Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1582 255

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

Šárušš
08.02.2019 5 z 5

Spisovatelka jako obyvkle nezklamala. Povídky se četly naprosto báječně.
Ale Sama mi bylo strašné líto, i když jsem dopředu věděla, jak to dopadne, že umře a Celeanu zavřou do Endovieru.
Škoda, že to nebyl nějaký alternativní začátek, kde se jim povede utéct na jižní světadílů, ale to už asi moc fantaziruji.

kikibo
21.01.2019 5 z 5

Jsem z toho tak smutná, že nemohu začít číst další knihu :( Furt o tom přemýšlím, Sama je mi tak líto , a ten hajzl ,když teď vím jak skončil mám úsměv na rtech :D a Lysandra, Yrene i Ansel... nedostává se mi slov, fakt mě to sebralo. Asi to až moc žeru ,ale jinak se to nedá. :D

hurikan123
18.01.2019 5 z 5

úžasný prequel skleněného trůnu. tohle prostě nemohlo být lepší. akorát bylo trochu na prd, že ten lovestory nebyl delší - začal stejně "nečekaně" jako skončil. (četl jsem před tím skleněný trůn, takže jsem vlastně věděl) DOPORUČUJI!!!!!!!!!

LadyHip
14.01.2019 5 z 5

Krásný doplněk ke Skleněnému trůnu. Zase jsem to zhltla skoro na jeden nádech.

sd1992
12.01.2019 5 z 5

Četla jsem už podruhé.. A ani teď ten konec není o nic lepší.. :-( Ale super díl, samozřejmě.. :)

TerryDee
30.12.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se odhodlala a přečetla si i Krvavé ostří, které nám podhaluje život Celaeny Sardothien. Diky této knize jsme mohli více poznat i Sama, kterého jsem si oblíbila (nejhorší na tom bylo, že člověk věděl, jak to s ním dopadne). Dále nám byli více přibliženy postavy, jako byl Rolfe, Yrene, Ansel z Trnitého srázu či Tiché vrahy. Tyto nepatrné příběhy nám tak hezky doplnily hlavní příběh.

ReniHan
05.12.2018 4 z 5

Kniha to je dobrá, ale čekala jsem prostě něco jiného :/

-LaraRead-
04.12.2018 5 z 5

Na začátek chci říct, že Skleněný trůn miluji a tuhle knížku jsem četla v zoufalství, než přijde další. Nebyla vůbec špatná, jen se mi nechtěla dočíst, když vím, jak celá dopadne... Rozhodně vám ale udělá více jasno v určitých osobách. Navíc je skvělé se trochu ponořit do minulosti Celeany (před Endovierem), protože o tomhle jsem se z předchozích knih nějak nedočetla tolik, kolik jsem chtěla. Hlavně proto tuto knihu doporučuji asi tak po čtvrtém dílu.

MiaLovesBooks
26.11.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla z celé série jako úplně první a vůbec toho nelituji. Myslím, že mě to nadchlo tam moc možná právě díky tomuto dílu. Dokonalost ????

anishta
10.11.2018 5 z 5

Nějak nechápu proč jsem se k tomu dostala až teď, když hlavní příběh mám přečtený krom posledního dílu, který má teprve v češtině vyjít. Každopádně se mi to líbilo a mám chuť si to přečíst celé znova, ale počkám těsně před vydáním KOA. Asi to zbožňuji furt stejně. :-D

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

V průběhu jiných knih ,jsem si nikdy nemyslela, že bych si mohla zamilovat Sama. Přitom jsem u četby přemýšlela a snažila jsem vidět knihu ze všech úhlů. Sam si mě získal svým charismatem a dobrosrdečností, kterou autorka vkouzlila do srdce mnoha postav. Jsem nesmírně ráda, že jsem si mohla doplnit znalosti o knihách a zároveň si zase jednou pořádně pobrečet.

tomasek5287
09.10.2018 5 z 5

Některé pre-quelové knihy, filmy jsou lepší číst nebo vidět až po hlavní dějové lince, v tomto případě to tak není. Krásný úvod k fantazi sáze ze světa Eriley, respektive Andarlandu, kde je magie zakázaná a země se ohýbá pod příkazy krutého vládce na trůně. Knihu jsem si užil, i když jsem četl první 3 knihy série a až pak tuhle a možná proto mě ten konec tak hrozivě dojmul. Kniha vysvětluje některé otazníky a dává vám odpovědi na budoucí ;). Tak na co ještě čekáš? Mám radši číst knihy k maturitě? Knihy co mě obohatí vědecky, umělecky nebo kulturně?... V Krysařovi, Divé Báře nebo Ivanehovi, svoje komplexy nevyléčíš, tak nalistuj Skleněný trůn a jeď kamaráde. Jen jeď.

girdi
25.09.2018 4 z 5

Četla jsem soubor novel jako první a i když to bylo dobré, doufala jsem že série Skleněného trůnu bude lepší (a byla!). Rozhodně na rozjezd výborná volba. Vlastně mi je upřímně líto všech, co už věděli, jak to všechno skončí. Já "list nepopsaný" jsem si to užila bez předsudků a bylo to moc fajn :-)

Petra38
18.09.2018 4 z 5

byla o neco horsi nez hlavni vyvoj o hlavni hrdince. Osobně tyhle návraty moc nemusim ale jelikož je to moje asi nejoblibenejsi spisovatelka tak samozrejmne nemohla chybet, že?:)

Turiel11
07.09.2018 5 z 5

Dlouho jsem této knize odolávala. Chlácholila jsem se tím, že "jsou to povídky z doby před a nebudou tam přeci žádné až tak důležité informace". Zlatý voči!!! :-D Nakonec jsem přeci jen dospěla k závěru, že knihu bude třeba přečíst a tak jsem se do ní pustila. Po dočtení Říše bouří, před tím než jsem se pustila do Věže úsvitu. Ukázalo se, že to bylo naprosto nezbytné. Nejenže je to úžasně napsané, ale člověk najednou daleko lépe chápu dobu po, která tím dostává mnohem temnější a tragičtější hloubku. Samozřejmě, že děj povídek je na další knihy velmi úzce navázán, takže když to víte, lépe se orientujete v tom "kdo co jak a proč". Ano, Celaenu zde můžeme vidět v rozkvětu její domýšlivosti, sebevědomí a marnivosti, ale také naivity, díky které, jak se ukáže, je nejzranitelnější. Do poslední kapitoly jsem se musela doslova nutit, protože jsem věděla... a bylo to ještě daleko horší. Autorka dokázala, že z daného tématu vyždímá maximum a přesně tak jsem si připadala, když jsem zavřela dočtenou knihu. Vnímám to jako velký autorčin um, že toto dokáže se slovy a se čtenářem. Byla jsem jenom ráda, že mohu hned sáhnout po pokračování série Věž úsvitu, abych se z toho trošku oklepala. Jestli někdo váhá, tak jako já na začátku, pak říkám neváhejte a přečtěte si ji. Každá stránka stojí za to.

Barbar11
27.08.2018

Moc hezká kniha. Jsem moc ráda, že jsem konečně poznala Aeleninu minulost.
Doporučuji.

wildXchos
21.08.2018 5 z 5

Tahle kniha dává možnost pochopit Celaenu a její minulost. Bavilo mě to snad ještě víc než ostatní knihy, asi proto, že příběh ubíhá rychleji, nejsou tam žádná místa, kdy by se nic nedělo.

markulka
09.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Do čtení této knihy se mi vůbec nechtělo, protože jsem se bála, že mi úplně zbourá moje představy o Celaeně a její minulosti... Ale za 3 dny jsem byla se slzami v očích u konce a jsem neskutečně ráda za to, že jsem věnovala knize čas. Stálo to za to :)

ivič
08.08.2018 5 z 5

Pěkné, škoda,že jsem věděla jak to skončí. I tak doporučuji.

maja11231
22.07.2018 5 z 5

Konečně jsem se dozvěděla něco o minulosti Celeany (Aelin).
Doporučuji ❤