Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 659 659

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

MíšaS.
06.12.2018 1 z 5

Do půlky se mi kniha celkem líbila, byl to klišoidní románek, ale člověk to někdy potřebuje. Od půlky se to změnilo na sladkobolné stěžování si na život a proč vše nemůže být jako v románu - a Nina k tomu neměla ani důvod, protože jí vše vycházelo bez problému. Takže za mě neeee.

babystar
23.11.2018 3 z 5

Jsem trošku na rozpacích. Mám sice ráda knihy, v nichž se ženy dokáží postavit na vlastní nohy, ale bohužel... Zažila jsem rušení knihoven, propouštění, výběrové řízení a hledání nového zaměstnání. Nikdy se žádný charakterní svalnáč neobjevil, aby pomohl. Docela mne rozesmála naivní představa, že si lidé kupují staré knihy z knihoven ( jsou totiž docela zničené a ani za 2,-- Kč si většinu nikdo nekoupí) a najednou celá obec veřejně čte. Řekla bych, že je to kniha knihovnických snů, ale možná, že ve Skotsku to je jinak. Nicméně krajina tam musí být nádherná a neměla bych nic proti tomu strávit dovolenou v takové luxusní chalupě, v jaké bydlela Nina, a ten farmář by nakonec taky nebyl k zahození.

Pepina19
17.11.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka je velmi sympatická už jen tím jak miluje knihy, to máme věru společné. Příběh je milý, nenáročný, ale potěší, zahřeje i pobaví. Hezký zážitek.

Srni
28.10.2018 5 z 5

Krásná knížka. Nedávno jsem byla ve Skotsku takže jsem si všechno mohla lépe představit, přírodu, povahu lidí, kouzlo Highlands atp. Smála jsem se nad podivováním hlavní hrdinky, že je ve Skotsku tak dlouho světlo. Pomatuju si, jak jdme seděli ještě o půl 11 večer s lahví whisky pod širým nebem, pozorovali hory a nechápali jsme kolik je hodin. Při zmínce o skotské snídani se mi zase sbíhaly sliny protože je vážně výborná!
Je to jednoduché čtení, krásné odreagování. Přečteno téměř celé na noční směně aneb další místo do autorčina seznamu, kde všude se dá číst :-)

ivana02
25.10.2018 5 z 5

Hlavní hrdinka je propuštěná knihovnice, protože město chce pouze jednu velkou knihovnu s multimediální zónou, inter-senzorickou zážitkovou místností, počítači, hrami, prostě vším možným, hlavně ne moc knihami. Knihovníky taky moc nechtějí, finančně výhodní jsou dobrovolníci, i když nejsou odborníci :-) Nina se sice přihlásí na příjimací řízení, ale žádaní jsou pouze mladí a akční. Na otázku - co by doporučila "nečtenářům", odpoví, že by se jim snažila vybrat "opravdu" dobrou knihu. Ví, že si tím zavře dveře, ale v takové knihovně už ani nechce pracovat. Jejím snem i prací jsou knihy, které se hromadně vyřazují a má se z nich stát podloží pod silnice. Ač se dosud jeví slabá, sebere odvahu a odjede do Skotska, kde si koupí dodávku a naplní jí vyřazenými knihami. Otevře si pojízdné knihkupectví a začne zcela nový život, kde nechybí ani romantika.

broskev28
21.10.2018 2 z 5

První kniha od této autorky a dostavilo se mírné zklamání. I když zase musím přiznat, že očekávání - už podle názvu a obálky - nebyla až tak vysoká . . .
Pobavilo mě líčení života na farmě, skotské dlouhé bílé večery, dobré rady kamarádky s nezapamatovatelným jménem. Moc ráda bych navštívila stodolu, kterou si nechala z lásky "interiéristovi" renovovat ta mrcha Kate, a strávila v ní alespoň týdenní dovolenou! A moc se mi líbil pánský komentář Marekh, děkuju.

Jitka822
20.10.2018 3 z 5

Hezká kniha, která se velmi jednoduše čte. Dívčí román je výmluvný žánr - happy end mi kazí dojem. Knihu jsem přečetla za tři dny (po večerech:)), ale zatím nevím, zda ještě od autorky nějakou přečtu - dívčí romány nejsou můj top výběr.

katerina5544
24.09.2018 5 z 5

Zatím jsem od Colganové přečetla dvě knihy a jsem nadšená :) je to velice milé, lehké, příjemné čtení. A to já nejsem na romantiku :) Autorka prostě umí psát hezky. Těším se na další!

certik003
17.09.2018

Druhá knížka autorky, co jsem četla a opět jsem zklamaná. Mně ty její hrdinky prostě nesedí a svým způsobem je mi i jedno, co s nimi bude dál. Kdyby se děj netýkal přímo knížek, tak bych knížku nedočetla, to je vlastně jediné, co se mi na knížce líbilo - ta vyjádřená potřeba číst a láska ke knihám. Rozhodně je to poslední knížka, co jsem od Colgan četla.

Danago
12.09.2018 2 z 5

Asi jsem čekala , že to bude mnohem více o knížkách a o pojízdném knihkupectví. Začalo to dobře , ale celkem rychle to sklouzlo do romantiky a to mě nějak nebavilo. Škoda.

elenai
07.09.2018 4 z 5

Jakožto knihomolka jsem musela tento román mít. Proč? Obsahuje totiž dvě neodolatelné ingredience - knihy a Skotsko. Kdo by tomuto mohl odolat? Tak trochu jsem ignorovala milostné problémy hlavní hrdinky a jejích mužů a užívala si spíš tyto složky příběhu, které se bohužel postupně vytrácely, a nahradila je právě ta romantická linka. Ale i tak jsem si četbu užila a překonala díky tomu čtenářskou krizi neodbytně se deroucí na povrch. Takže díky, JC!

Marekh
02.09.2018 4 z 5

Tato kniha je spíše určená pro ženy a dívky, nicméně jsem zvolil tuto knihu z důvodu, že se mi líbil námět knihy, který souvisí s knihami. Kniha je oddechová, odpočinková, nachází se v ní romantika, je zasazená do Skotska, celkově se četla dobře a líbila se mi.

Hlavní postavou je Nina, která přišla o práci v knihovně a uvažuje o nové práci. Jelikož je vášnivou čtenářkou a miluje knihy, napadne ji myšlenka, že si koupí dodávku, ve které bude prodávat knihy a se kterou bude jezdit na různá místa, kde by mohla oslovit potencionální zájemce o koupi knih..

Nina se zamiluje. Když je člověk zamilovaný, může se dopustit hodně chyb. Často se říká, že zamilovaní lidé nevidí a neslyší a jsou doslova pohlceni láskou. Z této knihy si mohou zamilované čtenářky vzít ponaučení, aby se vyvarovaly chyb, kterých se Nina dopustila.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Jakmile nastoupila hrozba reality či temnější stránky života, vždy sáhla po knize. Knihy jí byly útěchou, když byla smutná. Byly jejími přáteli, když byla osamělá. Léčily její srdce, když bylo zlomené, a povzbuzovaly ji, když byla skleslá.

Ať se to ale snažila jakkoliv zpochybnit, bylo načase uznat, že knihy nejsou opravdový život. Po většinu svého třicetiletého života se jí dařilo držet se stranou reality, ale ta se teď blížila neskutečnou rychlostí a ona s ní musela něco udělat - cokoliv. Právě tohle jí řekla Surinder, když se jí Nina zeptala, co si myslí o jejím nápadu s dodávkou. "Prostě něco udělej. Možná to bude chyba, ale pak ji můžeš napravit. Když ale nic neuděláš, nemůžeš nic napravit. A z života ti zbude jen spousta lítosti."

hannah2000
30.08.2018 5 z 5

Velmi příjemné odpočinkové čtivo. Ačkoliv je to příběh jednoduchý a hlavní i vedlejší linie děje nejdou moc do hloubky, tak je napsaný poutavě a zajímavě. A to jak příběh hlavní postavy, zajímavý nápad prodeje knih, tak i popisy krajiny Skotska. Myslím, že se teď půjdu podívat po nějakém cestopisném filmu o Skotsku a podívám se po fotkách polární záře. Jestli je tak krásná i ve skutečnosti. A chtěla bych také takový domek s výhledem na pastviny a kopce. Takže knihu doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout od komplikovaného světa i komplikovaných knih. I když o knihách se mluví v příběhu pořád ;-). A pět hvězdiček dávám za ten příjemný pocit, co ve mě knížka po dočtení zanechala.

Tomina
27.08.2018 3 z 5

Vyložená oddechovka na dovolenou...

Atuin
23.08.2018 2 z 5

Tak já nevím...ale za mě je to její nejslabší kniha, nejde jen o to že schéma je okoukané a bez inovace, bez nějakých vsuvek kterými by autorka lákala dál. I forma je trochu odfláknutá bez snahy o nějakou ukázku něčeho barvitějšího.
Když je něco ryze ženské a ryze oddychové, neznamená přece že to musí být úplně blbé. Námět pěkný, jen ty postavy ploché a prostředí vlastně v tomto románu vůbec nebylo. No nejslabší kousek.

4xbabča
20.08.2018 5 z 5

Báječná kniha pro krásné letní počteníčko, ale hlavně čtení pro všechny, kteří knihy milují a moc rádi je čtou, jako hlavní hrdinka Nina. Její příběh pohladí po duši, nelze jinak,než doporučit.

pip11
17.08.2018 5 z 5

Skvělá oddychovka plná knih a úžasné přírody.

hzd
14.08.2018 5 z 5

Knížka je pro všechny, kdo mají rádi knihy. Hlavní hrdinka mi byla sympatická,
držela jsem jí palce. Je to taková letní oddechovka. Já jsem si knížku vzala pod stan, což byl super nápad. Objednala jsem si jí v rámci plnění knižní výzvy a rozhodně nelituji. Škoda, že tady taky nejezdí taková dodávka. Určitě bych si jí zamilovala a pravidelně navštěvovala.

medialstar
08.08.2018 3 z 5

Ryze letní ženské čtení, kdy klasicky někdo někam odjede za snem, protože doma už být nechce nebo nemůže, tam to nejdřív vypadá k smrti nudně a nemožně, ale když už to málem chcete zabalit, objeví se žhavý objekt zájmu, který tím vším zamíchá a všechno se začíná rýsovat a obyvatelé jsou tak milý a přátelští.. Nemyslím to zle, prostě to krásně jede podle standartního scénáře a splnilo to naprosto moje očekávání čtiva pro letní čas. Nic víc, ale ani nic míň.

happy-smile
07.08.2018 5 z 5

Určeno všem knihomolům. Protože převážně o nás tato kniha je. Hlavní hrdinka je knihomolka každým coulem a mám za to, že snad i svátečního čtenáře musí okamžitě nakazit její nadšení. Čtení této knihy jsem si prostě užívala. Tuto hezkou a vtipnou knihu můžu každému doporučit. Možná se pak budete chtít přestěhovat na skotskou vysočinu, ale to je holt riziko povolání.