Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 657 193

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

sonalana
05.01.2020 5 z 5

Pěkná oddechovka.

dlabikk
29.12.2019 4 z 5

Super oddychovka. Sice nejsem příznivec červené knihovny, ale moc se mi líbil příběh "knihomolky" o splnění svého snu :o)

bábuška
28.11.2019 3 z 5

Slibovala jsem si od této knihy asi víc. Nina na mě působí nezrale, místy naivně. Až ztráta zaměstnání ji donutí udělat zásadní rozhodnutí, zkoupí knihy z rušených knihoven, koupí starou dodávku a vydá se na sever Skotska, kde je vítanou senzací, neboť i tam, v řídce obydleném kraji lidé rádi čtou. Nina je okouzlena okolní krajinou, čistým hvězdnatým nebem i severní polární září. S krajinou se sžívá, ale o knihách se toho nedozvíme mnoho. Alespoň já.

Šmoulinka1980
16.11.2019 4 z 5

Příjemná oddechová knížka, která se čte doslova sama. Ano, je to sladká romantika a možná až "červená knihovna", ale já mám prostě na tento typ příběhů někdy chuť a náladu a vůbec se za to nestydím :-). Sen, který si plní Nina, je zajisté snem většiny knihomolů. Nina totiž přijde o práci v knihovně a jako vášnivá čtenářka, která knihy miluje, se jednoho dne rozhodne, že si koupí dodávku, se kterou bude jezdit na různá místa a tam bude nabízet k prodeji knihy. Krásný nápad, jen otázka jestli realistický pro obživu mladého člověka? V knize je také moc hezky popsaná skotská příroda. Dle mého je tento příběh ideální četbou na prázdniny či dovolenou.

Johanaop
14.11.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh, který chytne za srdce všechny knihomoly :) Úvodní slovo čtenářům je skvělým doplňkem této super knihy.

essene
01.10.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané,má to spád.Pěkný příběh

Sablu
26.09.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh plný knih u kterého jsem si přála, aby nikdy neskočil.

Doubravka1975
18.09.2019 5 z 5

Moc krásný romantický příběh o knihách, lásce a čtení. Moc pěkná obálka a skvělé i na začátku Slovo čtenářům.

hana8062
30.07.2019 4 z 5

Moje holčičí radosti... Knížka zapomenutá v práci se mi už vrátila a dorazila jsem ji v řádu minut :). Tohle byl ale krásnej příběh. Nina si po organizačních změnách v práci plní svůj sen, rozhodne se koupit dodávku, zaplnit ji knihami a usadit se s ní na úplně novém místě. V nádherném poklidném koutu Skotska, kde se žije docela jinak, než byla dosud zvyklá z velkoměsta. Nina je sympatická, neufňukaná, vtipná hrdinka, která mi přirostla k srdci, ačkoli přiznám upřímně, že jejímu románku se strojvůdcem Markem jsem ani za mák nerozuměla :). Jinak se mi to moc líbilo a hned bych se do Skotska za ní vydala. Téměř dokonalé letní čtení a pro holky knihomolky takřka povinné ;) 90%

Aghatte
24.07.2019 5 z 5

Kniha o knihách, paráda, romantika trochu umělá, ale jinak super prázdninové čtení, doporučuji všem Knihoholkám :-)

janina74
11.06.2019 5 z 5

Tady se mi líbilo i to, jak šlo o knihy. Pěkná oddychovka.

LiKa00
27.05.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Jenny Colganové. Už je to třetí kniha a opět nezklamala.

douchova11
22.05.2019 4 z 5

Pohodová knížka pro pohodový odpočinek, krásně popsaná skotská příroda - prostě vřele doporučuju :-))))

hapac
21.05.2019 4 z 5

Čekala jsem oddechový příběh a toho se mi dostalo. Kdo z nás (čtenářů a milovníků knih především) by si nechtěl splnit takový sen, mít pojízdný krámek s knihami, objevit kouzelnou krajinu a lidi, kteří jsou s tímto krajem spjatí.....

blanka5960
31.03.2019 5 z 5

Oddechové čtení, líbil se mi námět. Popis skotské přírody a Lennox :-)

jarabr
27.01.2019 4 z 5

Pohádka "žili šťastně až na věky". Čte se to samo, autorka (i překladatelka) má skvělý styl psaní, který vás přitáhne a nepustí. Nina je miláček co si dokáže splnit sen (i můj) a jako bonus k tomu má autorkou nádherně popsanou krajinu, lidi a tak všechno kolem. Ideální, když chcete vědět, že někde je svět ještě v pořádku. Jo a rád bych si přečetl Na střechách.

JessieEx
07.01.2019 4 z 5

Od chvíle, kdy mi o této knížce řekla kamarádka a já si přečetla anotaci a uviděla obálku, jsem byla přesvědčená, že to bude láska na první pohled. Jenže začátky byly hodně těžké. Měla jsem od ní velká očekávání a mylně jsem se domnívala, že hlavní hrdinka si otevře pojízdnou knihovnu (ono to bylo knihkupectví), nevím jak jsem na to přišla. Takže jsem byla trošku rozčarovaná... zpočátku. Ale pak jsme se přesunuly do Skotska, Nina otevřela svůj krámek a potkala dva úžasňáky a já jsem se do toho všeho strašně zamilovala. Sice jsem se dlouho nemohla rozhodnout mezi Markem nebo Lennoxem, ale nakonec jsem v tom měla jasno, stejně jako Nina. Rozešly jsme se v tom nejlepším, já bych klidně četla dál, ale autorka mi víc společných stránek nedopřála. Budu mít hezké vzpomínky :)

nakedangel
03.01.2019 4 z 5

Opět obvyklý scénář této autorky, takže kam se děj knihy ubírá, není žádným překvapením. I přesto vím, že příště po její knize zase sáhnu. Ty krásné popisy krajiny jsou přesně podle mého gusta.

Linda007
01.01.2019 5 z 5

Skvělé jako vše od autorky. Za mě je ale pořád nejlepší OStrov s vůní čerstvého chleba. Chyběly mi zde recepty, jak bývá v autorčiných knihách zvykem.

fruitbueno
23.12.2018 4 z 5

Dobře, že jsem se nenechala odradit otravným autorčiným "vstupem" na začátku. Pěkná knížka plná naprosto nečekaných věcí. Milé čtení na dvě odpoledne.