chtěl všechno ukončit. Nebo je otevřený konec schválně? Nicméně mi závěr přišel uspěchaný, trochu i nevhodný, celou dobu bylo rozehrané trochu jiné téma, čekala jsem, že s tím bude i víc souviset, ale bohužel. Nechci v tomhle směru psát nic konkrétního, abych někomu nezkazila překvapení.
Styl psaní super, krátké kapitoly mě nutili číst až dlouho do noci, protože nastal klasický model - "tak ještě jednu, je krátká", a pak přišla krušná rána...
Dost jsem uvažovala nad 3 hvězdičkami, ale už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě donutila zůstat vzhůru, takže dávám +1.

Susan94
17.08.2016 2 z 5

Jediná výhoda jsou opět krátké kapitoly. Přišlo mi, ale že tato kniha není napsané stejným autorem jako třeba Mlhy Olandu. Je to takové prázdninové čtení, opravdu něco na odpočinek. Chybělo mi tam napětí, nějaký větší zvrat, nic co by bylo záhadné nebo tajemné, tohle severské krimi moc nebylo. A nakonec dodávám,... po přečtení Skrýše dokážu spát bez rozsvícené lampy...

klokan.1905
12.08.2016 4 z 5

Četlo se dobře, hezky to odsýpalo... ;-) Prostě a jednoduše dobré Psycho :-) Doporučuji k přečtení...

princesse
08.08.2016 4 z 5

Tak kromě knihy Mlhy Olandu mám všechny a všechny přečtené. Ani tato nezklamala. Nebyla zřejmě z těch nejlepších, ale i tak jsem měla místy dost nepříjemný pocit, když jsem si představovala jak ve skutečnosti určitá místa a události vypadají a dějí se. Určitě povedená kniha a snad se mi zadaří přečíst si i Mlhy.

Irika
02.08.2016 4 z 5

!!SPOILER!!

Knížka zaujala, je napínavá, srozumitelná a zajímavá, ale za otevřený konec hvězdička dolů.

ptoček
17.07.2016 3 z 5

Po Smršti docela zklamaní, četla se dobře, námět super, ale chyběly tomu grady, žádný mráz po zádech, občas jsem přeskakovala věty a ten konec mě zklamal hodně, nedotahnute.

LutherKing
13.07.2016 3 z 5

Ujde, jsou i lepší kusy.